Provozuje:
Juris Real Estate

České Radiokomunikace chystají na Zbraslavi největší datové centrum v tuzemsku.

České Radiokomunikace chystají stavbu největšího datového centra v České republice. Vybudují ho namísto končících rozhlasových vysílačů v Praze-Zbraslavi.

České Radiokomunikace chystají na Zbraslavi největší datové centrum v tuzemsku.

autor. JURIS REAL, ČTK

České Radiokomunikace chystají stavbu největšího datového centra v České republice. Vybudují ho namísto končících rozhlasových vysílačů v Praze-Zbraslavi.

Bude mít kapacitu přes 2 000 serverových míst (racků) a příkon 25 megawattů. Hotovo má být příští rok na jaře, zprovoznit centrum chtějí na přelomu let 2024 a 2025.

V rozhovoru s ČTK to uvedl generální ředitel Českých Radiokomunikací Miloš Mastník.

Jedná se o šesté datové centrum, které bude společnost provozovat. Dosud největší je objekt na pražském Žižkově s 500 serverovými místy, vedle toho mají České Radiokomunikace záložní datové centrum na Strahově a dále v Brně, Ostravě a Pardubicích.

Vybudování centra není jedinou strategickou investicí, kterou firma pod novým vlastníkem chystá.

"V současnosti se rozhlížíme po akvizicích na českém trhu, ale i v okolních zemích, které by nám dávaly smysl. Primárně by mělo jít poskytovatele telekomunikační nebo datové infrastruktury. V současnosti máme vytipovaných několik cílů," sdělil Mastník.

Firmu České Radiokomunikace loni koupily od fondů Macquarie Asset Management fondy Cordiant Digital Infrastructure, obchodované na hlavním trhu londýnské burzy.

Mastník je generálním ředitelem Českých Radiokomunikací od začátku letošního července, předtím byl ve společnosti obchodním ředitelem.

Ředitel sdělil, že firma disponuje na nákupy vyššími jednotkami miliard korun. Podle Mastníka jde o vlastní finance v kombinaci s investičními prostředky vlastníka a bankovními úvěry.

V hledáčku společnosti jsou provozovatelé datových center, cloudu nebo majitelé sítí. Naopak o poskytovatele obsahu, např. mediální nebo softwarové firmy, zájem společnost nemá.

"Náš nový vlastník, kterým jsou fondy Cordiant Digital Infrastructure, se zaměřuje na dlouhodobý rozvoj, proto si můžeme dovolit investice nebo akvizice s návratností třeba deset i více let," upozornil Mastník.

Podnik zároveň pokračuje v investicích do rozvoje vlastní sítě Internetu věcí. Ta v současnosti prostřednictvím technologie LoRaWan pokrývá 98 procent populace v České republice.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

ČNB zhoršila odhad letošního schodku veřejných financí na 4,5 pct HDP.

Česká národní banka zhoršila odhad letošního schodku veřejných financí na 4,5 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Na podzim přitom očekávala, že schodek bude činit 3,8 procenta HDP. Více»

ECB zvýšila základní úrok o půl procentního bodu na 3 procenta.

Evropská centrální banka (ECB) podle očekávání zvýšila svou základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na tři procenta. Více»

Univerzita nemá finanční prostředky na obnovu zámku v Zahrádkách.

Nejspíš ho proto zkusí odprodat. Více»

Pardubice proti vedoucí Slavii otevřely zrekonstruovaný stadion.

Fotbalové Pardubice proti vedoucí Slavii slavnostně otevřely zrekonstruovaný Stadion Arnošta Košťála, podle jednoho ze sponzorů také zvaný jako CFIG Arena. Více»

Britská centrální banka zvýšila úrok na čtyři procenta.

Je to nejvýše od roku 2008. Více»

Všechny články a aktuality »»