Provozuje:
Juris Real Estate

Dávky na bydlení se zřejmě sloučí.

Ze současných dvou dávek na bydlení pro futuro bude nejspíš jen jedna. Příspěvek a doplatek na bydlení by se podle ministryně práce a sociálních věcí Jaroslavy Němcové z hnutí ANO mohly letos sloučit do nové dávky pro občany v hmotné nouzi.

Dávky na bydlení se zřejmě sloučí.

autor. JURIS REAL

Ze současných dvou dávek na bydlení pro futuro bude nejspíš jen jedna. Příspěvek a doplatek na bydlení by se podle ministryně práce a sociálních věcí Jaroslavy Němcové z hnutí ANO mohly letos sloučit do nové dávky pro občany v hmotné nouzi.

A sociální bydlení by nově měly mít na starosti obce, nikoli centrální instituce.

Na příspěvek na bydlení, tedy jednu z dávek státní sociální podpory, dosáhnou lidé, kterým na přiměřené bydlení nestačí 30 procent příjmu, v metropoli 35 procent.

Naopak doplatek na bydlení patří mezi dávky hmotné nouze. Získají ho ti, kteří mají nárok na příspěvek na bydlení, a dorovnává výdaje za bydlení tak, aby potřebnému zbylo na živobytí.

"Letos plánujeme spojit doplatek a příspěvek na bydlení do jedné dávky hmotné nouze. Pro její získání by se posuzoval žadatelův příjem," konstatovala Němcová. Obrysy návrhu právního předpisu by na stole prý mohly bát již v květnu, v říjnu by šla změna na vládu a řídit by se jí mělo podle plánu od ledna 2021. "Chceme, aby těžiště sociálního bydlení přešlo na obce a stát jim připravil podmínky, aby mohly začít stavět byty," uzavřela ministryně v demisi. Spor o dávky měla už minulá koalice ČSSD, ANO a lidovců. A to právě ohledně toho, kdo o nich má rozhodovat. Že by to měly být právě obce, prosazoval současný premiér a šéf ANO Andrej Babiš.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Nové byty jsou nejdostupnější na Vysočině.

Naše metropole je přitom na tom nejhůře. Více»

Nový stavební zákon je podle Babiše priorita.

Musí být schválen do konce roku 2021. Více»

Metropole se hodlá podnikem k metru D zabývat znovu od počátku.

Nové vedení Prahy se nebrání spolupráci s privátním sektorem při rozvoji okolí stanic plánované linky metra D, na projekt předchozí rady o spolupráci se společností Penta nicméně navazovat nehodlá. Více»

Stát vydává podle Nejvyššího kontrolního úřadu na bydlení miliardy.

Jejich využití ale přitom nesleduje. Více»

Nejdelším tunelem v tuzemsku již jezdí vlaky s pasažéry oběma tubusy.

Vlaky s cestujícími začaly jezdit i severním tubusem nejdelšího tunelu v České republice u Ejpovic u Plzně. Více»

Všechny články a aktuality »»