Provozuje:
Juris Real Estate

Družstevní bydlení nabývá na síle.

Řešení byt. probl. občanů, kteří nedosáhnou na úvěr nebo nechtějí mít byt v přímém vlastnictví, nabízí družstvo Coop Development, které začíná stavět v několika lokal. v ČR družstevní byty, v nichž se kombinuje nájem s právem na budoucí vlastnictví.

Družstevní bydlení nabývá na síle.

autor. JURIS REAL

Řešení bytové problematiky občanů, kteří nedosáhnou na hypoteční úvěr nebo nechtějí mít byt v přímém vlastnictví, nabízí bytové družstvo Coop Development, které začíná stavět v několika lokalitách v ČR družstevní byty, v nichž se kombinuje nájem s právem na budoucí vlastnictví.

Družstevník je členem družstva, které jím užívaný byt vlastní. Žadatelem o úvěr je proto družstvo a člen družstva se díky tomu nemusí sám zadlužovat ani nikomu prokazovat svůj příjem. "Družstevník složí pouze členský vklad, standardně ve výši 25 až 30% ceny bytu, a zbytek ceny pak splácí formou měsíčních splátek. Forma družstevního vlastnictví tak může oslovit mj. ty zájemce, kteří nejsou v takové ekonomické situaci, aby si mohli byt v osobním vlastnictví dovolit," říká Anna Ježková, předsedkyně družstva Coop Development. Družstevní bydlení je tradiční formou bydlení, která však byla v posledních letech v ČR spíše přehlížena a kladl se větší důraz na přímé vlastnictví.

Zajištění bydlení formou členství v bytovém družstvu má několik výhod. "Je to především způsob financování, obvykle nižší cena, snazší správa bytu části družstevního domu a rovněž jednodušší, rychlejší a levnější nakládání s členstvím v družstvu, např. převodem členských práv a povinností na nového člena družstva včetně práva nájmu bytu," upřesňuje Aleš Kocourek, výkonný ředitel Coop Development. Zdrojem financí pro výstavbu, kterou plně zajišťuje bytové družstvo, je kombinace členských vkladů a úvěrů financující hypoteční banky.

Zájemce o družstevní byt tak musí zaplatit členský vklad. Zbytek ceny bytu, garáže či dalších nebytových prostor pak splácí měsíčními úhradami jako součást nájemného (Kvapil, K. Družstevní bydlení už i v nových domech. deník Právo, dne 11. 12. 2012, s. 17.).
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Metropole kontrahovala dohodu s vlastníky pozemků u metra D v Krči.

Hlavní město a pražský dopravní podnik (DPP) podepsaly dohodu a nájemní smlouvu na využití pozemků u krčské nemocnice pro stavbu linky metra D. Více»

Metropole podepíše dohodu s vlastníky pozemků pro metro D v Krči.

Praha podepíše s privátními vlastníky dohodu ohledně využití pozemků u nemocnice v Krči, které jsou potřeba pro stavbu nové linky metra D. Více»

ČEZ prozkoumá možnosti těžby lithia v ČR.

EMH půjčí 2 miliony eur. Více»

Insolvenční soud zahájil insolvenční řízení se zadluženou Lužickou nemocnicí.

Krajský soud v Ústí nad Labem dnes zahájil insolvenční řízení s Lužickou nemocnicí. Zadlužené zdravotnické zařízení je v platební neschopnosti. Více»

Přestavba nemocnice v Chebu se komplikuje, dodavatel plánuje skončit.

Rekonstrukce a přístavba Nemocnice Cheb, která patří Karlovarskému kraji, se potýká s vážnými problémy. Stavba se zpožďuje a zhotovitelské sdružení firem chce od smlouvy odstoupit. Kraj ale trvá na tom, aby dodavatel stavbu dokončil. Více»

Všechny články a aktuality »»