Provozuje:
Juris Real Estate

Blažek žádal o jména soudců z tzv. brněnské bytové kauzy.

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) požadoval v brněnské bytové kauze podle serveru Seznam Zprávy i jména soudců, kteří rozhodovali o vazbě či o domovních prohlídkách. K čemu totožnost soudců Blažek potřeboval, serveru nevysvětlil.

Blažek žádal o jména soudců z tzv. brněnské bytové kauzy.

autor. JURIS REAL (Zdroj: Seznamzprávy.cz a ČTK)

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) požadoval v brněnské bytové kauze podle serveru Seznam Zprávy i jména soudců, kteří rozhodovali o vazbě či o domovních prohlídkách. K čemu totožnost soudců Blažek potřeboval, serveru nevysvětlil.

Neřekl tedy, zda to nějak souvisí s jeho pravomocí navrhnout v případě libovolného soudce kárné řízení, píše web. Blažek na twitteru později uvedl, že jde o běžný zákonný postup při vyřizování stížnosti.

Server již dříve informoval, že Blažek k bytové kauze, ve které podle serveru Seznam Zprávy figurují Blažkovi známí, poslal žalobcům za poslední měsíc čtyři žádosti o informace.

Policie loni na podzim v Brně zasahovala kvůli bytům a městskému majetku vícekrát. Začátkem října v souvislosti s privatizací bytů na radnici městské části Brno-střed obvinila osm lidí v čele s politikem ODS Otakarem Bradáčem. V polovině října pak zadržela skupinu lidí v souvislosti s pokusem o ovládnutí černovické pískovny.

Blažek získal od Městského soudu v Brně seznam čtyř soudců, kteří v kauze schválili domovní prohlídky a vazby. Serveru to řekl místopředseda Městského soudu v Brně pro trestní úsek Aleš Dufek.

Důvod neznal, za 29 let, kdy je soudcem, se mu nikdy nestalo, že by ministerstvo chtělo jména soudců, kteří v takové věci rozhodovali. Jména sdělil, protože to byl požadavek ministra, dodal.

Za neobvyklý označil Blažkův požadavek i prezident Soudcovské unie Libor Vávra. "Nesetkal jsem se s tím, že by po mně někdo chtěl jména soudců, kteří na případu pracovali. Takže nevím, jak bych postupoval," oznámil Vávra.

Podle Blažka žádost podal příslušný odbor ministerstva a není na ní nic nestandardního. "Jména soudců jsou nadto vždy uvedena v rozhodnutí o vazbách," poznamenal Blažek na twitteru. Podle Vávry se odbor dohledu ministerstva soudu na věci ptá.

"V drtivé většině tak ale jedná na základě stížnosti člověka - neříkám ale, že zrovna na tohle a v téhle šíři," uzavřel prezident Soudcovské unie.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Čepro odstartovala v Hněvicích výstavbu šesti nádrží na pohonné hmoty.

Společnost Čepro, která je státním distributorem paliv, zahájila v areálu v Hněvicích na Litoměřicku výstavbu šesti velkokapacitních nádrží na skladování automobilového benzinu a motorové nafty. Více»

Centrální banka na své hlavní budově odhalila emblémy Živnostenské banky.

Česká národní banka na své hlavní budově odhalila emblémy Živnostenské banky. Zdobné prvky v podobě písmen ŽB se po osmdesáti letech vrátily na své původní místo - mříže oken budovy v ulici Na Příkopě. ČNB o tom informovala novináře. Více»

Cena silové elektřiny bude dva roky klesat.

S plynem potíže nebudou. Více»

Centra Kyjeva a Lvova jsou světovým dědictvím v ohrožení.

Rozhodlo UNESCO. Více»

Šéfové sportu se kvůli škrtům v rozpočtu bojí mj. i devastace sportovišť.

Šéfové velkých sportovních organizací, jako je Česká unie sportu (ČUS), Česká obec sokolská a Sdružení sportovních svazů ČR (SSS ČR), kvůli navrhovanému snížení rozpočtu píší premiérovi Petru Fialovi a ministru financí Zbyňku Stanjurovi. Více»

Všechny články a aktuality »»