Provozuje:
Juris Real Estate

Byt podle architekta Loose si prohlédl syn investora.

Podruhé od roku 1939, kdy musel spolu s rodinou utéct z Plzně před nacisty, navštívil Willy Semler známý dům v Klatovské ulici č. 110.

Byt podle architekta Loose si prohlédl syn investora.

autor. JURIS REAL

Podruhé od roku 1939, kdy musel spolu s rodinou utéct z Plzně před nacisty, navštívil Willy Semler známý dům v Klatovské ulici č. 110.

Nyní devadesátiletý muž bydlící v Austrálii je posledním žijícím z trojice synů Oskara Semlera, jenž si právě v tomto objektu nechal podle koncepce světoznámého architekta Adolfa Loose vybudovat interiér.

V něm Willy Semler vyrůstal od roku 1923 do svých 15 let.

Cenný objekt má nyní ve správě Západočeská galerie v Plzni, dělá rekonstrukci, interiér částečně ukáže veřejnosti v roce 2015, kdy bude Plzeň Evropským hlavním městem kultury.

"Poprvé jsem tu byl v roce 1991, nechtěli jsme to ale v restituci zpět. Pamatoval jsem si to tu velmi dobře, hodně se toho změnilo, barvy jsou mnohem tmavší," zavzpomínal Willy Semler, který se v Austrálii živil např. dovozem železa z Evropy nebo jako poradce v různých strojírenských firmách.

Řekl, že se osobně setkal s Loosem v Karlových Varech, vzpomínky má také na jeho žáka Heinricha Kulku, jenž byt Semlerových na základě Loosovy koncepce navrhl. Byt na Klatovské nebyl podle Willyho Semlera zrovna útulný.

"Kulka a Loos nám nepasovali, bylo nám to dětem ale jedno, jen když jsme dostali ráno rohlík a čaj," uvedl s úsměvem.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Na Černém Mostě hlavní město privatizuje další panelák.

Panelový dům v Bojčenkově ulici na Černém Mostě bude moci odkoupit družstvo nájemců. Pražští zastupitelé po diskuzi o pravidlech privatizace jednomyslně schválili cenu asi 181 milionů korun. V činžovním domě se nachází 60 bytů. Více»

Pražské metro má svou architektku.

Vzhled metra včetně připravované nové linky D má v dopravním podniku nově na starosti architektka Anna Švarc. Ta uspěla ve výběrovém řízení. Více»

V metropoli vznikne Muzeum paměti 20. století.

Jeho účelem je zachovat historickou paměť o klíčových událostech minulého století, které souvisely s totalitními režimy v Československu. Více»

Přízemní mráz může poškodit úrodu.

Varovali meteorologové. Více»

SŽDC čelí exekuci kvůli sporům o desítky tisíc korun.

Správa železniční dopravní cesty čelí exekuci kvůli dvěma sporům o desítky tisíc korun. Uvedl to server Euro.cz. Více»

Všechny články a aktuality »»