Provozuje:
Juris Real Estate

Dluhy Čechů, Moravanů a Slezanů klesly loni v průměru o 1 200 korun.

Nejvíce pak dluží Pražané.

Dluhy Čechů, Moravanů a Slezanů klesly loni v průměru o 1 200 korun.

autor. JURIS REAL

Nejvíce pak dluží Pražané.

Průměrný český dlužník v loňském roce dlužil 28 500 korun, což je o 1 200 korun méně než v roce 2017. Nejvyšší závazky mají Pražané, nejvíce dlužníků pak žije v Moravskoslezském kraji. Toto zjištění vyplývá z údajů společnosti KRUK.

Dluhy Čechů v posledních letech klesají. Exempcí (výjimkou) byl rok 2017, kdy průměrný dluh vzrostl na 29 700 korun. Nejnižší závazky měli Češi v roce 2016, kdy v průměru dlužili 25 700 korun.

Největší počet dlužníků měl i loni Moravskoslezský kraj, a to 16 procent z celé České republiky. Jejich průměrný dluh byl 26 800 korun. 12 procent dlužníků má kraj Ústecký a 10 procent kraj Středočeský. Dlužníci z Prahy dluží nejvíce v republice, a to v průměru 31 700 korun. „Vysoké zadlužení Pražanů může být důsledkem vyšších životních nákladů. Češi se zadlužují především v produktivním věku, kdy mají ještě dostatek času svoje závazky splatit z příjmů ze svého zaměstnání,“ konstatovala tisková mluvčí KRUK Jana Žaludová.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Střecha pražské Lucerny se nastálo otevírá veřejnosti.

Obyvatelé a návštěvníci Prahy mohou ode dneška každou neděli a pondělí navštívit unikátní prostory střechy paláce Lucerny v pražské Štěpánské ulici. Více»

Babiš se staví proti záměru privatizovat nemocnici v Litoměřicích.

Premiér Andrej Babiš (ANO) se postavil proti záměru města Litoměřice prodat akcie místní nemocnice. Na twitteru uvedl, že do prodeje nechá zasáhnout ministra zdravotnictví Vojtěcha Adama (za ANO). Více»

Teplárny v Kladně a ve Zlíně získá od Alpiqu podnikatel Tykač.

Společnost Alpiq prodala své teplárny ve Zlíně a v Kladně energetické skupině Sev.en Energy miliardáře Pavla Tykače. Prodejní cena činí přibližně 280 milionů eur (7,2 miliardy korun). Transakci ještě musí schválit český antimonopolní úřad. Více»

Metropole schválí geologický průzkum, kterým zahájí stavbu metra trasy D.

Praha začne letos stavět novou trasu metra D z Pankráce do Písnice. Pražští radní na pondělím zasedání schválí záměr výstavby. Taktéž odsouhlasí zahájení geologického průzkumu, kterým výstavba metra začne. Více»

ČR před předsednictvím EU vážně zvažuje pořízení nové administrativní budovy.

Do nové budovy by se od počátku příštího roku mohli stěhovat čeští diplomaté působící v Bruselu. Více»

Všechny články a aktuality »»