Provozuje:
Juris Real Estate

Developer Finep koupil část pozemků v metropoli po velkostatkáři Bečvářovi.

Developerská společnost Finep koupila v Praze-Hodkovičkách skoro šest hektarů pozemků, jež pocházejí z kontroverzní restituce po prvorepublikovém statkáři Bečvářovi, uvedl dnes deník E15.

Developer Finep koupil část pozemků v metropoli po velkostatkáři Bečvářovi.

autor. JURIS REAL

Developerská společnost Finep koupila v Praze-Hodkovičkách skoro šest hektarů pozemků, jež pocházejí z kontroverzní restituce po prvorepublikovém statkáři Bečvářovi, uvedl dnes deník E15.

Finep podle něj nezískal pozemky přímo, ale prostřednictvím společnosti Randwick Trade, kterou ovládl před necelým měsícem. Kdo byl konečným vlastníkem Randwick Trade předtím, prý není zřejmé. Firmu ovládala společnost Regismaster Group, v jejímž čele stojí advokát Jan Šafra. Finep akvizici ani plány s projektem nekomentoval. Randwick Trade podle E15 koupil pozemky v roce 2012 od advokáta Zdeňka Činčery. Ten zastupoval část restituentů hlásících se k majetku po statkáři Bečvářovi. Vracení majetku po velkostatkáři Juliu Bečvářovi vyšetřuje policie. Stát totiž zřejmě jedné z dědiček vydal majetek v hodnotě miliard korun, na který neměla nárok. Protikorupční organizace Transparency International již dříve uvedla, že šlo o promyšlený podvod.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Loňské srážky byly jako na houpačce.

Počasí v loňském roce lze popsat jako střídání extrémů. Zatímco leden, březen, duben, červenec, listopad a prosinec patřily z hlediska srážek k sušším měsícům, únor, červen, srpen, září a říjen byly nadprůměrné. Normální byl jen květen. Více»

Ruský prezident odmítl informaci Navalného, že vlastní luxusní nemovitost.

Putin odmítl tvrzení svého úhlavního kritika Alexeje Navalného, že mu patří luxusní rezidence na pobřeží Černého moře. Více»

IKEA letos otevře v metropoli první projekční studio v ČR.

Nábytkářský řetězec IKEA plánuje letos v Praze otevřít své první projekční studio v regionu České republiky, Slovenska a Maďarska. Zaměřené bude na plánování kuchyní, úložných prostor a koupelen. Více»

Americký firma Ball postaví v Plzni továrnu na plechovky za 4,4 mld. Kč.

Americká korporace Ball, výrobce recyklovatelných hliníkových obalů, hodlá letos na jaře zahájit výstavbu nového výrobního závodu v nové průmyslové zóně v Plzni. Více»

Vláda ČR prý nesouhlasila s Havlíčkovým návrhem na otevření skiareálů.

Vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) včera na vládě neuspěl s návrhem na otevření skiareálů. Více»

Všechny články a aktuality »»