Provozuje:
Juris Real Estate

Kanaďané odkoupili pozemky pro těžbu českého manganu.

Adepti na těžbu manganu z kanadské společnosti Euro Manganese odstartovali svůj byznys v lokalitě kolem Chvaletic na Pardubicku.

Kanaďané odkoupili pozemky pro těžbu českého manganu.

autor. JURIS REAL

Adepti na těžbu manganu z kanadské společnosti Euro Manganese odstartovali svůj byznys v lokalitě kolem Chvaletic na Pardubicku.

Firma zaplatila desítky milionů korun za právo vytěžit strategický kov pro Evropu, jež postupně přesedá z aut se spalovacími motory do elektromobilů. Bezmála dvacetihektarový pozemek Kanaďané pořídili u české firmy EP Chvaletice.

"Koupili jsme opci na chvaletický pozemek, takže až budeme připraveni těžit, budeme jej mít k dispozici pro stavbu linky na recyklaci manganové hlušiny," sděluje Jan Votava, šéf české společnosti Mangan Chvaletice, která stoprocentně spadá pod kanadskou společnost Euro Manganese.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Škodovka nebude sponzorovat MS v hokeji, jestliže bude v Bělorusku.

Automobilka Škoda Auto nebude sponzorovat mistrovství světa v hokeji, pokud se turnaj bude konat v Bělorusku. Pro automobilku je důležité dodržovat, chránit a prosazovat všechny předpisy, které ochraňují lidská práva. Více»

Německý úřad schválil okamžité pokračování ve výstavbě plynovodu Nord Stream 2.

Spolkový úřad pro lodní dopravu a hydrografii (BSH) schválil okamžité pokračování výstavby plynovodu Nord Stream 2 v německých vodách. Více»

Zítra se mají otevřít další obchody.

Premiér Babiš v neděli oznámil, že od úterý se v případě vládního souhlasu otevřou papírnictví, obchody s oblečením a botami pro děti a prodejny se spodním prádlem. Více»

Elitní závod Jizerské 50 se pravděpodobně uskuteční v plném rozsahu.

Elitní závod Jizerské padesátky naplánovaný na neděli 14. února i páteční sprint pro profesionály se zřejmě uskuteční v plném rozsahu. Vyplynulo to z jednání pořadatelů s ministerstvem zdravotnictví. Více»

mBank zlevňuje hypoteční úvěry.

Akce na zlevnění hypotéky je časově omezená. Trvá do 28. února 2021. Více»

Všechny články a aktuality »»