Provozuje:
Juris Real Estate

Jansta prý otevřel Peltovi cestu k prodeji Rošického.

ČUS (Česká unie sportu) na svém úterním výkonném výboru jednohlasně odsouhlasila směnu majetku, o kterou ji požádala její členská Fotbalová asociace České republiky (FAČR).

Jansta prý otevřel Peltovi cestu k prodeji Rošického.

autor. JURIS REAL

ČUS (Česká unie sportu) na svém úterním výkonném výboru jednohlasně odsouhlasila směnu majetku, o kterou ji požádala její členská Fotbalová asociace České republiky (FAČR).

Výsledkem je, že se ČUS vzdala předkupního práva na Stadion Evžena Rošického, prostřední ze tří strahovských stadionů. Ten se nyní nachází plně v rukou fotbalistů.

"Pro nás to byla velmi lukrativní transakce. Celkově jsme z toho po započítání pozemků získali 288 milionů korun. Současně jsme se nemuseli vzdát žádných areálů, které v současnosti využíváme," okomentoval pro MF DNES dosud poslední kolo několikaleté směny majetku předseda ČUS Miroslav Jansta. Na nově získaném pozemku ze severním obloukem oválu stadionu Přátelství plánuje ČUS postavit své nové sídlo, Dům sportu.

Tím nejdůležitějším dopadem celé směny ale zůstává skutečnost, že předseda Fotbalové asociace Miroslav Pelta bude moci teď stadion Evžena Rošického, který se nevyplácí provozovat a opravit ho by bylo finančně nákladné, prodat. Plány na jeho přestavbu na národní fotbalový stadion již jsou podle všeho taktéž passé. I sám Pelta koncem minulého týdne pro ČTK připustil, že prodej stadionu zvažuje. "Když město a stát rozhodly, že nebudou investovat v řádech miliard do stadionu na Strahově kvůli dopravní obslužnosti, tak si pohráváme s myšlenkou na prodej," konstatoval v pátek.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Loňské srážky byly jako na houpačce.

Počasí v loňském roce lze popsat jako střídání extrémů. Zatímco leden, březen, duben, červenec, listopad a prosinec patřily z hlediska srážek k sušším měsícům, únor, červen, srpen, září a říjen byly nadprůměrné. Normální byl jen květen. Více»

Ruský prezident odmítl informaci Navalného, že vlastní luxusní nemovitost.

Putin odmítl tvrzení svého úhlavního kritika Alexeje Navalného, že mu patří luxusní rezidence na pobřeží Černého moře. Více»

IKEA letos otevře v metropoli první projekční studio v ČR.

Nábytkářský řetězec IKEA plánuje letos v Praze otevřít své první projekční studio v regionu České republiky, Slovenska a Maďarska. Zaměřené bude na plánování kuchyní, úložných prostor a koupelen. Více»

Americký firma Ball postaví v Plzni továrnu na plechovky za 4,4 mld. Kč.

Americká korporace Ball, výrobce recyklovatelných hliníkových obalů, hodlá letos na jaře zahájit výstavbu nového výrobního závodu v nové průmyslové zóně v Plzni. Více»

Vláda ČR prý nesouhlasila s Havlíčkovým návrhem na otevření skiareálů.

Vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) včera na vládě neuspěl s návrhem na otevření skiareálů. Více»

Všechny články a aktuality »»