Provozuje:
Juris Real Estate

Jak nakupovat byt s nájemcem?

Předmětem dnešního velmi zajímavého a podle našeho názoru rovněž i velmi aktuálního článku bude právě tato látka.

Jak nakupovat byt s nájemcem?

Předmětem dnešního velmi zajímavého a podle našeho názoru rovněž i velmi aktuálního článku bude právě tato látka.

autor. JURIS REAL

S blížící se deregulací nájemného roste zájem lidí o nákup již pronajatých bytů, tedy bytů s nájemci. Jednou z mála společností, která nabízí kromě prodeje prázdných bytů i pronajaté jednotky, je pražská správa nemovitostí. Po častečném šoku, kdy krize poprve ukázala Čechům, že cena realit nemusí jen růst, začíná být nemovitost opět chápána jako bezpečná schránka na peníze, která je ochrání před inflací. Apetit nakupovat "vlastní cihlu" posiluje zpochybnění dalších možností investování, například do státních dluhopisů nebo do akcií. Studie dokazuje, že ti, co investují do bytů za účelem pronájmu, z velmi dlouhodobé perspektivy vydělali více než ti, kteří investovali do dluhopisu či zlata, toto srovnání provedli experti ze společnosti Deloitte.

Alternativou ke standardní možnosti koupit rezidenci a poté pro ni hledat nájemníka představuje nákup již pronajatého bytu, který je ještě v letošním roce o 10 až 20 procent levnější. Pražská správa nemovitostí tvrdí, že nájemník s nájemní smlouvou na dobu neurčitou může být navíc výhodou, nikoli "vadou na kráse". Vlastník má zajištěn dlouhodobý prověřený pronájem bez nutnosti hledat nového nájemníka a rekonstruovat byt, což stojí čas i peníze. "Tato investice je určena zejména lidem, kteří nepotřebují řešit otázku okamžitého bydlení, ale chtějí investovat finanční prostředky do nemovitosti. Mají zde jistotu pravidelného měsíčního příjmu z nájmu. Druhou skupinou jsou investoři, kteří chtějí řešit bytovou situaci v budoucnu (pro svoje děti, vnuky a podobně) a zatím chtějí mít byt pronajatý se stabilním výnosem," říká Marek Padevět, vedoucí oddělení prodeje PSN. Upozorňuje, že regulovaný nájem je nyní sice průměrně o něco nižší než ten tržní, ale po konci regulace na sklonku letošního roku se regulovaný nájem srovnává s tržním nájmem.

Firma nyní nabízí jako přímý vlastník pronajaté byty zejména v Praze, dále v Pardubicích, v Kladně, Hradci Králové, ve Slaném a v Odolené Vodě. "Zájem o koupi pronajatých bytů se za rok 2011 ve srovnání s rokem 2010 zvýšil o více než dvojnásobek. V nabídce nyní máme přes 300 pronajatých bytů určených k investici," dodává Padevět (Bez autora. Nákup bytu s nájemníkem. deník E15 - speciální příloha Reality, dne 2. 4. 1012, s. IV.).
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

V sousedním Německu se loni poprvé vyrobilo více energie z větru než z uhlí.

Podíl obnovitelných zdrojů energie na výrobě proudu se dostal na rekordních 47 procent ze 42,3 procenta v roce 2019. S odkazem na údaje německého statistického úřadu o tom na svém webu informuje týdeník Die Zeit. Více»

Pražská práva výjimečně přijímají přihlášky ke studiu až do konce března.

Zájemci o pětileté magisterské studium oboru právo na Právnické fakultě Univerzity Karlovy mohou letos podávat elektronické přihlášky až do 31. března 2021. Více»

Sberbank zkrátí otevírací dobu poboček.

Po ní se lze ale objednat. Více»

Raifka prodlužuje splatnost úvěru na družstevní bydlení až na 25 let.

Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) nabízí úvěr určený na pořízení družstevního bytu. Půjčit si můžete až 2 milióny korun bez nutnosti zajištění vlastní nemovitosti. Družstevním bytem totiž nelze ručit. Více»

U soc. příspěvků asi nebude nutné dokládat příjmy a ani náklady na bydlení.

Občané pobírající přídavek na dítě, příspěvek na bydlení nebo zvýšený příspěvek na péči nejspíš nebudou muset kvůli nároku na výplatu ve 2. čtvrtletí dokládat Úřadu práce ČR své příjmy a náklady na bydlení za první tři měsíce letošního roku. Více»

Všechny články a aktuality »»