Provozuje:
Juris Real Estate

JURIS REAL patří k dlouhodobě stabilním realitkám v Česku.

Hospodářskou krizi přežily jen nejlepší realitní kanceláře.

JURIS REAL patří k dlouhodobě stabilním realitkám v Česku.

Hospodářskou krizi přežily jen nejlepší realitní kanceláře.

autor. JURIS REAL

Za dva roky zmizelo 200 realitek.

Prodeji nemovitostí se letos daří, ale jen těm schopným hráčům. Mnoho realitek, včetně těch velkých, z trhu postupně mizí.

Za poslední dva roky skončilo podle společnosti Creditreform přes 200 realitních zprostředkovatelů. Většinou šlo o menší lokální hráče. Část z nich je nyní v likvidaci, například V.I.&P.O. reality nebo Adareal. Končí ale i velcí hráči. Podle zdroje, který si nepřál být jmenován, končí například velká společnost Mexx Reality. Exekutorský úřad Brno-město vyhlásil exekuci na podíl společnosti Mexx Group v pražské realitní kanceláři Mexx Reality CZ. Exekuci úřad vyhlásil ve prospěch firmy Kon-kys z Mořkova na Novojičínsku, jemuž má realitka dlužit kolem 253 tisíc korun. Důsledkem vyhlášené exekuce je již nyní to, že společnost nemůže obchodní podíl převést, jakkoli zatížit ani s ním jinak nakládat. Telefon ve firmě nikdo nebere, nereaguje ani generální ředitel Mexx Group Josef Šinágl. Jedním z důvodů problémů realitek je neustálý mírný pokles trhu. O tom hovoří i nejnovější data Českého statistického úřadu. Tržby činností v oblasti nemovitostí klesly za první čtvrtletí o 1, 8 procenta. Pokles zaznamenal pronájem nemovitostí (o 0, 3 procenta) i prodej (o 3, 9 procenta). Záleží ale, jak je firma vedená. "Mnoho realitek skončilo, ale některé činnost zase obnovují. Nejde ani tak o to, zda je to velká, či malá firma, ale jak je schopná a jakou má pověst," vysvětluje Michal Pich, jednatel společnosti EuroNet Media, která provozuje servery Realitycechy.cz a Realitymorava.cz. Velké sítě, které mají velké obraty, si nestěžují. "Naše síť prodala v prvním letošním čtvrtletí 1 175 nemovitostí za 2, 02 miliardy, což je v porovnání s loňským rokem, kdy jsme prodali 1 107 nemovitostí, nárůst o 6, 7 procenta," sdělil LN Petr Frey z realitní sítě RE/MAX. Podobně je na tom společnost Sting, která za stejné období prodala 1 105 nemovitostí, což je meziroční nárůst zhruba o 15 procent. Michal Pitucha, ředitel realitní kanceláře Sting, tvrdí, že větším sítím se daří na úkor malých zprostředkovatelů. "Problém vidím zejména u těch malých realitek, které mají existenční problémy," přidává se Milan Zavadil, spolumajitel M&M Reality a předseda výkonné rady Realitní komory České republiky. Menší lokální kanceláře ale tvrdí, že klienti dají v dnešní době hlavně na doporučení, nezajímá je prý tolik značka. "Klienti v poslední době skutečně lépe vybírají realitní kancelář na základě referencí. To se vyplácí realitním kancelářím, které nepracují pod franšízou, kde existuje realitní síť a její práce je těžko kontrolovatelná. U malé realitní sítě například se třemi pobočkami kvalitu práce lze kontrolovat," řekl Lukáš Heger, majitel brněnské I.E.T. Reality, pro server Realitymorava.cz. Narůstá ale také počet lidí, kteří se víc než v minulých letech snaží spolupráci s realitními kancelářemi vyhnout. Pomáhají jim v tom i servery, které nabízejí pronájem a prodej bytů a domů bez poplatku (Jušková, K. Za dva roky zmizelo 200 realitek. Lidové noviny-příloha Peníze&Byznys, dne 11. 5. 2012, s. 15.).
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

V České republice se budou nacházet první tři stojany s vodíkem.

V České republice vzniknou první tři veřejné stojany s vodíkem pro dopravu. Na stávajících čerpacích stanicích značky Benzina z petrochemického holdingu Unipetrol je v Praze na Barrandově, v Litvínově a v Brně postaví společnost Bonett. Více»

Stavbaři vyzkoušeli k rekonstrukci odpočívky D52 novou technologii.

Stavbaři vyzkoušeli k rekonstrukci levé odpočívky dálnice D52 u Rajhradu na Brněnsku technologii Whitetopping. Více»

Rada České národní banky dnes nechala jednomyslně úrokové sazby beze změny.

Bankovní rada České národní banky jednomyslně ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na 0,25 procenta. Podle ekonomů by sazby měly beze změny zůstat delší dobu. Více»

Výrobu zatím omezilo 20 minipivovarů.

Podle svazu přichází krize. Více»

ČEZ sníží od října cenu elektřiny pro domácnosti.

Největší dodavatel elektřiny v České republice, skupina ČEZ, sníží od října cenu elektřiny pro domácnosti napříč ceníky v průměru o devět procent. Více»

Všechny články a aktuality »»