Provozuje:
Juris Real Estate

Dluhy Čechů, Moravanů a Slezanů klesly loni v průměru o 1 200 korun.

Nejvíce pak dluží Pražané.

Dluhy Čechů, Moravanů a Slezanů klesly loni v průměru o 1 200 korun.

autor. JURIS REAL

Nejvíce pak dluží Pražané.

Průměrný český dlužník v loňském roce dlužil 28 500 korun, což je o 1 200 korun méně než v roce 2017. Nejvyšší závazky mají Pražané, nejvíce dlužníků pak žije v Moravskoslezském kraji. Toto zjištění vyplývá z údajů společnosti KRUK.

Dluhy Čechů v posledních letech klesají. Exempcí (výjimkou) byl rok 2017, kdy průměrný dluh vzrostl na 29 700 korun. Nejnižší závazky měli Češi v roce 2016, kdy v průměru dlužili 25 700 korun.

Největší počet dlužníků měl i loni Moravskoslezský kraj, a to 16 procent z celé České republiky. Jejich průměrný dluh byl 26 800 korun. 12 procent dlužníků má kraj Ústecký a 10 procent kraj Středočeský. Dlužníci z Prahy dluží nejvíce v republice, a to v průměru 31 700 korun. „Vysoké zadlužení Pražanů může být důsledkem vyšších životních nákladů. Češi se zadlužují především v produktivním věku, kdy mají ještě dostatek času svoje závazky splatit z příjmů ze svého zaměstnání,“ konstatovala tisková mluvčí KRUK Jana Žaludová.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Klenotnice v Drážďanech se po loupeži znovu otevírá.

Po jedenácti týdnech nucené pauzy způsobené koronavirem se dnes otevřou sbírky umění v Rezidenčním zámku v Drážďanech. Více»

Na vršovickém nádraží propojí všechny nástupiště dočasně provizorní lávka.

Správa železnic začala budovat provizorní lávku přes kolejiště ve stanici v pražských Vršovicích. Ta by měla umožnit přístup ze staniční budovy ke všem nástupištím. Cestující ji budou moci používat od 22. června. Více»

Slavný Negrelliho viadukt se otevře v pondělí.

Tříletá rekonstrukce Negrelliho viaduktu v Praze je skoro hotová. Během víkendu se uskuteční poslední dokončovací práce. Vlaky začnou po viaduktu jezdit od pondělí. Více»

Poslanecká sněmovna podpořila zrušení daně z nabytí nemovitostí.

Sněmovna v úvodním kole (v 1. čtení) podpořila vládní návrh na zrušení daně z nabytí nemovitostí. Nejde o schválení návrhu, ale o jeho propuštění do dalšího čtení. Více»

Exekutorská komora ČR opět varuje veřejnost před podvodnými telefonáty.

Upozornil na ně soudní exekutor JUDr. Jiří Bulvas. Více»

Všechny články a aktuality »»