Provozuje:
Juris Real Estate

Češi dlouhodobě investují do pozemků.

Investovat své finance můžete do čehokoliv, třeba do diamantů, zlata, akcií, ale i do koupě domu nebo bytu k pronájmu či pozemku. Podle průzkumu Hypoteční banky mezi 525 lidmi by právě koupi nemovitosti zvolili tři ze čtyř dotázaných.

Češi dlouhodobě investují do pozemků.

autor. JURIS REAL

Investovat své finance můžete do čehokoliv, třeba do diamantů, zlata, akcií, ale i do koupě rodinného domu nebo bytu k pronájmu či pozemku. Podle průzkumu Hypoteční banky mezi 525 lidmi by právě koupi nemovitosti zvolili tři ze čtyř dotázaných.

Vedou byty na pronájem, jako nejvýhodnější se ale dlouhodobě ukazují pozemky. Za poslední roky totiž zvyšují svou hodnotu v průměru o zhruba čtyři procenta ročně. Tři čtvrtiny dospělých Čechů vnímají bydlení jako vhodnou investici do budoucna, která jim zajistí dostatečné zhodnocení jejich peněz. To je zdaleka nejvíc ze všech investičních možností.

Dluhopisy nebo akcie by si za své volné peníze koupila sotva polovina Čechů (46 procent) a jen čtvrtina Čechů by peníze uložila do komodit (například drahých kovů, ropy, cukru či kávy). Zhruba každý sedmý člověk by zvažoval investici do založení vlastní firmy. „Vlastní bydlení je u nás dlouhodobě vnímáno jako jedna z nezákladnějších potřeb. Proto nás nepřekvapuje, že Češi nejraději investují právě do nemovitostí. Věří, že jim udrží hodnotu peněz, které do jejich pořízení vložili a zajistí jim do budoucna dodatečný vedlejší příjem. Takto podle výsledků průzkumu přemýšlí až 70 procent Čechů,“ upozornil Jan Sadil z Hypoteční banky.

Co se týče investic do nemovitostí, Češi by si nejčastěji pořídili byty k dalšímu pronájmu (zmínily necelé dvě třetiny lidí), na druhém místě jsou pozemky, do kterých by peníze vložila další zhruba polovina dotázaných. Podle Petra Němečka z Hypoteční banky toto pořadí není překvapivé, sedm z deseti Čechů totiž od investice do nemovitosti čeká příjmy z pronájmu, a pozemky zase dlouhodobě nejvíce rostou na ceně.

„Za poslední čtyři a půl roku, kdy ceny pozemků dlouhodobě sledujeme, jejich hodnota vzrostla v průměru o necelá čtyři procenta každý rok. Navíc jsou pro investici ideálním nástrojem s nízkým rizikem a malými udržovacími náklady,” doplnil Němeček. V pořadí investic do nemovitostí následují rodinné domy k pronájmu (30 procent) a rekreační objekty (23 procent).
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Metropole zrušila plán rekonstrukce hotelu Opatov, zvažuje ho zbourat.

Pražský magistrát neuskuteční plán rekonstrukce bývalého hotelu Opatov na Jižním Městě na byty. Radní odmítli přidělení zakázky na přestavbu za 688 milionů korun bez DPH. Více»

ÚS zamítl návrh NS na zrušení části zákona o půdě.

Ve středu 20. ledna zveřejnil Ústavní soud svůj nález sp. zn. Pl. ÚS 21/19, podle kterého zamítl návrh Nejvyššího soudu na zrušení části zákona č. 229/1991 Sb., o úpravě vlastnických vztahů k půdě a jinému zemědělskému majetku. Více»

Dědicové Rothschildů neuspěli se svými nároky na majetek u Ústavního soudu.

Ústavní soud svým nálezem publikovaným dne 14. ledna 2021 nedal šanci majetkovým nárokům dědiců rodu Rothschildů ve Slezsku. Ve spojeném řízení zamítl 12 jejich stížností. Více»

Sklizeň ovoce v ČR loni meziročně vzrostla o devět pct na 141.375 t.

Z dlouhodobého pohledu byla ale podprůměrná, když proti průměru sklizní předchozích pěti let byla nižší o osm procent. Razantní propady úrody ovocnáři loni zaznamenali u meruněk a třešní. Více»

Muzeum spustilo digitální archiv architekta Jana Kaplického a jeho rodiny.

Digitalizovaný archiv rodiny Kaplických připravilo Uměleckoprůmyslové muzeum. Zpracovalo ho ve spoluprací s Nadačním fondem Kaplicky Centre a zveřejnilo, ve výroční den náhlého úmrtí architekta Jana Kaplického. Více»

Všechny články a aktuality »»