Provozuje:
Juris Real Estate

Hádky o nájemní smlouvy na pozemky pod domy

Někteří obyvatelé Prahy 4 nesouhlasí s výpověďmi nájemních smluv na pozemky pod byt. domy, které v minulosti koupili v privatizaci. Management radnice po nich chce, aby si pozemky buď koupili, nebo uzavřeli nové nájemní smlouvy.

Hádky o nájemní smlouvy na pozemky pod domy

autor. JURIS REAL

Někteří obyvatelé Prahy 4 nesouhlasí s výpověďmi nájemních smluv na pozemky pod byt. domy, které v minulosti koupili v privatizaci. Management radnice po nich chce, aby si pozemky buď koupili, nebo uzavřeli nové nájemní smlouvy.

Důvodem je prý změna práva i nevýhodnost původních smluv pro městskou část, řekl starosta Pavel Caldr. Opozice přístup radnice ostře kritizuje. Opoziční zastupitel Petr Štěpánek považuje vypovídání smluv za protiprávní.

Problém se týká podle radnice 193 domů, které byly v minulosti zprivatizovány bez pozemků. Na pozemky vlastníci domů s radnicí uzavřeli nájemní smlouvu na 99 let s nájemným v řádu jednotek nebo desítek korun za metr čtvereční a rok.

Radnice vlastníkům domů rozeslala před několika měsíci výzvu, aby si pozemky odkoupili nebo sjednali novou nájemní smlouvu.

"Městská část je povinna dodržovat právní předpisy a se svěřeným majetkem nakládat s péčí řádného hospodáře," uvedl Caldr. Odkazuje se na nález soudu a na změny zákonů, na základě čehož podle něj musí Praha 4 smlouvy změnit. Poukazuje také na to, že dosavadní smlouvy byly pro městskou část nevýhodné.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Metropole zrušila plán rekonstrukce hotelu Opatov, zvažuje ho zbourat.

Pražský magistrát neuskuteční plán rekonstrukce bývalého hotelu Opatov na Jižním Městě na byty. Radní odmítli přidělení zakázky na přestavbu za 688 milionů korun bez DPH. Více»

ÚS zamítl návrh NS na zrušení části zákona o půdě.

Ve středu 20. ledna zveřejnil Ústavní soud svůj nález sp. zn. Pl. ÚS 21/19, podle kterého zamítl návrh Nejvyššího soudu na zrušení části zákona č. 229/1991 Sb., o úpravě vlastnických vztahů k půdě a jinému zemědělskému majetku. Více»

Dědicové Rothschildů neuspěli se svými nároky na majetek u Ústavního soudu.

Ústavní soud svým nálezem publikovaným dne 14. ledna 2021 nedal šanci majetkovým nárokům dědiců rodu Rothschildů ve Slezsku. Ve spojeném řízení zamítl 12 jejich stížností. Více»

Sklizeň ovoce v ČR loni meziročně vzrostla o devět pct na 141.375 t.

Z dlouhodobého pohledu byla ale podprůměrná, když proti průměru sklizní předchozích pěti let byla nižší o osm procent. Razantní propady úrody ovocnáři loni zaznamenali u meruněk a třešní. Více»

Muzeum spustilo digitální archiv architekta Jana Kaplického a jeho rodiny.

Digitalizovaný archiv rodiny Kaplických připravilo Uměleckoprůmyslové muzeum. Zpracovalo ho ve spoluprací s Nadačním fondem Kaplicky Centre a zveřejnilo, ve výroční den náhlého úmrtí architekta Jana Kaplického. Více»

Všechny články a aktuality »»