Provozuje:
Juris Real Estate

Družstevní bydlení nabývá na síle.

Řešení byt. probl. občanů, kteří nedosáhnou na úvěr nebo nechtějí mít byt v přímém vlastnictví, nabízí družstvo Coop Development, které začíná stavět v několika lokal. v ČR družstevní byty, v nichž se kombinuje nájem s právem na budoucí vlastnictví.

Družstevní bydlení nabývá na síle.

autor. JURIS REAL

Řešení bytové problematiky občanů, kteří nedosáhnou na hypoteční úvěr nebo nechtějí mít byt v přímém vlastnictví, nabízí bytové družstvo Coop Development, které začíná stavět v několika lokalitách v ČR družstevní byty, v nichž se kombinuje nájem s právem na budoucí vlastnictví.

Družstevník je členem družstva, které jím užívaný byt vlastní. Žadatelem o úvěr je proto družstvo a člen družstva se díky tomu nemusí sám zadlužovat ani nikomu prokazovat svůj příjem. "Družstevník složí pouze členský vklad, standardně ve výši 25 až 30% ceny bytu, a zbytek ceny pak splácí formou měsíčních splátek. Forma družstevního vlastnictví tak může oslovit mj. ty zájemce, kteří nejsou v takové ekonomické situaci, aby si mohli byt v osobním vlastnictví dovolit," říká Anna Ježková, předsedkyně družstva Coop Development. Družstevní bydlení je tradiční formou bydlení, která však byla v posledních letech v ČR spíše přehlížena a kladl se větší důraz na přímé vlastnictví.

Zajištění bydlení formou členství v bytovém družstvu má několik výhod. "Je to především způsob financování, obvykle nižší cena, snazší správa bytu části družstevního domu a rovněž jednodušší, rychlejší a levnější nakládání s členstvím v družstvu, např. převodem členských práv a povinností na nového člena družstva včetně práva nájmu bytu," upřesňuje Aleš Kocourek, výkonný ředitel Coop Development. Zdrojem financí pro výstavbu, kterou plně zajišťuje bytové družstvo, je kombinace členských vkladů a úvěrů financující hypoteční banky.

Zájemce o družstevní byt tak musí zaplatit členský vklad. Zbytek ceny bytu, garáže či dalších nebytových prostor pak splácí měsíčními úhradami jako součást nájemného (Kvapil, K. Družstevní bydlení už i v nových domech. deník Právo, dne 11. 12. 2012, s. 17.).
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Střecha pražské Lucerny se nastálo otevírá veřejnosti.

Obyvatelé a návštěvníci Prahy mohou ode dneška každou neděli a pondělí navštívit unikátní prostory střechy paláce Lucerny v pražské Štěpánské ulici. Více»

Babiš se staví proti záměru privatizovat nemocnici v Litoměřicích.

Premiér Andrej Babiš (ANO) se postavil proti záměru města Litoměřice prodat akcie místní nemocnice. Na twitteru uvedl, že do prodeje nechá zasáhnout ministra zdravotnictví Vojtěcha Adama (za ANO). Více»

Teplárny v Kladně a ve Zlíně získá od Alpiqu podnikatel Tykač.

Společnost Alpiq prodala své teplárny ve Zlíně a v Kladně energetické skupině Sev.en Energy miliardáře Pavla Tykače. Prodejní cena činí přibližně 280 milionů eur (7,2 miliardy korun). Transakci ještě musí schválit český antimonopolní úřad. Více»

Metropole schválí geologický průzkum, kterým zahájí stavbu metra trasy D.

Praha začne letos stavět novou trasu metra D z Pankráce do Písnice. Pražští radní na pondělím zasedání schválí záměr výstavby. Taktéž odsouhlasí zahájení geologického průzkumu, kterým výstavba metra začne. Více»

ČR před předsednictvím EU vážně zvažuje pořízení nové administrativní budovy.

Do nové budovy by se od počátku příštího roku mohli stěhovat čeští diplomaté působící v Bruselu. Více»

Všechny články a aktuality »»