Provozuje:
Juris Real Estate

Do budování nových vinic se vinaři právě nehrnou.

Nezlákaly je přitom ani statisícové dotace ze strany kraje.

Do budování nových vinic se vinaři právě nehrnou.

autor. JURIS REAL

Nezlákaly je přitom ani statisícové dotace ze strany kraje.

Středočeští vinaři zatím nevyužili možnosti zažádat Středočeský kraj o dotaci na založení nebo obnovu vinic. Schvalování žádostí má přitom kraj naplánováno na březen letošního roku. Ve středních Čechách je asi 400 hektarů vinic. Nový středočeský vinařský fond se stal minulý rok součástí Fondu životního prostředí a zemědělství.

Fyzické nebo právnické osoby mohou získat dotaci až půl milionu korun na obnovení nebo založení vinice ve středních Čechách. Zatím však na úřadě zaznamenali pouze dva tel. dotazy ohledně podpory vinařství, ale žádná žádost z oblasti Podpora regionální potraviny - podpora vinařství ještě nepřišla. Na vyhlášení dotace pro renovaci vinic čekalo několik vinařů v obci Dřísy u Prahy, aby mohli obnovit zřejmě nejstarší vinici v Čechách, kterou podle pověsti založila již kněžna Ludmila v počátcích vlády Přemyslovců.

Starostka obce Ivana Frajová podotýká: "Nikdo o tom nevěděl, kdyby alespoň dali nějakou informaci na obce, že je nějaká možnost to zjistit." Středočeský kraj o dotacích záměrně informoval v menší míře. Náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Marek Semerád doplnil: "My jsme to ani moc neprezentovali z toho důvodu, že na celý Fond životního prostředí a zemědělství disponujeme de facto finančním obnosem 40 milionů, ale tato finanční částka se netýká jen vinařství. Jsou tam zahrnuty vodovody, kanalizace a všechno možné. Podle něj má kraj připraveno na dotace na vinice jen přibližně jeden až tři miliony korun. "Samozřejmě ale předpokládám, že středočeští vinaři ty žádosti podají," uvedl náměstek Semerád.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Na Černém Mostě hlavní město privatizuje další panelák.

Panelový dům v Bojčenkově ulici na Černém Mostě bude moci odkoupit družstvo nájemců. Pražští zastupitelé po diskuzi o pravidlech privatizace jednomyslně schválili cenu asi 181 milionů korun. V činžovním domě se nachází 60 bytů. Více»

Pražské metro má svou architektku.

Vzhled metra včetně připravované nové linky D má v dopravním podniku nově na starosti architektka Anna Švarc. Ta uspěla ve výběrovém řízení. Více»

V metropoli vznikne Muzeum paměti 20. století.

Jeho účelem je zachovat historickou paměť o klíčových událostech minulého století, které souvisely s totalitními režimy v Československu. Více»

Přízemní mráz může poškodit úrodu.

Varovali meteorologové. Více»

SŽDC čelí exekuci kvůli sporům o desítky tisíc korun.

Správa železniční dopravní cesty čelí exekuci kvůli dvěma sporům o desítky tisíc korun. Uvedl to server Euro.cz. Více»

Všechny články a aktuality »»