Provozuje:
Juris Real Estate

Čínská Evergrande zmeškala termín pro uhrazení úroků z dluhopisů!

Někteří držitelé zahraničních dluhopisů problémové čínské developerské společnosti Evergrande zatím neobdrželi úroky, jejichž termín splatnosti vypršel ve čtvrtek.

Čínská Evergrande zmeškala termín pro uhrazení úroků z dluhopisů!

autor. JURIS REAL, ČTK

Někteří držitelé zahraničních dluhopisů problémové čínské developerské společnosti Evergrande zatím neobdrželi úroky, jejichž termín splatnosti vypršel ve čtvrtek.

Agentuře Reuters to včera sdělily zdroje obeznámené se situací. Firma Evergrande se k platbě úroků zatím nevyjádřila.

Akcie podniku během dnešního obchodování na hongkongské burze oslabily o takřka 12 procent.

Celkové závazky společnosti Evergrande přesahují 300 miliard dolarů (6,5 bilionu Kč). Firmě ve čtvrtek vypršel oficiální termín pro uhrazení úroků 83,5 milionu dolarů (1,8 miliardy Kč) ze zahraničních dluhopisů.

Pakliže tyto úroky neuhradí do 30 dnů od vypršení termínu, dostane se do platební neschopnosti.

Divize výroby elektrických aut však včera varovala, že čelí nejisté budoucnosti, jestli nedostane rychlou finanční injekci. Podle jejího vyjádření bez strategické investice nebo prodeje aktiv bude mít problémy s platbami zaměstnancům a dodavatelům a hromadnou výrobou aut.

To je zatím nejzřetelnější signál toho, že krize skupiny se zhoršuje i v jiných částech jejího podnikání. Akcie divize včera klesly o 20 procent na nejnižší hodnotu za čtyři roky.

Čínská centrální banka včera opět dodala hotovost do bankovního systému, což je považováno za signál podpory trhů. Úřady však o potížích společnosti Evergrande mlčí a čínská státní média nenabídla žádná vodítka ohledně případné záchrany. Investoři se obávají, že kolaps podniku by mohl těžce zasáhnout čínský finanční systém a že negativní dopady by se mohly rozšířit i do zbytku světa. Držitelé dluhopisů se podle Reuters začínají domnívat, že může trvat týdny, než se situace vyjasní. "Nyní je jasné, že Evergrande využije 30denní odklad, aby zjistila, zda bude nějaký další vývoj nebo instrukce od vlády," konstatoval analytik výzkumného portálu Bondsupermart Jackson Chan.

Pokud se Evergrande dostane do platební neschopnosti, bude muset přikročit k restrukturalizaci dluhu. Analytici předpokládají, že v takovém případě držitelé dluhopisů získají zpět pouze malou část investovaných peněz.

Upozorňují, že neexistuje žádný precedens v takové velikosti jako Evergrande. Případná restrukturalizace by tak byla jednou z největších v historii Číny a naděje na rychlé vyřešení nejsou velké. Společnost Evergrande v současnosti vlastní přes 1 300 developerských projektů ve více než 280 čínských městech. Čínská vláda podle čtvrteční zprávy listu The Wall Street Journal (WSJ) vyzvala úřady v celé zemi, aby se na pád firmy Evergrande připravily.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Dodavatelé energie musejí ERÚ do konce měsíce doložit zajištění dodávek.

Energetický regulační úřad (ERÚ) vyzval všechny dodavatele energie k doložení zajištění dodávek pro své zákazníky. Informace musejí zaslat do konce října. Do stejného termínu by měl mít úřad první souhrnné výsledky. Více»

Na kominíka občané aktuálně čekají zpravidla měsíc.

Za služby si připlatí. Více»

Zelený překlenovací úvěr od ČSOB stav. spořitelny má lev. sazby a přidá i slevy.

ČSOB Stavební spořitelna má nový finanční produkt s názvem Zelený meziúvěr. Jde o zajištěný překlenovací úvěr ke stávajícímu stavebnímu spoření. Více»

Modrá pyramida nabízí od října Moudré stavební spoření bez vstupního poplatku.

Češi považují stavební spoření za jeden z nejzajímavějších způsobů ukládání finančních prostředků. Generelně upřednostňují spíše konzervativnější formy uložení peněz. Více»

Klienti Bohemia Energy ode dneška nemají platit zálohy na plyn!

Zákazníci dodavatelů energií ze skupiny Bohemia Energy by ode dneška podle doporučení ministerstva průmyslu a Energetického regulačního úřadu (ERÚ) už neměli hradit další zálohové platby za plyn. Více»

Všechny články a aktuality »»