Provozuje:
Juris Real Estate

I v noci na pátek může plodiny v České republice poškodit mráz.

I v noci na pátek může plodiny v ČR poškodit mráz. Teploty mohou klesnout hlavně na severovýchodě země až na minus tři stupně Celsia. Ohroženy budou především brambory a další zelenina.

I v noci na pátek může plodiny v České republice poškodit mráz.

autor. JURIS REAL, ČTK

I v noci na pátek může plodiny v ČR poškodit mráz. Teploty mohou klesnout hlavně na severovýchodě země až na minus tři stupně Celsia. Ohroženy budou především brambory a další zelenina.

Vyplývá to z výstrahy, kterou dnes vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Mrzlo i v předchozích nocích, kdy ústav také upozorňoval na možné poškození plodin.

V noci na středu meteorologové zaznamenali i teploty kolem minus šesti stupňů, a dnes ráno bylo dokonce až minus 7,5 stupně.

"Při déletrvající malé oblačnosti se očekává mráz, který může v polohách pod 600 metrů (nadmořské výšky) poškodit vegetaci, zejména teplomilnější plodiny, brambory a zeleninu," oznámili meteorologové.

Výstraha ČHMÚ platí od dnešních 22:00 hod. do pátečních 08:00 hod. pro východní části Královéhradeckého a Pardubického kraje a pro celou oblast Olomouckého, Zlínského a Moravskoslezského kraje.

Zeleninu a další nižší rostliny mohou lidé podle meteorologů ochránit před mrazem zakrytím světlou netkanou textilií. V případě stromů je možno použít orosování porostů nebo zakuřování spalováním vlhkého rostlinného odpadu v blízkosti stromů, sdělil ČHMÚ.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Bezrealitky se startupem Ownest chtějí změnit přístup Čechů k hypotékám.

Zájemce posoudí do čtyř minut. Více»

Úroda chmele byla v ČR letos mírně nadprůměrná.

Činila 6 997 tun. Více»

Tuzemská ekonomika klesla ve 3. čtvrtletí meziročně o 0,7 pct.

ČSÚ zhoršil odhad. Více»

KS v Ostravě vyhlásil v případě Liberty Ostrava moratorium.

Krajský soud v Ostravě vyhlásil v případě hutní společnosti Liberty Ostrava individuální moratorium. O ochranu před jedním z věřitelů firma sama před časem požádala. Více»

HDP ve 3. kvartálu meziročně klesl o 0,7 procenta.

Klesne i celoročně. Více»

Všechny články a aktuality »»