Provozuje:
Juris Real Estate

Česká spořitelna hodlá stavět dostupné nájemní byty.

Mají být hlavně pro potřebné profese.

Česká spořitelna hodlá stavět dostupné nájemní byty.

autor. JURIS REAL (Zdroj: Měšec.cz)

Mají být hlavně pro potřebné profese.

Česká spořitelna plánuje ve spolupráci s municipalitami postavit v následujících letech stovky až tisíce cenově dostupných nájemních bytů.

Určené mají být hlavně zástupce potřebných profesí, jako jsou učitelé, zdravotní sestry, ošetřovatelky, policisté apod. Ceny nájemného by měly být nižší než průměrný tržní nájem.

Nemůžeme nájemné přímo dotovat, ale věříme, že díky naší silné pozici v municipalitách budeme schopni při výstavbě nájemních bytů postupovat formou společných projektů s municipalitami a využít pro stavbu cenově výhodnější obecní pozemky, vysvětlil generální ředitel a předseda představenstva České spořitelny Tomáš Salomon, který připomíná obdobné projekty ve Vídni, kde město poskytuje pozemky za zvýhodněné ceny pod podmínkou, že vzniknou cenově dostupné nájemní byty, z nichž např. část následně pronajímá přímo město.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

MPO připravuje vytvoření státního obchodníka s energiemi.

Má sloužit především pro nákup plynu, do budoucna možná i dalších energií. Cílem státního obchodníka je mj. zvýšení energetické bezpečnosti, ale i zvýšení vlivu státu na zásobách plynu v ČR. Více»

Cena plynu pro evropský trh dál klesá.

Polevily obavy z nedostatku suroviny. Více»

Nejvíce kapitálu v českých firmách kontrolují i letos vlastníci z Lucemburska.

Firmy a fyzické osoby z Lucemburska jsou podle objemu ovládaného kapitálu v základním jmění podruhé v řadě největšími zahraničními vlastníky českých firem. Více»

Stát za dostavbu D4 zaplatí stejně bez ohledu na růst finančních nákladů.

Stát za dostavbu dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem zaplatí stejně bez ohledu na růst nákladů. Protože jde o tzv. PPP projekt, jsou veškerá rizika přenášena na soukromý sektor. Více»

Nehammer podpoří rozšíření ropovodu TAL.

Rakouský kancléř Karl Nehammer je podle premiéra Petra Fialy (ODS) připraven podpořit rozšíření kapacity ropovodu TAL (Transalpinský ropovod). ČR by tak měla zajištěnu dostatečnou kapacitu pro případ, že by nemohlo využívat ropu z Ruska. Více»

Všechny články a aktuality »»