Provozuje:
Juris Real Estate

Jak lze také elegantně vymáhat pohledávky na dlužném nájemném?

Zajímavý nápad pro obce či města a další velké vlastníky činžovních domů

Jak lze také elegantně vymáhat pohledávky na dlužném nájemném?

Zajímavý nápad pro obce či města a další velké vlastníky činžovních domů

autor. JURIS REAL

Zpomalená ekonomika korunovaná lednovým zpožděním výplaty sociálních dávek způsobila na počátku nového roku kromě jiného i podstatné zhoršení platební schopnosti mnohých nájemců bytů. Za této situace uvítali pronajímatelé novou službu na našem trhu, spočívající v možnosti pojištění nájmů. Služba umožňuje pronajímatelům bytových prostor pojistit se proti finanční ztrátě způsobené neplatícími nájemci, přenést toto riziko na pojišťovatele a nárokovat si od něj až šest měsíců nezaplaceného nájemného v průběhu roku. Částka za pojištění je stanovena na 5 % z čistého ročního nájmu (bez nákladů na energie, vodné a stočné). "Pojistné krytí může být poskytnuto na jakoukoliv rezidenční nemovitost v České republice a je svázáno s nemovitostí, nikoli s nájemní smlouvou, což znamená, že na jedno pojistné získá pronajímatel krytí rizika od více nájemců. Při změně nájemce pouze musí pojišťovně nahlásit údaje nových podnájemníků," zdůrazňuje Pavel Kučera z pojišťovací společnosti Guarenty Group, která zatím jako jediná zprostředkovává pojištění nájmu na českém realitním a pojišťovacím trhu.

Guarenty Group rovněž úzce spolupracuje s právníky a odborníky se zaměřením na reality, takže kromě pojistného krytí poskytuje i asistenci a poradenství pro vlastníky nemovitostí, kteří se ocitnou ve sporu s nájemci z důvodu neplacení nájemného. "Málokterá nová služba si projde takovou zkouškou ohněm, nicméně zatím se nám daří veškeré případy dotáhnout ke zdárnému konci, ať už vyplacením pojistky, či domluvou mezi pronajímatelem a nájemcem. Pro nás je podstatné, že tak či onak pronajímatel uvidí své peníze. K tomu je však nezbytné, aby měl dobře ošetřené smluvní vztahy s nájemcem, kauci, pojištění nájmu a aby byl s nájemci v trvalém kontaktu," shrnuje dosavadní vývoj a rizika nového pojištění Pavel Kučera. Příjmy z nájemného si lze pojistit na stránkách http://guarenty-group.com/cz/(Kvapil, K. Nová služba pojištění nájmu. deník Právo, dne 28. 2. 2012, s. 9.).
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Česká republika podala kvůli dolu Turów podnět k Evropské komisi.

Ministerstva životního prostředí a zahraničí včera odeslala podnět k Evropské komisi (EK) kvůli rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów. Více»

Španělský sál byl zrekonstruován.

Pražský hrad za 35 milionů korun zrekonstruoval Španělský sál, ve kterém se konají slavnostní společenská setkání či kulturní akce. Více»

Česká pošta od 1.10. mění otevírací dobu 1 253 poboček.

Česká pošta ode dneška mění otevírací dobu na 1 253 pobočkách z celkových 3 200. Změna se bude týkat převážně menších pošt ve městech. Více»

Sekyra Group odstartovala výstavbu čtvrti Smíchov City za 20 miliard.

Developerská společnost Sekyra Group zahájila stavbu první etapy nové pražské čtvrti Smíchov City. Finanční náklady činí v první etapě 3,5 miliardy korun. Dokončena má být za 28 měsíců. Více»

Poslanecká sněmovna potvrdila zákon zrychlující přípravu stavby dálnic.

Sněmovna stvrdila svoji verzi vládní novely tzv. liniového zákona, která má urychlit přípravu výstavby dálnic a další infrastruktury. Více»

Všechny články a aktuality »»