Provozuje:
Juris Real Estate

GIBS prověřuje prodeje městských bytů v Chrasti u Chrudimi.

Jeden z bývalých radních, jenž byt získal, totiž pracuje u policie. Starosta pochybení odmítá. Vyšetřování na radnici ČTK potvrdila mluvčí GIBS Ivana Nguyenová.

GIBS prověřuje prodeje městských bytů v Chrasti u Chrudimi.

autor. JURIS REAL, ČTK

Jeden z bývalých radních, jenž byt získal, totiž pracuje u policie. Starosta pochybení odmítá. Vyšetřování na radnici ČTK potvrdila mluvčí GIBS Ivana Nguyenová.

Podle České pirátské strany, která podala podnět policii, se byty prodávaly velmi levně, některé si pořídili lidé spjatí s městským úřadem.

Starosta Chrasti Vojtěch Krňanský (Naše Chrast) považuje jednání města za transparentní, krok Pirátů je podle něj snahou o zviditelnění a odvetou za neúspěch ve volbách.

Piráti v tiskové zprávě uvedli, že v roce 2020 zastupitelstvo Chrasti schválilo záměr privatizace bytů včetně odhadních cen.

"Odhadní ceny schválené zastupitelstvem se pohybovaly nejčastěji mezi 500.000 a milionem korun, ačkoliv tehdejší tržní ceny byly na jiné, mnohem vyšší úrovni. Jeden z bytů byl například ohodnocen na 470.000 korun. Za pouhých 15 měsíců od stanovení ceny se přitom prodal za 2,15 milionu korun," informovala pirátská zastupitelka Pardubického kraje Andrea Linhartová.

Piráti podle Krňanského informace zkreslují. Srovnávají totiž prázdné byty a byty, které jsou zatížené nájemní smlouvou na dobu neurčitou. Takové pro investora nedávají smysl, protože by se musel nájemců obtížně zbavovat.

"Nechali jsme zpracovat znalecké posudky, které měly zohlednit, že tam jsou nájemníci. V zastupitelstvu jsme se už tehdy domluvili, že lidi, kteří tam bydlí 20 až 25 let, nechceme vyhodit. Chtěli jsme je tu udržet, což se nám povedlo. Ani jeden z těch, kteří si byt koupili, ho neprodal," řekl ČTK Krňanský.

Pokud později některý obyvatel bytu nájemní vztah ukončil, město byt prodalo obálkovou metodou nejvyšší nabídce. Radnice se podle starosty také snažila zabránit tomu, aby byty skupoval místní takzvaný obchodník s chudobou, který by je pak draze pronajímal lidem s nízkými příjmy a zneužíval tak sociální dávky státu.

Získané peníze radnice využila na spolufinancování dotovaných projektů, například opravu školy, vybudování kanalizace v místní části Podlažice nebo rekonstrukci sportovního areálu, sdělil Krňanský.

Podle starosty není nikdo kvůli prodeji bytů obviněn. Důvodem, proč celou věc prošetřuje GIBS, je skutečnost, že jeden z bývalých radních města, který rovněž získal byt, pracuje u policie.

"Zdržel se všech hlasování, v zastupitelstvu se k prodejům vyjadřovali i zástupci opozice," uzavřel Krňanský.




Fórum




Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Pavilon pro Expo v Ósace je téměř hotov.

Kolaudace bude asi v dubnu. Více»

Šarapatka podal exekuční návrh na exprezidenta Zemana.

Ten mu posléze odškodnění uhradil. Více»

Spotřeba tepla v ČR loni opět klesla.

Příčinou bylo hlavně teplé počasí. Více»

Nájemce odmítl Praze 1 předat palác Žofín.

Společnost Agentura NKL, která měla do konce loňského roku od Prahy 1 pronajatý palác Žofín, ho odmítla městské části předat. Zástupci radnice a firmy se na převzetí nedohodli. Městská část zváží další právní kroky. Více»

Vláda ČR představí podpořené projekty z programu dostupného bydlení.

Konkrétní projekty podpořené z programu dostupného bydlení, který cílí na zvýšení výstavby cenově dostupných nájemních bytů primárně ve vlastnictví obcí, ale i soukromých subjektů, představí na dnešní tiskové konferenci zástupci vlády. Více»

Všechny články a aktuality »»