Provozuje:
Juris Real Estate

Leg. návrh novelizace notářského tarifu byl rozeslán do připomínkového řízení.

Ministerstvo spravedlnosti splnilo další závazek a rozeslalo do mezirezortního připomínkového řízení návrh novelizace vyhlášky o odměnách a náhradách notářů, správců pozůstalosti a Notářské komory České republiky (notářský tarif).

Leg. návrh novelizace notářského tarifu byl rozeslán do připomínkového řízení.

autor. JURIS REAL, Ministerstvo spravedlnosti

Ministerstvo spravedlnosti splnilo další závazek a rozeslalo do mezirezortního připomínkového řízení návrh novelizace vyhlášky o odměnách a náhradách notářů, správců pozůstalosti a Notářské komory České republiky (notářský tarif).

Předkládaná podoba návrhu novelizace notářského tarifu je výsledkem jednání Ministerstva spravedlnosti se zástupci Notářské komory ČR a neziskového sektoru.

Ke zvýšení odměny notáře za vybrané činnosti dochází tak, aby byly současně minimalizovány negativní dopady nové právní úpravy na běžného spotřebitele.

„K novelizaci vyhlášky jsme se zavázali na říjnovém jednání se zástupci právnických profesních komor a se zástupci Člověka v Tísni. Těší mě, že dnes mohu říci, že jsme svému slibu dostáli. Společně jsme se během několika jednání dohodli na jednotlivých krocích a výsledkem jsou zkonzultované verze návrhů vyhlášek, které jsme odeslali do připomínkového řízení,“ uvedl ministr spravedlnosti JUDr. Pavel Blažek, Ph.D.

„Novela notářského tarifu citlivě upravuje odměnu notáře za vybrané úkony tak, aby odpovídala jejich složitosti a náročnosti, a přitom zůstala ekonomicky přístupná široké veřejnosti z řad občanů i podnikatelů. Ministerstvu spravedlnosti se podařilo navrhnout změnu tak, aby negativně nezasáhla spotřebitele ani státní rozpočet,“ doplňuje prezident Notářské komory ČR Mgr. Radim Neubauer.

Navrhovanou novelizací se současně mění odměna notáře jako soudního komisaře i odměna notáře za notářskou činnost tak, aby výše odměn byla přizpůsobena vývoji inflace, růstu minimální mzdy a průměrné mzdy v podnikatelské sféře.

Adekvátní nastavení výše odměny za vysoce odbornou a specializovanou činnost notáře by mělo přispět mj. k řádnému zajištění potřebné sítě notářských úřadů i v oblastech, v nichž žije více sociálně znevýhodněných obyvatel.

Účinnost nové právní úpravy se předpokládá od 1. ledna 2023. Ministerstvo spravedlnosti v současnosti pracuje na návrhu vyhlášek měnící exekutorský a advokátní tarif.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Ruská federace prodlouží současné omezení těžby ropy do konce června.

Rusko s ohledem na současnou situaci na trhu zachová současné snížení těžby o 500.000 barelů denně do konce června. Uvedl to vicepremiér Alexandr Novak. Více»

Soud zmírnil 4 obžalovaným tresty za pád mostu ve Vilémově, pátého zprostil.

Odvolací soud v Pardubicích zmírnil tresty čtyřem z pěti mužů obžalovaným kvůli pádu mostu ve Vilémově na Havlíčkobrodsku v roce 2014. Pátého obžaloby z obecného ohrožení z nedbalosti zprostil. Více»

Slovensko postaví na místě Kuciakova domu památník.

Rodinný dům, ve kterém byli v roce 2018 zastřeleni novinář Ján Kuciak a jeho partnerka Martina Kušnírová, bude zbourán. Demolice měla začít včera a na místě má v budoucnu vyrůst památník svobody slova. Více»

Nejlepší rekonstrukce památkových objektů dnes dostanou cenu Památka roku.

Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska dnes v Praze na Žofíně vyhlásí vítěze soutěže Památka roku 2022. Více»

Na brněnském výstavišti začíná veletrh Amper.

Představí se na něm 400 firem. Více»

Všechny články a aktuality »»