Provozuje:
Juris Real Estate

Bývalé školské areály mají své výhody.

Do dražby směřovala jedna z univerzitních budov v Karviné.

Bývalé školské areály mají své výhody.

autor. JURIS REAL

Do dražby směřovala jedna z univerzitních budov v Karviné.

Dobře situované, klidné a bezpečné místo a zároveň dobrá dopravní dostupnost. Takové přednosti, které mají obvykle budovy škol, favorizují podle realitních odborníků nemovitosti při jejich prodeji.

To ostatně platí i pro rozsáhlý školský pavilónový areál v Karviné. Donedávna jej využívala Slezská univerzita. Nyní jej prodává a výuku studentů soustředí do svých dvou dalších budov v Karviné: na Univerzitním náměstí a Na Vyhlídce.

Dražbu areálu vyhlásila společnost Naxos, jeden z největších dražebníků v zemi. Licitovat se mělo 21. dubna v Ostravě, vyvolávací cena byla 15 milionů korun.

„Areál v Karviné se v polovině 80. let stavěl původně jako pavilónová základní škola. Je to strategicky dobře vybrané, klidné místo v sousedství vilové čtvrti a lesoparku. A právě proto, že šlo o školu, rozhodovala při výběru lokality i její bezpečnost,“ říká šéf ostravského Naxosu Miroslav Sinér. „Pro investory je areál zajímavý mimo jiné díky svým pozemkům o celkové ploše přes 30 000 metrů čtverečních. Kromě vzájemně propojených pavilonů jsou tu venkovní hřiště s atletickou dráhou či dvě tělocvičny,“ pokračuje. Jednotlivé budovy jsou podle jeho slov zajímavé pro ty, kteří budou chtít tyto prostory využít třeba k administrativě, pro menší podnikatelské provozovny a dílny, ale také ke sportu. „A pokud by areál po prodeji přinesl nová pracovní místa, byl by to pro Karvinou velký bonus,“ uzavírá Sinér.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Počet uchazečů o oddlužení klesá.

Během září bylo podáno pouze 3 410 insolvenčních návrhů, což v komparaci s červencovým rekordem představuje propad o skoro pětinu. Více»

Zákon zakazující prodej v obchodech o stanovených svátcích bude i nadále platit.

Nebude se ale již nově vztahovat na velkoobchod. Rozhodla tak Sněmovna, když odmítla návrh Senátu na zrušení zákona o prodejní době. Více»

Ústavní soud se postavil proti zdanění finančních náhrad z církevních restitucí.

Kontroverzní část právní normy zrušil, vyhověl tak návrhu senátorů. Více»

Na pražském Smíchově se má stavět nová čtvrť.

Dominovat jí bude bankovní centrála. Více»

Metropole vypíše nový tendr dostavby vyhořelého Průmyslového paláce.

Pražský magistrát vypíše nové výběrové řízení na dostavbu vyhořelého křídla Průmyslového paláce na Výstavišti. Původní tendr zrušili pražští radní. Více»

Všechny články a aktuality »»