Provozuje:
Juris Real Estate

Babiš se staví proti záměru privatizovat nemocnici v Litoměřicích.

Premiér Andrej Babiš (ANO) se postavil proti záměru města Litoměřice prodat akcie místní nemocnice. Na twitteru uvedl, že do prodeje nechá zasáhnout ministra zdravotnictví Vojtěcha Adama (za ANO).

Babiš se staví proti záměru privatizovat nemocnici v Litoměřicích.

autor. JURIS REAL (Zdroj: ČTK)

Premiér Andrej Babiš (ANO) se postavil proti záměru města Litoměřice prodat akcie místní nemocnice. Na twitteru uvedl, že do prodeje nechá zasáhnout ministra zdravotnictví Vojtěcha Adama (za ANO).

"Nemocnice Litoměřice je nesmírně důležitá pro Ústecký kraj a musí zůstat ve veřejném vlastnictví," uvedl Babiš. Místostarosta Litoměřic a poslanec Karel Krejza (ODS) v sms zprávě na dotaz ČTK napsal, že "premiér o situaci nic neví a hodlá ji využít jako předvolební téma". "Žádné rozhodnutí nepadlo a o dalším postupu se vede diskuse s občany," sdělil místostarosta. Litoměřice podle něho uvažují o prodeji akcií nemocnice proto, že nemohou do budoucna doplácet na její provoz tak jako dosud. Finanční náklady na dotace činí od 10 do 20 milionů korun ročně. Jestliže by nemocnice zůstala ve vlastnictví města, musela by podle Krejzy omezovat péči. Proto po loňském neúspěšném pachtu, který napadl antimonopolní úřad, zvažuje vedení města prodej stoprocentního podílu v akciové společnosti Nemocnice Litoměřice.

Jak už dříve ČTK řekl ředitel Nemocnice Litoměřice Radek Lončák, projevily vloni o pacht zájem společnosti Penta Hospitals, Privamed a Krajská zdravotní. "Záměr prodat nemocnici sledujeme, ale konečné rozhodnutí padne, až budeme znát přesné podmínky soutěže," řekla ČTK mluvčí Penta Hospitals Lenka Holá. Zájem o litoměřickou nemocnici projevil opakovaně i Ústecký kraj. Již v lednu letošního roku poslal hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM) radním města dopis, ve kterém nabízí převzetí nemocnice. Zájem potvrdil hejtman i ve středu při setkání se zástupci petičního výboru nemocnice. Bubeníček sdělil, že Ústecký kraj, potažmo Krajská zdravotní, ve které vlastní kraj 100 procent akcií, se bude o nemocnici ucházet. "Záležet bude na podmínkách veřejné soutěže," uvedl ČTK.

Město Litoměřice oznámilo v dubnu svůj záměr prodat nemocnici poté, co se jí nepodařilo vloni získat partnera prostřednictvím pachtu. "Jsou neschopní nebo zkorumpovaní?" konstatoval premiér na adresu litoměřické ODS a dodal, že pokud tamní politici vést nemocnici nezvládnou, ujme se toho. Záměr prodat nemocnici se nelíbí obyvatelům Litoměřicka ani starostům okolních obcí. Petici s názvem Zachraňme nemocnici už podepsalo více než 10.000 občanů. Velký zájem existuje podle zástupkyně petičního výboru Aleny Rožcové také o podepisování archů žádajících vypsání městského referenda. Podpisová akce začala v pondělí a za necelé tři dny své podpisy pod tuto petici připojilo tisíc lidí. Potřeba je ale zhruba 4.000 podpisů obyvatel Litoměřic starších 18 let.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Chystá se největší letošní dražba developerských pozemků v Praze.

Ty patřily Františku Chvalovskému. Více»

Stát by mohl mladým lidem půjčit na bydlení více finančních prostředků.

Co se týče bydlení, jsou mladí nejohroženější skupinou. Na hypotéku nemají dost našetřeno, takže často nesplňují dané podmínky. Více»

Vláda ČR nehodlá měnit poplatky za těžbu až po pěti letech.

Pětileté období, po které vláda nemůže svým nařízením měnit sazby úhrad z vydobytých nerostů, by mělo být zrušeno. Počítá s tím novela horního zákona, kterou dnes schválila vláda. Více»

Ve slavné katedrále se od ničivého požáru konala první mše.

V pařížské katedrále Notre-Dame se konala mše, první od velkého požáru, který zpustošil svatostánek 15. dubna. Mši vedl pařížský arcibiskup Michel Aupetit. Více»

Krajský soud v Plzni prohlásil konkurz na firmu Pilsen Steel.

Předlužené plzeňské hutě a kovárny jsou podle březnového verdiktu soudu v úpadku a od ledna nevyrábí. Více»

Všechny články a aktuality »»