Provozuje:
Juris Real Estate

Hladík přišel v Brně s návrhem prodeje domu.

Posléze tlačil na starostu Židenic.

Hladík přišel v Brně s návrhem prodeje domu.

autor. JURIS REAL, Mladá fronta a ČTK

Posléze tlačil na starostu Židenic.

Kandidát na ministra životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) v minulosti přišel v Brně s návrhem na prodej bytového domu v Čelakovského ulici a tlačil na městskou část Židenice kvůli odprodeji.

Píše o tom Mladá fronta Dnes v souvislosti s raziií policie z minulého týdne v Hladíkově kanceláři, kde končil jako náměstek primátorky.

MfD měla možnost seznámit se s policejními dokumenty. Podle listu měla zájem na privatizaci manželka hlavního obviněného v kauze privatizace bytů Michala Horkého Markéta Horká.

S Horkým se Hladík zná a u jednání spojených s prodejem domu byl i Horkého advokát a lidovecký politik blízký Hladíkovi Filip Leder.

Privatizace domu v Čelakovského ulici je podle MfD důvodem, proč byla u Hladíka policie. Dům leží v městské části Židenice a na dvou schůzkách s židenickým starostou Alešem Mrázkem podle listu policisté ilustrují vliv Horkého na politiku v Brně a na Hladíkovu roli.

U schůzky se starostou Mrázkem byl podle MfD i Leder, který Horkého zastupoval např. při sporu s Jihomoravském krajem ohledně pozemků na brněnském letišti.

Leder však tvrdí, že tam byl náhodou. Ledera ale policisté popisují jako spojku mezi Horkým a magistrátem.

"Michal Horký má blízkou vazbu na advokáta Filipa Ledera, který mu poskytuje placené právní služby. Nad rámec těchto právních služeb Leder za úplatu poskytuje Horkému i další služby a informace a vystupuje v jeho prospěch rovněž v souvislosti s privatizací majetku Brna, kdy vzhledem k jeho členství v orgánech Brna takto jedná ve zřejmém střetu zájmů," uvedli podle MfD kriminalisté. Leder takovou konstrukci odmítá, dodává MfD.

Podle listu Hladík v roce 2017 přišel do rady s návrhem na privatizaci bytového domu v Čelakovského ulici. Hladík už dříve ČTK řekl, že městská část dům nejprve chtěla prodat, ale potom jej nechtěla odsvěřit.

Kvůli tomu nastaly komplikace a občané se začali obracet na město a hrozit předžalobními výzvami, protože s prodejem počítali.

Mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek prohlásil, že bytové družstvo se na město obracelo opakovaně, ale nyní nelze ověřit, zda některá z výzev byla předžalobní, protože dokumenty má policie.

Bytové družstvo založila Horká. Hladík podle listu tlačil na Mrázka ohledně prodeje a policisté prověřují, zda schůzky se starostou a tlak Hladíka nebyly z jeho strany cílené ve prospěch rodiny Horkých.

Hladík ČTK přiznal, že Horkého zná. Uvedl, že s ním měl v kanceláři několik schůzek. Dodal však, že je nepojí žádné bližší osobní nebo obchodní vztahy. Hladík tvrdí, že nebyl z ničeho obviněn. Policii podal vysvětlení a poskytl mobil, notebook i dokumenty.

Policie zasahovala v Brně minulý týden na několika místech. Vyjma Hladíkovy kanceláře to bylo na bytovém odboru magistrátu, ale také na radnicích Brno-sever a Brno-Černovice, ale také v černovické pískovně. Policie obvinila sedm lidí a dvě firmy, všech sedm lidí je ve vazbě.




Fórum




Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

ČNB zhoršila odhad letošního schodku veřejných financí na 4,5 pct HDP.

Česká národní banka zhoršila odhad letošního schodku veřejných financí na 4,5 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Na podzim přitom očekávala, že schodek bude činit 3,8 procenta HDP. Více»

ECB zvýšila základní úrok o půl procentního bodu na 3 procenta.

Evropská centrální banka (ECB) podle očekávání zvýšila svou základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na tři procenta. Více»

Univerzita nemá finanční prostředky na obnovu zámku v Zahrádkách.

Nejspíš ho proto zkusí odprodat. Více»

Pardubice proti vedoucí Slavii otevřely zrekonstruovaný stadion.

Fotbalové Pardubice proti vedoucí Slavii slavnostně otevřely zrekonstruovaný Stadion Arnošta Košťála, podle jednoho ze sponzorů také zvaný jako CFIG Arena. Více»

Britská centrální banka zvýšila úrok na čtyři procenta.

Je to nejvýše od roku 2008. Více»

Všechny články a aktuality »»