Provozuje:
Juris Real Estate

Byt podle architekta Loose si prohlédl syn investora.

Podruhé od roku 1939, kdy musel spolu s rodinou utéct z Plzně před nacisty, navštívil Willy Semler známý dům v Klatovské ulici č. 110.

Byt podle architekta Loose si prohlédl syn investora.

autor. JURIS REAL

Podruhé od roku 1939, kdy musel spolu s rodinou utéct z Plzně před nacisty, navštívil Willy Semler známý dům v Klatovské ulici č. 110.

Nyní devadesátiletý muž bydlící v Austrálii je posledním žijícím z trojice synů Oskara Semlera, jenž si právě v tomto objektu nechal podle koncepce světoznámého architekta Adolfa Loose vybudovat interiér.

V něm Willy Semler vyrůstal od roku 1923 do svých 15 let.

Cenný objekt má nyní ve správě Západočeská galerie v Plzni, dělá rekonstrukci, interiér částečně ukáže veřejnosti v roce 2015, kdy bude Plzeň Evropským hlavním městem kultury.

"Poprvé jsem tu byl v roce 1991, nechtěli jsme to ale v restituci zpět. Pamatoval jsem si to tu velmi dobře, hodně se toho změnilo, barvy jsou mnohem tmavší," zavzpomínal Willy Semler, který se v Austrálii živil např. dovozem železa z Evropy nebo jako poradce v různých strojírenských firmách.

Řekl, že se osobně setkal s Loosem v Karlových Varech, vzpomínky má také na jeho žáka Heinricha Kulku, jenž byt Semlerových na základě Loosovy koncepce navrhl. Byt na Klatovské nebyl podle Willyho Semlera zrovna útulný.

"Kulka a Loos nám nepasovali, bylo nám to dětem ale jedno, jen když jsme dostali ráno rohlík a čaj," uvedl s úsměvem.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Tuzemskou úrodu prý budou stále častěji poškozovat jarní mrazy.

Tuzemskou úrodu zemědělských plodin budou v příštích letech kvůli dřívějším příchodům jara stále častěji poškozovat jarní mrazíky. Více»

Petici proti rozšíření polského dolu Turów podepsalo skoro 13 000 občanů.

Petici za záchranu pitné vody v česko-polsko-německém pohraničí a proti plánovanému rozšíření polského hnědouhelného dolu Turów podepsalo 12.949 lidí nejen z Libereckého kraje. Více»

Ve třech pavilonech brněnského výstaviště dnes začínají tři stavební veletrhy.

Stavební veletrh Brno, veletrh Dřevo a stavby a nábytkářský Mobitex potrvají až do soboty, poprvé je doprovodí Festival architektury. Více»

Lichtenštejnové neuspěli u Ústavního soudu ve sporu o les u Říčan.

Nadace knížete z Lichtenštejna neuspěla u Ústavního soudu ve sporu s Českou republikou o les u středočeských Říčan. Soud odmítl stížnost nadace proti předchozímu verdiktu o nevydání 600 hektarů říčanského lesa Lichtenštejnům. Více»

Z bývalý ruských kasáren se staly ruiny, ale i škola či muzeum.

Někdejší pobyt sovětské armády v České republice připomíná i po 30 letech řada opuštěných budov. Část objektů po úpravách našla nové uplatnění jako byty, sklady či sociální ústavy. Více»

Všechny články a aktuality »»