Provozuje:
Juris Real Estate

Dražba lukrativních budov bývalého kláštera na náměstí Republiky bude 30. září.

Veřejná dražba areálu budov bývalého kláštera na náměstí Republiky v Praze se uskuteční 30. září. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) bude za objekt požadovat minimálně 790 mil. korun.

Dražba lukrativních budov bývalého kláštera na náměstí Republiky bude 30. září.

autor. JURIS REAL

Veřejná dražba areálu budov bývalého kláštera na náměstí Republiky v Praze se uskuteční 30. září. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) bude za objekt požadovat minimálně 790 mil. korun.

O prodeji lukrativního objektu rozhodla na začátku letošního dubna vláda. Dražební vyhláška byla zveřejněna dnes na centrální adrese. "Dražba je nejtransparentnější způsob prodeje majetku, striktně upravený zákonem o veřejných dražbách. Očekáváme, že výsledná cena bude při kontaktním způsobu podávání nabídek výrazně vyšší," uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu. Podle Lidových novin je nabídka v případě státu jednou nejvyšší od počátku tohoto století. Zřejmě rekordním státním prodejem byl podle deníku prodej bývalých kasáren Jiřího z Poděbrad, což je dnešní Palladium. Kasárna v polovině 90. let prodalo ministerstvo obrany za 50 milionů německých marek, což tehdy představovalo zhruba 913 milionů korun.

V prostorách bývalého barokního kláštera sídlilo regionální pracoviště ÚZSVM pro Střední Čechy. To se loni v rámci úsporných opatření přemístilo do Ústředí ÚZSVM na Rašínově nábřeží v Praze 2. Budova je vedle divadla Hybernia, naproti je Obecní dům, poblíž jsou obchodní centra Palladium a Kotva. Lokalita je podle odborníků velmi žádaná, stát by tak s prodejem neměl mít větší problémy. ÚZSVM spustil v minulých měsících rozsáhlou informační kampaň s cílem oslovit co nejvíce tuzemských i zahraničních zájemců. O propagaci byla požádána také agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Arajmu se rovněž obrátila dopisem na představitele 74 zastupitelských úřadů cizích států sídlících v Praze se žádostí o podporu při propagaci u potencionálních klientů v jejich zemích.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Hnutí Extinction Rebellion v Brně upozornilo na špatný stav lesů v ČR.

Za doprovodu smuteční hudby se dnes na brněnském náměstí Svobody sešli zástupci hnutí Extinction Rebellion (rebelie proti vyhynutí) a pár desítek přihlížejících. Více»

V Plané vyrostlo největší bateriové úložiště v České republice.

Průměrná domácnost by z něj mohla čerpat elektřinu rok. Více»

Stát si posvítí na pomalé opravy dálnic.

Slibuje ministr dopravy. Více»

Zájem o koleje VŠ či univerzit je vysoký.

Převis poptávky láká firmy. Více»

Rada ČNB nechá ve středu podle analytiků úrokové sazby beze změny.

Bankovní rada České národní banky nechá na svém zasedání ve středu 25. září úrokové sazby beze změny. Toto zjištění vyplývá z odhadů ekonomů oslovených ČTK. Více»

Všechny články a aktuality »»