Provozuje:
Juris Real Estate

Firma Tsubaki kontrahovala v Kolíně smlouvu o koupi pozemku.

Japonská firma Tsubakimoto Chain v Kolíně na radnici podepsala smlouvu s městem o koupi pozemků v průmyslové zóně Kolín - Ovčáry. Společnost postaví v zóně závod na výrobu rozvodových sad pro automobilové motory.

Firma Tsubaki kontrahovala v Kolíně smlouvu o koupi pozemku.

autor. JURIS REAL

Japonská firma Tsubakimoto Chain v Kolíně na radnici podepsala smlouvu s městem o koupi pozemků v průmyslové zóně Kolín - Ovčáry. Společnost postaví v zóně závod na výrobu rozvodových sad pro automobilové motory.

Výše investice je 440 milionů korun, firma plánuje zaměstnat 80 až 90 lidí. Stavba začne příští rok, výroba má začít v roce 2017.

Zisk města z prodeje pozemku o velikosti čtyř hektarů bude činit zhruba 16 milionů korun.

Pro zadlužený Kolín je prodej pozemků v zóně důležitý.

Hospodaření města totiž dlouhodobě zatěžuje obří dluh, který vznikl při budování zóny a bytů pro japonsko-francouzskou automobilku TPCA.

Na konci tohoto roku by se měl dluh města pohybovat kolem 600 milionů korun. Kolín o investici s firmou Tsubaki jednal přes dva roky.

"Spoléháme na tak kvalitního a silného investora, který zaručí našemu regionu dlouhodobý rozvoj," řekl při podpisu smlouvy starosta Kolína Vít Rakušan (Změna pro Kolín). Radnice by chtěla prioritně oslovit místní nezaměstnané z regionu.

"Ještě v tomto roce budeme uzavírat kupní smlouvu s jednou lokální firmou, která bude rozšiřovat svoji výrobu. To znamená, ne že ukončí výrobu v Kolíně, ale bude část nové výroby umisťovat do průmyslové zóny Kolín-Ovčáry," dodal Rakušan.

Další dva zahraniční investoři mají podle něj o pozemek zájem, z toho jeden je před finálním rozhodnutím.

Generální ředitel firmy Tsubaki v České republice Bart Mellink v Kolíně připomněl, že tuto lokalitu v kolínské průmyslové zóně firma mimo jiné vybrala na doporučení automobilky TPCA a dalších závodů, které tam vyrábějí.

V Kolíně chce firma postavit výrobní halu na produkci rozvodových řetězů, vodících lišt a plastových komponent. Finální dokončení závodu je naplánováno na rok 2019.

Společnost má v Evropě centrálu v nizozemském Dordrechtu, dceřiné společnosti pak ve Velké Británii a Německu.

Koupě pozemku v Kolíně je první investice společnosti ve střední a východní Evropě.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Metropole zrušila plán rekonstrukce hotelu Opatov, zvažuje ho zbourat.

Pražský magistrát neuskuteční plán rekonstrukce bývalého hotelu Opatov na Jižním Městě na byty. Radní odmítli přidělení zakázky na přestavbu za 688 milionů korun bez DPH. Více»

ÚS zamítl návrh NS na zrušení části zákona o půdě.

Ve středu 20. ledna zveřejnil Ústavní soud svůj nález sp. zn. Pl. ÚS 21/19, podle kterého zamítl návrh Nejvyššího soudu na zrušení části zákona č. 229/1991 Sb., o úpravě vlastnických vztahů k půdě a jinému zemědělskému majetku. Více»

Dědicové Rothschildů neuspěli se svými nároky na majetek u Ústavního soudu.

Ústavní soud svým nálezem publikovaným dne 14. ledna 2021 nedal šanci majetkovým nárokům dědiců rodu Rothschildů ve Slezsku. Ve spojeném řízení zamítl 12 jejich stížností. Více»

Sklizeň ovoce v ČR loni meziročně vzrostla o devět pct na 141.375 t.

Z dlouhodobého pohledu byla ale podprůměrná, když proti průměru sklizní předchozích pěti let byla nižší o osm procent. Razantní propady úrody ovocnáři loni zaznamenali u meruněk a třešní. Více»

Muzeum spustilo digitální archiv architekta Jana Kaplického a jeho rodiny.

Digitalizovaný archiv rodiny Kaplických připravilo Uměleckoprůmyslové muzeum. Zpracovalo ho ve spoluprací s Nadačním fondem Kaplicky Centre a zveřejnilo, ve výroční den náhlého úmrtí architekta Jana Kaplického. Více»

Všechny články a aktuality »»