Provozuje:
Juris Real Estate

Hrad Windsor zpřístupní pro širokou veřejnost unikátní zahradu.

Hrad Windsor, který je jedním ze sídel britské královny Alžběty II., otevře po více než 40 letech pro veřejnost zahradu v části nazvané Východní terasa.

Hrad Windsor zpřístupní pro širokou veřejnost unikátní zahradu.

autor. JURIS REAL, ČTK

Hrad Windsor, který je jedním ze sídel britské královny Alžběty II., otevře po více než 40 letech pro veřejnost zahradu v části nazvané Východní terasa.

Na hradě Windsor strávila panovnice posledních několik měsíců během pandemie covidu-19, následně se přesunula do Skotska.

Turisté budou moci zahradu, která vznikla kolem roku 1820, navštívit během víkendů v srpnu a v září, napsala agentura Reuters.

V zahradě se nyní nachází asi 3 500 keřů růží, které byly vysázeny okolo hlavní fontány. V celém prostoru se mísí různé styly, podle toho, jak v minulosti sloužil různým panovníkům.

"První zahrada zde byla vytvořena v roce 1824 během vlády krále Jiřího IV. Předtím, již od středověku, se tady nacházel obranný příkop," uvedl Richard Williams, správce hradu Windsor. Dodal, že za vlády krále Karla II. v 17. století vznikly v místě dnešní zahrady i dráhy na kuželky, protože tehdejší šlechta hrála kuželky velmi ráda.

Zahrady u hradu Windsor prošly následně rozsáhlými změnami a rekonstrukcí za vlády královny Viktorie a prince Alberta v 19. století. Jejich nynější vzhled, vytvořený roku 1971, má ale na svědomí princ Philip, manžel současné královny Alžběty II.

Hrad Windsor, který nechal v 11. století postavit Vilém Dobyvatel, leží západně od Londýna. Současná královna Alžběta II. strávila na hradě část dětství, neboť její matka se sem uchýlila za druhé světové války.

Po válce se královská rodina vrátila do Londýna, ale Windsor zůstal Alžbětiným oblíbeným sídlem.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Česká republika podala kvůli dolu Turów podnět k Evropské komisi.

Ministerstva životního prostředí a zahraničí včera odeslala podnět k Evropské komisi (EK) kvůli rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów. Více»

Španělský sál byl zrekonstruován.

Pražský hrad za 35 milionů korun zrekonstruoval Španělský sál, ve kterém se konají slavnostní společenská setkání či kulturní akce. Více»

Česká pošta od 1.10. mění otevírací dobu 1 253 poboček.

Česká pošta ode dneška mění otevírací dobu na 1 253 pobočkách z celkových 3 200. Změna se bude týkat převážně menších pošt ve městech. Více»

Sekyra Group odstartovala výstavbu čtvrti Smíchov City za 20 miliard.

Developerská společnost Sekyra Group zahájila stavbu první etapy nové pražské čtvrti Smíchov City. Finanční náklady činí v první etapě 3,5 miliardy korun. Dokončena má být za 28 měsíců. Více»

Poslanecká sněmovna potvrdila zákon zrychlující přípravu stavby dálnic.

Sněmovna stvrdila svoji verzi vládní novely tzv. liniového zákona, která má urychlit přípravu výstavby dálnic a další infrastruktury. Více»

Všechny články a aktuality »»