Provozuje:
Juris Real Estate

Karanténa urychlila digitalizaci.

Obchodní banky totiž začínají uzavírat pobočky a rušit pokladny.

Karanténa urychlila digitalizaci.

autor. JURIS REAL, ČTK

Obchodní banky totiž začínají uzavírat pobočky a rušit pokladny.

Např. Komerční banka v souvislosti s koronavirovou krizí urychlí některé kroky původně plánované na pozdější období. "Ke konci srpna proto ukončíme činnost 64 menších poboček," řekl ČTK mluvčí banky Michal Teubner.

Významná část klientů si podle něj v průběhu uplynulých dvou měsíců osvojila práci s on-line nástroji banky a vzdálenou obsluhou.

KB tak bude disponovat 241 pobočkami a tento stav se nebude v nejbližší době měnit.

Pobočky budou do budoucna sloužit především jako odborná poradenská centra se zaměřením na řešení životních situací klientů, poznamenal.

V průběhu pandemie se digitalizovala třetina z klientů (100.000) České spořitelny, kteří do té doby preferovali hotovostní platby. O třetinu vzrostlo také využívání mobilních plateb.

"Chování klientů v pandemii motivovalo k akcelerování přechodu části poboček do bezhotovostního režimu. Předpokládáme, že na konci roku bude v bezhotovostním režimu fungovat každá druhá z více než 400 poboček ČS. Není vyloučeno, že v rámci analýzy vytíženosti poboček dojde do konce roku k uzavření poboček v řádu vyšších jednotek," uvedl mluvčí spořitelny Filip Hrubý.

Jedním z trendů je postupná digitalizace a rozšiřování nabídky služeb v online prostředí, souhlasila mluvčí Raiffeisenbank Petra Kopecká.

Klienti Raiffeisenbank mají aktuálně možnost 95 procent úkonů pro správu financí dělat právě prostřednictvím internetového a mobilního bankovnictví.

To přirozeně podle mluvčí vede k otázkám, do jaké míry je nutné mít v jednom městě více poboček.

"Pravidelně analyzujeme návštěvnost a využití jednotlivých obchodních míst a tam, kde již naše přítomnost postrádá smysl, návštěvnost je minimální, pobočku zavíráme nebo přesunujeme jinam," dodala.

ČSOB plošnou redukci poboček nechystá, ale selektivně bude upravovat počet obchodních míst podle potřeb klientů.

Air Bank pravidelně sleduje, jak jsou její pobočky navštěvované, zda jsou na těch správných místech. "Např. plánujeme rozšířit naše pobočky v Teplicích a v Ostravě - Nové Karolině, protože ty kapacitně už nestačí zájmu klientů, a tak je chceme rozšířit. Ke konci června 2020 jsme se rozhodli uzavřít pobočku ve Znojmě, protože tam naopak návštěvnost dlouhodobě nedosahovala takové hranice, která by se bance vyplatila," poznamenala mluvčí banky Jana Karasová.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Pošta si hodlá od obchodních bank půjčit na provoz až pět miliard korun.

Česká pošta si hodlá od komerčních bank nebo od státu půjčit až pět miliard korun. Půjčkou chce překlenout období, než dostane od státu úhradu nákladů za poskytování tzv. univerzální služby v letech 2018 až 2022. Více»

V Pražské tržnici byl dnes otevřen komunitní prostor H40.

V Pražské tržnici byl dnes otevřen komunitní prostor H40 s podnikatelským inkubátorem Art&Digital. Lidé tam mohou přijít na vzdělávací i kulturní akce. Více»

Státním vojenským lesům loni poklesl zisk o 88 procent na 9,1 mil. Kč.

Státním Vojenským lesům a statkům ČR (VLS) loni klesl meziročně zisk o 88 procent na 9,1 milionu korun. Obrat firmy poklesl o zhruba 12 procent na 2,79 miliardy Kč. Společnost to uvádí ve své výroční zprávě umístěné ve Sbírce listin. Více»

Stavbaři prorazili 840 metrů dlouhý tunel Mezno.

Má zrychlit vlaky. Více»

Sportovní celebrity skupují v metropoli luxusní nemovitosti.

Rezidence na Smíchově, byty v Karlíně nebo na Vinohradech. To je pouze malý výčet nemovitostí, které vlastní české sportovní hvězdy. Více»

Všechny články a aktuality »»