Provozuje:
Juris Real Estate

Levné hypoteční úvěry mohou už brzy skončit.

Květnové zvýšení základních úrokových sazeb České národní banky by komerční banky mohly již brzy promítnout do úrokových sazeb hypoték. Po jarních akcích na hypoteční úvěry by tak mohlo přijít zdražení.

Levné hypoteční úvěry mohou už brzy skončit.

autor. JURIS REAL

Květnové zvýšení základních úrokových sazeb České národní banky by komerční banky mohly již brzy promítnout do úrokových sazeb hypoték. Po jarních akcích na hypoteční úvěry by tak mohlo přijít zdražení.

„Zvýšení sazeb ze strany ČNB budeme muset v horizontu týdnů zohlednit i v úrokových sazbách hypotečních úvěrů. Cen spotřebitelských úvěrů by se to nemělo dotknout,“ říká šéf úvěrových produktů banky Moneta Tomáš Kostrhoun. Na případný růst úrokových sazeb upozorňovali např. i osobní bankéři České spořitelny v e-mailu rozesílaném na počátku května klientům. „V souvislosti se zvýšením repo sazby České národní banky může dojít k růstu úrokových sazeb na hypotečních úvěrech,“ stálo v upozornění. Zvýšení sazeb hypotečních bank bude podle expertů záviset i na reakci lídrů hypotečního trhu. „Ve druhém čtvrtletí úroky zřejmě dosáhnou letošního dna. Růst sazeb očekáváme na počátku léta, do té doby se banky zřejmě pokusí využít nejsilnějších měsíců poptávky v roce pro zvýšení obchodů,“ soudí šéf poradenské společnosti Golem Finance Libor Ostatek.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Počet uchazečů o oddlužení klesá.

Během září bylo podáno pouze 3 410 insolvenčních návrhů, což v komparaci s červencovým rekordem představuje propad o skoro pětinu. Více»

Zákon zakazující prodej v obchodech o stanovených svátcích bude i nadále platit.

Nebude se ale již nově vztahovat na velkoobchod. Rozhodla tak Sněmovna, když odmítla návrh Senátu na zrušení zákona o prodejní době. Více»

Ústavní soud se postavil proti zdanění finančních náhrad z církevních restitucí.

Kontroverzní část právní normy zrušil, vyhověl tak návrhu senátorů. Více»

Na pražském Smíchově se má stavět nová čtvrť.

Dominovat jí bude bankovní centrála. Více»

Metropole vypíše nový tendr dostavby vyhořelého Průmyslového paláce.

Pražský magistrát vypíše nové výběrové řízení na dostavbu vyhořelého křídla Průmyslového paláce na Výstavišti. Původní tendr zrušili pražští radní. Více»

Všechny články a aktuality »»