Provozuje:
Juris Real Estate

Družstevní bydlení nabývá na síle.

Řešení byt. probl. občanů, kteří nedosáhnou na úvěr nebo nechtějí mít byt v přímém vlastnictví, nabízí družstvo Coop Development, které začíná stavět v několika lokal. v ČR družstevní byty, v nichž se kombinuje nájem s právem na budoucí vlastnictví.

Družstevní bydlení nabývá na síle.

autor. JURIS REAL

Řešení bytové problematiky občanů, kteří nedosáhnou na hypoteční úvěr nebo nechtějí mít byt v přímém vlastnictví, nabízí bytové družstvo Coop Development, které začíná stavět v několika lokalitách v ČR družstevní byty, v nichž se kombinuje nájem s právem na budoucí vlastnictví.

Družstevník je členem družstva, které jím užívaný byt vlastní. Žadatelem o úvěr je proto družstvo a člen družstva se díky tomu nemusí sám zadlužovat ani nikomu prokazovat svůj příjem. "Družstevník složí pouze členský vklad, standardně ve výši 25 až 30% ceny bytu, a zbytek ceny pak splácí formou měsíčních splátek. Forma družstevního vlastnictví tak může oslovit mj. ty zájemce, kteří nejsou v takové ekonomické situaci, aby si mohli byt v osobním vlastnictví dovolit," říká Anna Ježková, předsedkyně družstva Coop Development. Družstevní bydlení je tradiční formou bydlení, která však byla v posledních letech v ČR spíše přehlížena a kladl se větší důraz na přímé vlastnictví.

Zajištění bydlení formou členství v bytovém družstvu má několik výhod. "Je to především způsob financování, obvykle nižší cena, snazší správa bytu části družstevního domu a rovněž jednodušší, rychlejší a levnější nakládání s členstvím v družstvu, např. převodem členských práv a povinností na nového člena družstva včetně práva nájmu bytu," upřesňuje Aleš Kocourek, výkonný ředitel Coop Development. Zdrojem financí pro výstavbu, kterou plně zajišťuje bytové družstvo, je kombinace členských vkladů a úvěrů financující hypoteční banky.

Zájemce o družstevní byt tak musí zaplatit členský vklad. Zbytek ceny bytu, garáže či dalších nebytových prostor pak splácí měsíčními úhradami jako součást nájemného (Kvapil, K. Družstevní bydlení už i v nových domech. deník Právo, dne 11. 12. 2012, s. 17.).
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Jaderné úložiště by mělo být u Temelína, na Vysočině nebo na Klatovsku.

Hlubinné úložiště jaderného odpadu má v tuzemsku vzniknout na jedné ze čtyř následujících lokalit - Janoch u Temelína, Horka na Třebíčsku, Hrádek na Jihlavsku či Březový potok na Klatovsku. Více»

V hotelu jako doma za měsíční nájem.

Pražské hotely nabízejí pokoje k dlouhodobému bydlení, řeší takto nedostatek především zahraničních turistů. Více»

Na Staroměstském náměstí v metropoli dnes bude vztyčen mariánský sloup.

Na Staroměstském náměstí v centru Prahy dnes bude vztyčena napodobenina mariánského sloupu ze 17. století. Plány na umístění sloupu vyvolaly mezi občany kontroverze. Více»

Hatě praskají ve švech.

Za tři týdny, kdy se opětovně otevřela nákupní centra po zmírnění pandemie, nakoupili čeští zákazníci v outletovém centru v Hatích u Znojma o polovinu více zboží než za stejné období loňského roku. Více»

SŽDC zahájila rekonstrukci vlakového nádraží v Českých Budějovicích.

Památkově chráněnou budovu opraví sdružení firem Metrostav, Edikt a Avers. Více»

Všechny články a aktuality »»