Provozuje:
Juris Real Estate

Hoteliérům na Slovensku chybělo k úrovni před covidem sedm procent hostů.

Počet hostů ubytovacích zařízení na Slovensku letos v březnu zaostal za stejným obdobím předcovidového roku 2019 ještě o sedm procent. Hoteliérům pomohly jarní školní prázdniny, které mnoho rodin tráví na dovolené mimo domov.

Hoteliérům na Slovensku chybělo k úrovni před covidem sedm procent hostů.

autor. JURIS REAL, Štatistický úrad SR, ČTK

Počet hostů ubytovacích zařízení na Slovensku letos v březnu zaostal za stejným obdobím předcovidového roku 2019 ještě o sedm procent. Hoteliérům pomohly jarní školní prázdniny, které mnoho rodin tráví na dovolené mimo domov.

Toto zjištění vyplývá z údajů, které poskytl slovenský statistický úřad. Cestovní ruch na Slovensku patřil k odvětvím nejvíce zasaženým v souvislosti s dopady koronavirové nákazy a epidemických restrikcí. Země je uplatňovala zejména při dřívějších silných vlnách onemocnění covid-19, kdy např. hoteliéři nesměli ubytovávat turisty a Bratislava tehdy také zavedla omezení při cestování do země.

V březnu služeb ubytovacích zařízení na Slovensku využilo 403.000 domácích a zahraničních hostů. V meziroční komparaci tato skutečnost představuje nárůst o více než třetinu. Za celé první čtvrtletí se na Slovensku ubytovalo takřka 1,16 milionu lidí, což bylo o 57 procent více než loni. Za první kvartál roku 2019, kdy země ještě nečelila koronavirové nákaze, počet ubytovaných hostů na Slovensku zaostal o takřka osm procent. Rok 2019 byl pro slovenské hoteliéry z hlediska počtu klientů rekordní. Ze zahraničí jezdí na Slovensko hlavně občané České republiky.

Tržby ubytovacích zařízení na Slovensku v prvním čtvrtletí stouply meziročně o dvě třetiny na 112 milionů eur (2,6 miliardy Kč). S hodnotou v předcovidovém období je podle statistiků srovnat nelze, a to z důvodu změny metodiky vykazování údajů.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Čepro odstartovala v Hněvicích výstavbu šesti nádrží na pohonné hmoty.

Společnost Čepro, která je státním distributorem paliv, zahájila v areálu v Hněvicích na Litoměřicku výstavbu šesti velkokapacitních nádrží na skladování automobilového benzinu a motorové nafty. Více»

Centrální banka na své hlavní budově odhalila emblémy Živnostenské banky.

Česká národní banka na své hlavní budově odhalila emblémy Živnostenské banky. Zdobné prvky v podobě písmen ŽB se po osmdesáti letech vrátily na své původní místo - mříže oken budovy v ulici Na Příkopě. ČNB o tom informovala novináře. Více»

Cena silové elektřiny bude dva roky klesat.

S plynem potíže nebudou. Více»

Centra Kyjeva a Lvova jsou světovým dědictvím v ohrožení.

Rozhodlo UNESCO. Více»

Šéfové sportu se kvůli škrtům v rozpočtu bojí mj. i devastace sportovišť.

Šéfové velkých sportovních organizací, jako je Česká unie sportu (ČUS), Česká obec sokolská a Sdružení sportovních svazů ČR (SSS ČR), kvůli navrhovanému snížení rozpočtu píší premiérovi Petru Fialovi a ministru financí Zbyňku Stanjurovi. Více»

Všechny články a aktuality »»