Provozuje:
Juris Real Estate

Dávky na bydlení se zřejmě sloučí.

Ze současných dvou dávek na bydlení pro futuro bude nejspíš jen jedna. Příspěvek a doplatek na bydlení by se podle ministryně práce a sociálních věcí Jaroslavy Němcové z hnutí ANO mohly letos sloučit do nové dávky pro občany v hmotné nouzi.

Dávky na bydlení se zřejmě sloučí.

autor. JURIS REAL

Ze současných dvou dávek na bydlení pro futuro bude nejspíš jen jedna. Příspěvek a doplatek na bydlení by se podle ministryně práce a sociálních věcí Jaroslavy Němcové z hnutí ANO mohly letos sloučit do nové dávky pro občany v hmotné nouzi.

A sociální bydlení by nově měly mít na starosti obce, nikoli centrální instituce.

Na příspěvek na bydlení, tedy jednu z dávek státní sociální podpory, dosáhnou lidé, kterým na přiměřené bydlení nestačí 30 procent příjmu, v metropoli 35 procent.

Naopak doplatek na bydlení patří mezi dávky hmotné nouze. Získají ho ti, kteří mají nárok na příspěvek na bydlení, a dorovnává výdaje za bydlení tak, aby potřebnému zbylo na živobytí.

"Letos plánujeme spojit doplatek a příspěvek na bydlení do jedné dávky hmotné nouze. Pro její získání by se posuzoval žadatelův příjem," konstatovala Němcová. Obrysy návrhu právního předpisu by na stole prý mohly bát již v květnu, v říjnu by šla změna na vládu a řídit by se jí mělo podle plánu od ledna 2021. "Chceme, aby těžiště sociálního bydlení přešlo na obce a stát jim připravil podmínky, aby mohly začít stavět byty," uzavřela ministryně v demisi. Spor o dávky měla už minulá koalice ČSSD, ANO a lidovců. A to právě ohledně toho, kdo o nich má rozhodovat. Že by to měly být právě obce, prosazoval současný premiér a šéf ANO Andrej Babiš.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Metropole se rozrostla o 14 tisíc obyvatel, jenže byty chybí.

V loňském roce se do Prahy přistěhovalo skoro 11 tisíc lidí. Po přičtení přirozeného přírůstku se počet Pražanů loni zvýšil o 14 tisíc obyvatel. Více»

Třetina bytů je v tuzemsku prodána cizincům.

Nejčastějšími kupujícími jsou přitom Italové, Arabové a lide ze států bývalého Sovětského svazu. Více»

Průměrná sazba hypotečních úvěrů v únoru stoupla na 2, 36 procenta.

Průměrná úroková sazba hypoték letos v únoru stoupla na 2,36 procenta z lednových 2,28 procenta. Na stejné úrovni byly sazby naposledy v prosinci roku 2014. Více»

V Tanvaldu odstartovala demolice tzv. domu hrůzy.

V Tanvaldu v Jizerských horách začala ručním rozebíráním střechy a krovů demolice takzvaného domu hrůzy, který stojí v centru města u bývalého autobusového nádraží. Více»

Klub Za starou Prahu ocenil veřejné budovy v Bílovicích.

Cenu za nejlepší novostavbu v historickém prostředí pro rok 2017 dostal obecní úřad a další veřejné prostory v obci Bílovice nad Svitavou. Více»

Všechny články a aktuality »»