Provozuje:
Juris Real Estate

Lesy v ČR se podle expertů nacházejí ve špatné kondici.

České lesy jsou díky nedostatku vody a horkým létům ve špatné "fyzické" kondici, tu ještě navíc zhoršuje rozšířený kůrovec, sdělil na brněnském veletrhu Wood-Tec lesnický analytik Aleš Erber.

Lesy v ČR se podle expertů nacházejí ve špatné kondici.

autor. JURIS REAL

České lesy jsou díky nedostatku vody a horkým létům ve špatné "fyzické" kondici, tu ještě navíc zhoršuje rozšířený kůrovec, sdělil na brněnském veletrhu Wood-Tec lesnický analytik Aleš Erber.

Kvůli globální klimatické změně a oteplování nejsou vyhlídky pro futuro optimistické a někde, obzvláště na severní Moravě už po smrkových monokulturách zůstaly jen obrovské mýtiny, komentoval dále tuto nepříznivou situaci. O nevhodnosti smrkových monokultur a jejich nízké odolnosti se přitom hovoří již několik let. Kalamita, jaká potkala severní Moravu, čeká v nejbližších letech podle Erbera např. i Vysočinu, kde existuje velké procento těchto lesů. "Na vině nejsou ochránci přírody, těžařské firmy a už vůbec ne současní lesní hospodáři, ale jen fakt, že se v 70. letech 20. století neaplikovaly tehdejší ekologické znalosti do lesního hospodářství," podotkl. Podle jeho názoru dělají lesníci vše pro to, aby dosáhli změny v hospodaření lesa, ač mohou mít i rezervy. "Špatné však je, že některé státní instituce prezentují, jak narůstá rozloha lesů a zvětšují se zásoby dřeva, a vzbuzují mylný dojem," uzavírá Erber.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Škodovka nebude sponzorovat MS v hokeji, jestliže bude v Bělorusku.

Automobilka Škoda Auto nebude sponzorovat mistrovství světa v hokeji, pokud se turnaj bude konat v Bělorusku. Pro automobilku je důležité dodržovat, chránit a prosazovat všechny předpisy, které ochraňují lidská práva. Více»

Německý úřad schválil okamžité pokračování ve výstavbě plynovodu Nord Stream 2.

Spolkový úřad pro lodní dopravu a hydrografii (BSH) schválil okamžité pokračování výstavby plynovodu Nord Stream 2 v německých vodách. Více»

Zítra se mají otevřít další obchody.

Premiér Babiš v neděli oznámil, že od úterý se v případě vládního souhlasu otevřou papírnictví, obchody s oblečením a botami pro děti a prodejny se spodním prádlem. Více»

Elitní závod Jizerské 50 se pravděpodobně uskuteční v plném rozsahu.

Elitní závod Jizerské padesátky naplánovaný na neděli 14. února i páteční sprint pro profesionály se zřejmě uskuteční v plném rozsahu. Vyplynulo to z jednání pořadatelů s ministerstvem zdravotnictví. Více»

mBank zlevňuje hypoteční úvěry.

Akce na zlevnění hypotéky je časově omezená. Trvá do 28. února 2021. Více»

Všechny články a aktuality »»