Provozuje:
Juris Real Estate

Hyundai Mobis nakoupí pozemky pro závod v Mošnově za 69 mil. Kč.

Ostravští městští zastupitelé schválili uzavření kupní smlouvy na pozemky pro jihokorejskou společností Hyundai Mobis, která plánuje ve strategické průmyslové zóně v Mošnově na Novojičínsku vybudovat závod na světlomety.

Hyundai Mobis nakoupí pozemky pro závod v Mošnově za 69 mil. Kč.

autor. JURIS REAL

Ostravští městští zastupitelé schválili uzavření kupní smlouvy na pozemky pro jihokorejskou společností Hyundai Mobis, která plánuje ve strategické průmyslové zóně v Mošnově na Novojičínsku vybudovat závod na světlomety.

Společnost nakonec pozemky koupí za 69 milionů korun a stát jí pak tuto investici vrátí prostřednictvím dotace. Novinářům to řekl primátor Tomáš Macura (ANO).

S budováním závodu by firma mohla začít v krátké době, smlouva by měla být podepsána během několika dnů.

Jihokorejský investor měl původně pozemky o rozloze přesahující 18 hektarů koupit za korunu za metr čtvereční, tedy přibližně 180.000 korun.

Městu však k poskytnutí této investiční pobídky chybělo potřebné stanovisko Evropské komise a Hyundai Mobis začal tlačit na co nejrychlejší podpis kupní smlouvy na pozemky i bez tohoto souhlasu. Město takový postup odmítlo.

EK se navíc nakonec k takovému rozsahu podpory společnosti vyjádřila negativně, a obě strany se tedy poté dohodly na koupi pozemků za cenu odpovídající znaleckému posudku, neboli 365 korun za metr čtvereční, což znamená 69 milionů korun.

Společnost dohodnutou kupní cenu zaplatí ve třech splátkách.

První splátka bude představovat deset procent z ceny a bude uhrazena ještě v letošním roce, v roce 2016 doplatí 40 procent ceny a v roce 2017 zbývajících 50 procent. Od smlouvy může společnost odstoupit pouze do tří měsíců od vydání stavebního povolení, a to v takovém případě, že by formulace stavebního povolení investorovi neumožňovala investici uskutečnit. "Stavební povolení dneska ještě nemají. Mají územní rozhodnutí, nicméně určité základní práce, to znamená skývku zeminy a podobně, mohou začít dělat už teď," uvedl Macura. Stavební povolení by mohla společnost mít k dispozici na začátku prosince. "Důležité je možná zmínit, že i kdyby k tomu odstoupení došlo, tak v takovém případě je Mobis povinen uvést pozemky do původního stavu," podotkl Macura.

Zástupce společnosti Hyundai Mobis Ivan Leixner dnes novinářům řekl, že společnost bude počátkem příštího týdne s ministerstvem průmyslu a obchodu a CzechInvestem jednat ještě o změně investiční smlouvy.

Jednat se bude právě o možnosti či možnostech kompenzace kupní ceny. Společnost žádné práce nechce zahájit před tím, než bude investiční smlouva upravena.

Investice, jejíž celková výše by podle aktuálních informací měla být čtyři miliardy korun, by měla přinést 900 nových pracovních míst.

Závod bude vyrábět světlomety pro automobilky Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku a Kia v Žilině.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Metropole zrušila plán rekonstrukce hotelu Opatov, zvažuje ho zbourat.

Pražský magistrát neuskuteční plán rekonstrukce bývalého hotelu Opatov na Jižním Městě na byty. Radní odmítli přidělení zakázky na přestavbu za 688 milionů korun bez DPH. Více»

ÚS zamítl návrh NS na zrušení části zákona o půdě.

Ve středu 20. ledna zveřejnil Ústavní soud svůj nález sp. zn. Pl. ÚS 21/19, podle kterého zamítl návrh Nejvyššího soudu na zrušení části zákona č. 229/1991 Sb., o úpravě vlastnických vztahů k půdě a jinému zemědělskému majetku. Více»

Dědicové Rothschildů neuspěli se svými nároky na majetek u Ústavního soudu.

Ústavní soud svým nálezem publikovaným dne 14. ledna 2021 nedal šanci majetkovým nárokům dědiců rodu Rothschildů ve Slezsku. Ve spojeném řízení zamítl 12 jejich stížností. Více»

Sklizeň ovoce v ČR loni meziročně vzrostla o devět pct na 141.375 t.

Z dlouhodobého pohledu byla ale podprůměrná, když proti průměru sklizní předchozích pěti let byla nižší o osm procent. Razantní propady úrody ovocnáři loni zaznamenali u meruněk a třešní. Více»

Muzeum spustilo digitální archiv architekta Jana Kaplického a jeho rodiny.

Digitalizovaný archiv rodiny Kaplických připravilo Uměleckoprůmyslové muzeum. Zpracovalo ho ve spoluprací s Nadačním fondem Kaplicky Centre a zveřejnilo, ve výroční den náhlého úmrtí architekta Jana Kaplického. Více»

Všechny články a aktuality »»