Provozuje:
Juris Real Estate

Jansta prý otevřel Peltovi cestu k prodeji Rošického.

ČUS (Česká unie sportu) na svém úterním výkonném výboru jednohlasně odsouhlasila směnu majetku, o kterou ji požádala její členská Fotbalová asociace České republiky (FAČR).

Jansta prý otevřel Peltovi cestu k prodeji Rošického.

autor. JURIS REAL

ČUS (Česká unie sportu) na svém úterním výkonném výboru jednohlasně odsouhlasila směnu majetku, o kterou ji požádala její členská Fotbalová asociace České republiky (FAČR).

Výsledkem je, že se ČUS vzdala předkupního práva na Stadion Evžena Rošického, prostřední ze tří strahovských stadionů. Ten se nyní nachází plně v rukou fotbalistů.

"Pro nás to byla velmi lukrativní transakce. Celkově jsme z toho po započítání pozemků získali 288 milionů korun. Současně jsme se nemuseli vzdát žádných areálů, které v současnosti využíváme," okomentoval pro MF DNES dosud poslední kolo několikaleté směny majetku předseda ČUS Miroslav Jansta. Na nově získaném pozemku ze severním obloukem oválu stadionu Přátelství plánuje ČUS postavit své nové sídlo, Dům sportu.

Tím nejdůležitějším dopadem celé směny ale zůstává skutečnost, že předseda Fotbalové asociace Miroslav Pelta bude moci teď stadion Evžena Rošického, který se nevyplácí provozovat a opravit ho by bylo finančně nákladné, prodat. Plány na jeho přestavbu na národní fotbalový stadion již jsou podle všeho taktéž passé. I sám Pelta koncem minulého týdne pro ČTK připustil, že prodej stadionu zvažuje. "Když město a stát rozhodly, že nebudou investovat v řádech miliard do stadionu na Strahově kvůli dopravní obslužnosti, tak si pohráváme s myšlenkou na prodej," konstatoval v pátek.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Na Černém Mostě hlavní město privatizuje další panelák.

Panelový dům v Bojčenkově ulici na Černém Mostě bude moci odkoupit družstvo nájemců. Pražští zastupitelé po diskuzi o pravidlech privatizace jednomyslně schválili cenu asi 181 milionů korun. V činžovním domě se nachází 60 bytů. Více»

Pražské metro má svou architektku.

Vzhled metra včetně připravované nové linky D má v dopravním podniku nově na starosti architektka Anna Švarc. Ta uspěla ve výběrovém řízení. Více»

V metropoli vznikne Muzeum paměti 20. století.

Jeho účelem je zachovat historickou paměť o klíčových událostech minulého století, které souvisely s totalitními režimy v Československu. Více»

Přízemní mráz může poškodit úrodu.

Varovali meteorologové. Více»

SŽDC čelí exekuci kvůli sporům o desítky tisíc korun.

Správa železniční dopravní cesty čelí exekuci kvůli dvěma sporům o desítky tisíc korun. Uvedl to server Euro.cz. Více»

Všechny články a aktuality »»