Provozuje:
Juris Real Estate

Kdy se vyplatí výkup nemovitosti?

Dnes speciálně o výkupu nemovitosti.

Kdy se vyplatí výkup nemovitosti?

Dnes speciálně o výkupu nemovitosti.

autor. JURIS REAL

Když chcete byt či dům rychle prodat.

Přibývá realitních kanceláří, které nabízejí svým klientům, že od nich okamžitě vykoupí jejich nemovitost. Počítejte však s tím, že na tomto obchodě nevyděláte.

Výkup nemovitostí je záchrana pro ty, kdo potřebují peníze z prodeje rychle a oželí několikasettisícovou ztrátu i na malém bytě. Tento způsob využívají především ti, kteří se, například kvůli finančním problémům, potřebují rychle zbavit domu či bytu a nemohou si dovolit nabízet jej půl roku, rok, či dokonce déle, jak se i kvůli ekonomické krizi často stává. "Pokud vykupujeme, tak maximálně za šedesát procent námi stanovené tržní ceny, abychom se samozřejmě i my chránili před rizikem případného lokálního poklesu trhu. Pro prodávajícího je nižší cena daní za rychlé peníze, které má v řádu desítek hodin. Na realitní kancelář pak přechází celé riziko i náklady prodeje," vysvětluje Miroslav Jonáš, spolumajitel realitní kanceláře M&M Reality. Ta jen loni vykoupila několik set nemovitostí.

Rychle prodat však může chtít i klient, který naopak výhodně kupuje jinou nemovitost, v tom případě ho ani ztráta při prodeji té původní nemusí tolik mrzet. "Je finančně rozumnější nemovitost prodat sice se ztrátou oproti tržní hodnotě, avšak nepřijít tím o svůj nemovitý majetek nebo o výhodnou koupi," nabízí například realitní kancelář Reality 21. Ta navíc slibuje, že za kvalitní nemovitost v dobré lokalitě dá klientovi 80 až 100 procent tržní ceny.

Nabídka přijde jen jednou.

Nečekejte však, že cenu navrženou realitkou usmlouváte a že vám za byt dá více. "Máme tisícovky zájemců měsíčně, a tak neděláme to, že bychom s klienty dlouze smlouvali a vyjednávali. Nabídka je jen jedna a zájemce se musí rozhodnout," dodává Jonáš. Podle něj jsou mimo realitu zejména finanční představy obyvatel hlavního města, proto tady zatím moc vykoupených nemovitostí není, roli nejspíše hraje i fakt, že v Praze pociťují lidé finanční problémy v menší míře než v jiných lokalitách. Naopak mnoho zájemců o rychlý výkup nemovitosti přichází z okolí metropole, zejména z Kladenska, Berounska, Mladoboleslavska, Kolínska, Čáslavska a Kutnohorska. "Jsou klienti, kteří se na nás obracejí, že chtějí okamžitě prodat často předlužené byty. Nejspíš si myslí, že na to nepřijdeme. Proto musíme hodně selektovat," dodává Jonáš (Wallerová, R. Když chcete byt či dům rychle prodat. Realitní příloha deníku Mladá fronta DNES, vydání Praha, dne 30. 3. 2012, s. 4.).
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Průměrná sazba hypotečních úvěrů v lednu poklesla podesáté v řadě.

Průměrná úroková sazba hypoték v lednu klesla na 1,94 procenta z prosincových 1,96 procenta. Sazba se snížila desátý měsíc v řadě. Více»

Byty v Plané nad Lužnicí a Táboře nebude vytápět uhlí.

Firma C-Energy z Plané nad Lužnicí chce skončit s vytápěním bytů v Plané nad Lužnicí a v Táboře uhlím. Plánuje, že tím do roku 2025 sníží emise oxidu uhličitého o 92 procent. Více»

Vláda příště bude lépe odůvodňovat výjimky z restrikcí.

Vláda bude příště velmi důkladně zdůvodňovat výjimky z restrikcí. Rozhodnutí Ústavního soudu o zrušení části opatření týkající se maloobchodu a služeb vnímá jako stav minulý. Více»

V Plzni otevřeli kavárnu.

V době restrikcí prodává zatím z okénka. Více»

V Jelením přikopu se stromy při rekonstrukci Mockerových domů kácet nebudou.

Ani to nikdy nebylo v plánu. Více»

Všechny články a aktuality »»