Provozuje:
Juris Real Estate

Brno zváží budoucnost lokality za Lužánkami.

Primátorka se ke stadionu nekloní.

Brno zváží budoucnost lokality za Lužánkami.

autor. JURIS REAL, MF DNES a ČTK

Primátorka se ke stadionu nekloní.

Brno zváží budoucnost lokality za Lužánkami, primátorka Markéta Vaňková (ODS) se ale nekloní k výstavbě fotbalového stadionu, jak to plánovalo dřívější vedení města.

Problematika lokality ožila minulý týden poté, co Brno vyhrálo jeden z několika soudních sporů s podnikatelem Liborem Procházkou, který má v místě poblíž chátrajícího stadionu tenisové kurty a podzemní garáže.

Soud rozhodl, že přilehlé komunikace vlastní město. Procházka tvrdil, že jsou jeho. Brno se dříve za vedení Petra Vokřála (dříve ANO) snažilo s Procházkou nemovitosti vypořádat, aby neblokovaly stavbu a stadion pro 30.000 diváků mohl vzniknout.

Na to, že současní politici nejsou nakloněni stavbě stadionu, upozornila Mladá fronta Dnes. "Obecně jsme v rámci vedení města neučinili žádný závěr po vyhraném sporu, protože je to informace čerstvá a nemáme ještě ani vyhotovení rozsudku. Určitě o tom budeme jednat. Já osobně za sebe mám ale za to, že tato lokalita není už v tuto chvíli vhodná ke sportovním stavbám tak velkého rozsahu," řekla ČTK Vaňková. Stavba tak velkého rozsahu s sebou podle ní nese požadavky na dobrou dopravní dostupnost. "Ta tam podle mého názoru už nemůže být zabezpečena. Z mého pohledu by to bylo velmi náročné, ale je to pouze můj osobní názor, nemám žádné hlubší analýzy nebo dopravní studie," sdělila Vaňková. Podle ní ale vedení města povede debatu o tom, co s lokalitou, kde chátrá starý stadion, dál bude. "Varianta zachování sportovního využití je stále ve hře," poznamenala primátorka.

Myšlenka na stavbu stadionu za Lužánkami vznikla v předminulém volebním období za primátora Vokřála. S Procházkou jednal o výměně jeho nemovitostí za městské, což by stavbu odblokovalo. Původně se jednalo o výměně za bytové domy, proti čemuž se ale postavili jejich obyvatelé a někteří politici, potom se projednávala směna za některé historické domy. Proti tomu se tehdy postavila i tehdejší zastupitelka Brna-středu Vaňková, která se po Vokřálovi stala primátorkou. Pod jejím vedením se Brno začalo s Procházkou soudit o to, čí jsou komunikace u stadionu, které leží na pozemcích města. Soud rozhodl, že komunikace jsou součástí městského pozemku.

Za Lužánkami posledních dvacet let chátrá fotbalový stadion, na němž Zbrojovka získala jediný titul. Na stadionu se občas konají sportovní nebo kulturní akce a např. filmový štáb tam točil film o legendárním běžci Emilu Zátopkovi.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Ruská federace prodlouží současné omezení těžby ropy do konce června.

Rusko s ohledem na současnou situaci na trhu zachová současné snížení těžby o 500.000 barelů denně do konce června. Uvedl to vicepremiér Alexandr Novak. Více»

Soud zmírnil 4 obžalovaným tresty za pád mostu ve Vilémově, pátého zprostil.

Odvolací soud v Pardubicích zmírnil tresty čtyřem z pěti mužů obžalovaným kvůli pádu mostu ve Vilémově na Havlíčkobrodsku v roce 2014. Pátého obžaloby z obecného ohrožení z nedbalosti zprostil. Více»

Slovensko postaví na místě Kuciakova domu památník.

Rodinný dům, ve kterém byli v roce 2018 zastřeleni novinář Ján Kuciak a jeho partnerka Martina Kušnírová, bude zbourán. Demolice měla začít včera a na místě má v budoucnu vyrůst památník svobody slova. Více»

Nejlepší rekonstrukce památkových objektů dnes dostanou cenu Památka roku.

Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska dnes v Praze na Žofíně vyhlásí vítěze soutěže Památka roku 2022. Více»

Na brněnském výstavišti začíná veletrh Amper.

Představí se na něm 400 firem. Více»

Všechny články a aktuality »»