Provozuje:
Juris Real Estate

Do budování nových vinic se vinaři právě nehrnou.

Nezlákaly je přitom ani statisícové dotace ze strany kraje.

Do budování nových vinic se vinaři právě nehrnou.

autor. JURIS REAL

Nezlákaly je přitom ani statisícové dotace ze strany kraje.

Středočeští vinaři zatím nevyužili možnosti zažádat Středočeský kraj o dotaci na založení nebo obnovu vinic. Schvalování žádostí má přitom kraj naplánováno na březen letošního roku. Ve středních Čechách je asi 400 hektarů vinic. Nový středočeský vinařský fond se stal minulý rok součástí Fondu životního prostředí a zemědělství.

Fyzické nebo právnické osoby mohou získat dotaci až půl milionu korun na obnovení nebo založení vinice ve středních Čechách. Zatím však na úřadě zaznamenali pouze dva tel. dotazy ohledně podpory vinařství, ale žádná žádost z oblasti Podpora regionální potraviny - podpora vinařství ještě nepřišla. Na vyhlášení dotace pro renovaci vinic čekalo několik vinařů v obci Dřísy u Prahy, aby mohli obnovit zřejmě nejstarší vinici v Čechách, kterou podle pověsti založila již kněžna Ludmila v počátcích vlády Přemyslovců.

Starostka obce Ivana Frajová podotýká: "Nikdo o tom nevěděl, kdyby alespoň dali nějakou informaci na obce, že je nějaká možnost to zjistit." Středočeský kraj o dotacích záměrně informoval v menší míře. Náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Marek Semerád doplnil: "My jsme to ani moc neprezentovali z toho důvodu, že na celý Fond životního prostředí a zemědělství disponujeme de facto finančním obnosem 40 milionů, ale tato finanční částka se netýká jen vinařství. Jsou tam zahrnuty vodovody, kanalizace a všechno možné. Podle něj má kraj připraveno na dotace na vinice jen přibližně jeden až tři miliony korun. "Samozřejmě ale předpokládám, že středočeští vinaři ty žádosti podají," uvedl náměstek Semerád.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Lichtenštejnové neuspěli u Ústavního soudu ve sporu o les u Říčan.

Nadace knížete z Lichtenštejna neuspěla u Ústavního soudu ve sporu s Českou republikou o les u středočeských Říčan. Soud odmítl stížnost nadace proti předchozímu verdiktu o nevydání 600 hektarů říčanského lesa Lichtenštejnům. Více»

Z bývalý ruských kasáren se staly ruiny, ale i škola či muzeum.

Někdejší pobyt sovětské armády v České republice připomíná i po 30 letech řada opuštěných budov. Část objektů po úpravách našla nové uplatnění jako byty, sklady či sociální ústavy. Více»

V Berlíně včera vstoupil v platnost zákon, který na pět let zmrazuje nájemné.

Cílem kontroverzního opatření je zastavit prudký růst nákladů na bydlení z posledních let, kvůli kterému se řada obyvatel z německého hlavního města vystěhovala. Jmenovaný zákon se dotýká 1, 5 mil. bytů. Více»

Velkolepý rodinný dům v blízkosti vily Tugendhat je na prodej.

Bydlet v ulici Černopolní v Brně něco znamená. Rezidenční čtvrť, která začala vznikat před první světovou válkou, skrývá ale i další méně známé poklady, jako je např. čtyřpatrový dům s benátskými žaluziemi a parapety z mramoru. Více»

Ztráta bydlení 1 000 lidí stojí rozpočet 250 milionů Kč ročně.

Zjistila podrobná analýza. Více»

Všechny články a aktuality »»