Provozuje:
Juris Real Estate

Češi letos u notářů sepsali 18 000 závětí.

Jejich počet mírně roste.

Češi letos u notářů sepsali 18 000 závětí.

autor. JURIS REAL (Zdroj: Advokátní deník)

Jejich počet mírně roste.

Na konci třetího čtvrtletí notáři v České republice sepsali 17 835 závětí, o 314 více než ve stejném období loni. Letošní pandemie Covid-19 tak příliš neovlivnila zájem české veřejnosti o sepsání závěti u notáře.

Největší zájem zaznamenávají notáři právě v čase Památky zesnulých, nejmenší naopak v létě. Notářská komora ČR očekává, že celkový počet závětí sepsaných notářem v tomto roce dosáhne 24 tisíc.

Lidé se pořízením své poslední vůle snaží vyhnout rozporům mezi příbuznými i možným problémům v průběhu dědického řízení kvůli chybně podomácku sepisovaným závětím. Taková poslední vůle navíc nemusí být nalezena, případně ji může její nálezce ostatním příbuzným zatajit. „V posledních letech počty závětí sepsaných a zaevidovaných notářem narůstají. Stává se, že si klienti domluví s notářem konzultaci s tím, že si závěť eventuálně sepíší sami. Ale poté, co jim notář celou problematiku vysvětlí a upozorní je na možná rizika, obvykle změní názor,“ uvedl prezident Notářské komory ČR Mgr. Radim Neubauer.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

MČ Praha 6 podpořila jižní variantu železnice Dejvice Veleslavín.

Zastupitelstvo městské části Praha 6 na svém zasedání podpořilo jižní variantu trasy železnice od stanice Praha-Dejvice do stanice Praha-Veleslavín. Železnice má spojit Prahu s Kladnem a s Letištěm Václava Havla. Více»

Knihovnou roku 2020 se stala Knihovna Halenkov ze Zlínského kraje.

Hlavní cenu v kategorii informační počin pak získala Městská knihovna v Praze za projekt CENTRAL jako rychlou centrální katalogizační službu. Ceny udílí ministerstvo kultury. Více»

Společný podnik německých a českých zbrojařů ponese jméno Tatra.

Společný podnik české společnosti Czechoslovak Group (CSG) s německým zbrojařským gigantem Rheinmetall bude sídlit v kopřivnické automobilce Tatra. Více»

Vláda v Itálii trvá na uzavření zimních areálů během vánočních svátků.

Italská vláda trvá na uzavření lyžařských areálů během vánočních a novoročních svátků. Kabinet to oznámil při jednání s předsedy krajských rad, píše agentura ANSA. Více»

V Moskvě navzdory koronaviru otevřeli obrovské veřejné kluziště.

Moskva navzdory vysokému tempu šíření koronavirové nákazy v Rusku otevřela pro veřejnost obří kluziště. Nachází se v rozsáhlém areálu Výstavy úspěchů národního hospodářství (VDNCh) na severu ruské metropole. Více»

Všechny články a aktuality »»