Provozuje:
Juris Real Estate

Letošní sklizeň je u konce.

Produkce obilovin je 7,55 milionu t.

Letošní sklizeň je u konce.

autor. JURIS REAL, ČTK

Produkce obilovin je 7,55 milionu t.

Letošní sklizeň obilovin a řepky je u konce. Tuto informaci sdělilo ministerstvo zemědělství. Produkce obilovin činí 7,55 milionu tun, což je více než 7,4milionová predikce Agrární komory z konce srpna i více než předpověď Českého statistického úřadu, která hovořilo o zhruba sedmi milionech tun.

Letošní průměrný výnos činí 6,11 tuny na hektar, což je o 0,06 procenta více než loni.

U nejčastěji pěstované pšenice je výnosnost 6,72 tuny na hektar. Celkem se jí sklidilo 4,77 milionu tun. "Kvalita pšenice je převážně dobrá, a to s ohledem na všechny jakostní parametry. U vzorků sklizených po deštích se častěji vyskytují porostlá zrna, mají nižší objemovou hmotnost a v některých případech nevyhovující číslo poklesu. U této později sklizené pšenice se také častěji vyskytují fuzariózní zrna," konstatovalo ministerstvo. Fuzariózy jsou závažným onemocnění obilnin.

Řepku zemědělci sklidili ve všech krajích s průměrným výnosem 3,11 tuny na hektar, což bylo o 0,31 procenta méně než loni. Celkově její produkce dosáhla 1,06 milionu tun.

I nyní, když už za celou ČR je sklizeno v průměru 100 procent, zůstává nesklizeno několik procent polí v Karlovarském a Libereckém kraji.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Dodavatelé energie musejí ERÚ do konce měsíce doložit zajištění dodávek.

Energetický regulační úřad (ERÚ) vyzval všechny dodavatele energie k doložení zajištění dodávek pro své zákazníky. Informace musejí zaslat do konce října. Do stejného termínu by měl mít úřad první souhrnné výsledky. Více»

Na kominíka občané aktuálně čekají zpravidla měsíc.

Za služby si připlatí. Více»

Zelený překlenovací úvěr od ČSOB stav. spořitelny má lev. sazby a přidá i slevy.

ČSOB Stavební spořitelna má nový finanční produkt s názvem Zelený meziúvěr. Jde o zajištěný překlenovací úvěr ke stávajícímu stavebnímu spoření. Více»

Modrá pyramida nabízí od října Moudré stavební spoření bez vstupního poplatku.

Češi považují stavební spoření za jeden z nejzajímavějších způsobů ukládání finančních prostředků. Generelně upřednostňují spíše konzervativnější formy uložení peněz. Více»

Klienti Bohemia Energy ode dneška nemají platit zálohy na plyn!

Zákazníci dodavatelů energií ze skupiny Bohemia Energy by ode dneška podle doporučení ministerstva průmyslu a Energetického regulačního úřadu (ERÚ) už neměli hradit další zálohové platby za plyn. Více»

Všechny články a aktuality »»