Provozuje:
Juris Real Estate

Dluhy Čechů, Moravanů a Slezanů klesly loni v průměru o 1 200 korun.

Nejvíce pak dluží Pražané.

Dluhy Čechů, Moravanů a Slezanů klesly loni v průměru o 1 200 korun.

autor. JURIS REAL

Nejvíce pak dluží Pražané.

Průměrný český dlužník v loňském roce dlužil 28 500 korun, což je o 1 200 korun méně než v roce 2017. Nejvyšší závazky mají Pražané, nejvíce dlužníků pak žije v Moravskoslezském kraji. Toto zjištění vyplývá z údajů společnosti KRUK.

Dluhy Čechů v posledních letech klesají. Exempcí (výjimkou) byl rok 2017, kdy průměrný dluh vzrostl na 29 700 korun. Nejnižší závazky měli Češi v roce 2016, kdy v průměru dlužili 25 700 korun.

Největší počet dlužníků měl i loni Moravskoslezský kraj, a to 16 procent z celé České republiky. Jejich průměrný dluh byl 26 800 korun. 12 procent dlužníků má kraj Ústecký a 10 procent kraj Středočeský. Dlužníci z Prahy dluží nejvíce v republice, a to v průměru 31 700 korun. „Vysoké zadlužení Pražanů může být důsledkem vyšších životních nákladů. Češi se zadlužují především v produktivním věku, kdy mají ještě dostatek času svoje závazky splatit z příjmů ze svého zaměstnání,“ konstatovala tisková mluvčí KRUK Jana Žaludová.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Metropole kontrahovala dohodu s vlastníky pozemků u metra D v Krči.

Hlavní město a pražský dopravní podnik (DPP) podepsaly dohodu a nájemní smlouvu na využití pozemků u krčské nemocnice pro stavbu linky metra D. Více»

Metropole podepíše dohodu s vlastníky pozemků pro metro D v Krči.

Praha podepíše s privátními vlastníky dohodu ohledně využití pozemků u nemocnice v Krči, které jsou potřeba pro stavbu nové linky metra D. Více»

ČEZ prozkoumá možnosti těžby lithia v ČR.

EMH půjčí 2 miliony eur. Více»

Insolvenční soud zahájil insolvenční řízení se zadluženou Lužickou nemocnicí.

Krajský soud v Ústí nad Labem dnes zahájil insolvenční řízení s Lužickou nemocnicí. Zadlužené zdravotnické zařízení je v platební neschopnosti. Více»

Přestavba nemocnice v Chebu se komplikuje, dodavatel plánuje skončit.

Rekonstrukce a přístavba Nemocnice Cheb, která patří Karlovarskému kraji, se potýká s vážnými problémy. Stavba se zpožďuje a zhotovitelské sdružení firem chce od smlouvy odstoupit. Kraj ale trvá na tom, aby dodavatel stavbu dokončil. Více»

Všechny články a aktuality »»