Provozuje:
Juris Real Estate

Levné hypoteční úvěry mohou už brzy skončit.

Květnové zvýšení základních úrokových sazeb České národní banky by komerční banky mohly již brzy promítnout do úrokových sazeb hypoték. Po jarních akcích na hypoteční úvěry by tak mohlo přijít zdražení.

Levné hypoteční úvěry mohou už brzy skončit.

autor. JURIS REAL

Květnové zvýšení základních úrokových sazeb České národní banky by komerční banky mohly již brzy promítnout do úrokových sazeb hypoték. Po jarních akcích na hypoteční úvěry by tak mohlo přijít zdražení.

„Zvýšení sazeb ze strany ČNB budeme muset v horizontu týdnů zohlednit i v úrokových sazbách hypotečních úvěrů. Cen spotřebitelských úvěrů by se to nemělo dotknout,“ říká šéf úvěrových produktů banky Moneta Tomáš Kostrhoun. Na případný růst úrokových sazeb upozorňovali např. i osobní bankéři České spořitelny v e-mailu rozesílaném na počátku května klientům. „V souvislosti se zvýšením repo sazby České národní banky může dojít k růstu úrokových sazeb na hypotečních úvěrech,“ stálo v upozornění. Zvýšení sazeb hypotečních bank bude podle expertů záviset i na reakci lídrů hypotečního trhu. „Ve druhém čtvrtletí úroky zřejmě dosáhnou letošního dna. Růst sazeb očekáváme na počátku léta, do té doby se banky zřejmě pokusí využít nejsilnějších měsíců poptávky v roce pro zvýšení obchodů,“ soudí šéf poradenské společnosti Golem Finance Libor Ostatek.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Justice odmítla žalobu kraje na NP Šumava a MŽP kvůli zónám.

Krajský soud v Českých Budějovicích odmítl žalobu Jihočeského kraje na šumavský národní park a ministerstvo životního prostředí (MŽP) kvůli poslednímu návrhu zón území. Soud uvedl, že na rozhodování ve sporu nemá pravomoc. Více»

Lidstvo loni podle studie zničilo 11,9 milionu hektarů tropického lesa.

V loňském roce se na světě vykácelo nebo vypálilo 11,9 milionu hektarů tropického lesa. Toto zjištění vyplývá ze studie, kterou uveřejnila organizace Global Forest Watch (GFW). Více»

Nařízení o zrušení zmrazení nájemného u bytů je účinné ode dneška.

Zmrazení nájemného u bytů, které vláda zavedla kvůli koronaviru 23. dubna, dnes definitivně končí. Vládní nařízení, které cenové moratorium nájemného z bytů ruší, včera vyšlo ve Sbírce zákonů a dnes vejde v účinnost. Více»

Po otevření barů v Evropě čeká na konzumenty milion piv.

S tím, jak se po celé Evropě otevírají bary a hospody, čeká na konzumenty až milion předplacených piv. Více»

Jaderné úložiště by mělo být u Temelína, na Vysočině nebo na Klatovsku.

Hlubinné úložiště jaderného odpadu má v tuzemsku vzniknout na jedné ze čtyř následujících lokalit - Janoch u Temelína, Horka na Třebíčsku, Hrádek na Jihlavsku či Březový potok na Klatovsku. Více»

Všechny články a aktuality »»