Provozuje:
Juris Real Estate

Dávky na bydlení se zřejmě sloučí.

Ze současných dvou dávek na bydlení pro futuro bude nejspíš jen jedna. Příspěvek a doplatek na bydlení by se podle ministryně práce a sociálních věcí Jaroslavy Němcové z hnutí ANO mohly letos sloučit do nové dávky pro občany v hmotné nouzi.

Dávky na bydlení se zřejmě sloučí.

autor. JURIS REAL

Ze současných dvou dávek na bydlení pro futuro bude nejspíš jen jedna. Příspěvek a doplatek na bydlení by se podle ministryně práce a sociálních věcí Jaroslavy Němcové z hnutí ANO mohly letos sloučit do nové dávky pro občany v hmotné nouzi.

A sociální bydlení by nově měly mít na starosti obce, nikoli centrální instituce.

Na příspěvek na bydlení, tedy jednu z dávek státní sociální podpory, dosáhnou lidé, kterým na přiměřené bydlení nestačí 30 procent příjmu, v metropoli 35 procent.

Naopak doplatek na bydlení patří mezi dávky hmotné nouze. Získají ho ti, kteří mají nárok na příspěvek na bydlení, a dorovnává výdaje za bydlení tak, aby potřebnému zbylo na živobytí.

"Letos plánujeme spojit doplatek a příspěvek na bydlení do jedné dávky hmotné nouze. Pro její získání by se posuzoval žadatelův příjem," konstatovala Němcová. Obrysy návrhu právního předpisu by na stole prý mohly bát již v květnu, v říjnu by šla změna na vládu a řídit by se jí mělo podle plánu od ledna 2021. "Chceme, aby těžiště sociálního bydlení přešlo na obce a stát jim připravil podmínky, aby mohly začít stavět byty," uzavřela ministryně v demisi. Spor o dávky měla už minulá koalice ČSSD, ANO a lidovců. A to právě ohledně toho, kdo o nich má rozhodovat. Že by to měly být právě obce, prosazoval současný premiér a šéf ANO Andrej Babiš.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Zeman jmenoval Mazance novým předsedou NSS.

Prezident Miloš Zeman jmenoval 18. září 2018 na Pražském hradě Michala Mazance (vlevo) předsedou Nejvyššího správního soudu. Mazanec soud povede od 1. října 2018, kdy ve funkci vystřídá Josefa Baxu. Více»

Management Prahy bude požadovat změnu zákona na regulaci Airbnb.

Metropole bude chtít změnu zákona, která upraví provozování ubytování přes aplikaci Airbnb. Poskytovatelé by měli např. povinnost poskytnout údaje o ubytovaných a Praha hodlá rovněž zavést možnost regulovat Airbnb prostřednictvím vyhlášky. Více»

Fasádu kina v Nové Pace vytvořil architekt Vávra v bruselském stylu.

Kino v Nové Pace na Jičínsku má novou originální fasádu, kterou navrhl známý architekt David Vávra. Zvolený retro design odkazuje na úspěšný bruselský styl šedesátých let, kdy objekt kina vznikl, sdělil ČTK vlastník kina David Horáček. Více»

Experti z ČVUT zkoumají stav pražského Hlávkova mostu.

Odborníci z Kloknerova ústavu ČVUT osadili na pražský Hlávkův most čidla zaznamenávající jeho pohyb, odebírají vzorky betonu a provádějí akustická měření. Více»

ČNB by do konce letošního roku mohla ještě dvakrát zvýšit své úrokové sazby.

V rozhovoru pro agenturu Reuters to sdělil guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok. Bankovní rada ČNB počátkem srpna zvýšila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 1,25 procenta. Více»

Všechny články a aktuality »»