Provozuje:
Juris Real Estate

Investor projektu luxusního hotelu v centru metropole obdržel od Prahy pokutu.

Společnost Akroterion plánuje vybudovat blízko Staroměstského náměstí v Praze luxusní hotel Ritz-Carlton. Projekt se ale příliš protahuje a historické budovy chátrají. Pražský magistrát proto společnosti udělil desetimilionovou pokutu.

Investor projektu luxusního hotelu v centru metropole obdržel od Prahy pokutu.

autor. JURIS REAL

Společnost Akroterion plánuje vybudovat blízko Staroměstského náměstí v Praze luxusní hotel Ritz-Carlton. Projekt se ale příliš protahuje a historické budovy chátrají. Pražský magistrát proto společnosti udělil desetimilionovou pokutu.

„Investor v tuto chvíli musí městu zaplatit pokutu ve výši 10 milionů korun za to, že areál dosud není zprovozněn,“ uvedla pražská radní pro územní rozvoj Petra Kolínská a dodala, že na to měl investor 20 let. „Město má teď navíc možnost pro nesplnění smluvních podmínek smlouvu vypovědět a s domy, které městu patří, naložit jinak. Investor nedokázal v říjnu předložit ona údajně stále platná stavební povolení,“ dodala Kolínská.

„Smlouva skutečně obsahuje sankci 10 milionů Kč při nedokončení projektu v termínu. Projekt nicméně nebyl dokončen primárně kvůli tomu, že Ministerstvo kultury nezákonně zrušilo v minulém roce závazné stanovisko odboru památkové péče MHMP a toto stanovisko muselo být vydáno znovu. Na tomto základě vedeme s městem jednání o prodloužení termínu k dokončení projektu. Kromě toho jak na straně investora tak na straně města nastala menší prodlení, což je bohužel v takto komplikovaných projektech bohužel naprostým pravidlem. V současné době však již investor všechny administrativní požadavky vyřešil, disponuje pravomocným prodlouženým stavebním povolením, které již není možné napadnout, a má uzavřenou smlouvu o výstavbě. O smluvní pokutě budeme s městem jednat, věříme však, že to nezabrání dokončení projektu. Jiná alternativa pro předmětnou lokalitu v současné době neexistuje – kromě pokračování chátrání,“ vyjádřila se k pokutě společnost Akroterion. Přestavba, která propojí několik budov, by ale podle investora měla začít v lednu příštího roku. „Máme podepsaného generálního dodavatele, což je stavební společnost VCES, dále máme operátora a obnovili jsme stavební povolení na další tři roky,“ řekl minulý pátek Ogi Jakšić, ředitel společnosti Akroterion.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Tuzemskou úrodu prý budou stále častěji poškozovat jarní mrazy.

Tuzemskou úrodu zemědělských plodin budou v příštích letech kvůli dřívějším příchodům jara stále častěji poškozovat jarní mrazíky. Více»

Petici proti rozšíření polského dolu Turów podepsalo skoro 13 000 občanů.

Petici za záchranu pitné vody v česko-polsko-německém pohraničí a proti plánovanému rozšíření polského hnědouhelného dolu Turów podepsalo 12.949 lidí nejen z Libereckého kraje. Více»

Ve třech pavilonech brněnského výstaviště dnes začínají tři stavební veletrhy.

Stavební veletrh Brno, veletrh Dřevo a stavby a nábytkářský Mobitex potrvají až do soboty, poprvé je doprovodí Festival architektury. Více»

Lichtenštejnové neuspěli u Ústavního soudu ve sporu o les u Říčan.

Nadace knížete z Lichtenštejna neuspěla u Ústavního soudu ve sporu s Českou republikou o les u středočeských Říčan. Soud odmítl stížnost nadace proti předchozímu verdiktu o nevydání 600 hektarů říčanského lesa Lichtenštejnům. Více»

Z bývalý ruských kasáren se staly ruiny, ale i škola či muzeum.

Někdejší pobyt sovětské armády v České republice připomíná i po 30 letech řada opuštěných budov. Část objektů po úpravách našla nové uplatnění jako byty, sklady či sociální ústavy. Více»

Všechny články a aktuality »»