Provozuje:
Juris Real Estate

Lidé a firmy se stále více zadlužují.

Dnes opět o nesplácení hypotečních úvěrů.

Lidé a firmy se stále více zadlužují.

Dnes opět o nesplácení hypotečních úvěrů.

autor. JURIS REAL

Podle inkasní agentury M.B.A. Finance se mezi dlužníky propadá stále více lidí ze střední třídy, problémy nastávají po dvou až čtyřech letech existence hypotečního úvěru. Když po této době začnou v novém bydlení vypovídat službu elektrospotřebiče, auto apod., uchylují se lidé automaticky k pořizování dalších spotřebitelských půjček, aniž by ale příliš dbali na svoje finanční možnosti. Z problémů se zdaleka nedostaly ani firmy.

Nejvyšší podíly na nesplácených podnikových půjčkách mají živnostníci, pak realitní kanceláře a taktéž zpracovatelský průmysl. Bankéři tvrdí, že přesto úvěry v problémových průmyslových sektorech neomezují. Od počátku světové hospodářské krize si ale hlídají, jaký podíl jednotlivé sektory na jejich portfolio drží. Každá hypoteční banka má stanovené sektorové limity, aby řídila koncentrační riziko svého úvěrového portfolia. Avšak nyní žádný z těchto limitů nebrání realizaci takových úvěrových obchodů, které jsou hypoteční bankou považovány za dostatečně bonitní. To, že firma podniká v ohroženém odvětví, se ale může odrazit v ceně úvěru. Nastavení úrokové sazby závisí na finanční situaci klienta, je proto důležité pečlivě zhodnotit jeho zdraví. Pokud jsou firmy v jednom odvětví finančně slabší než v jiném, pak se to odrazí na úrokové sazbě. Úroková sazba podnikových úvěrů přitom zůstává v průměru stejná, rozšiřuje se však pásmo mezi nejrizikovějšími a nejbohatšími dlužníky.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

První návštěvníci si prohlédli mechanismus zvonohry Lorety.

První skupina zájemců si ráno na Hradčanech prohlédla mechanismus zvonohry pražské Lorety a vzácné archiválie při příležitosti 325. výročí jejího zprovoznění. Prohlídky se budou konat každou hodinu. Více»

Stavbaři odstranili mohutný ocelový most vážící 268 tun u Prosenic na Přerovsku.

Železniční most leží na koridoru mezi Přerovem a Bohumínem. Nový most vloží stavbaři na pilíře v pondělí. Více»

Terminál 2 nového letiště v Berlíně je už hotov.

Terminál 2 nově budovaného berlínského letiště Willyho Brandta je hotov, kvůli pandemii nemoci covid-19 ale bude uveden do provozu nejdříve od jara nadcházejícího roku. Žurnalistům v Berlíně to sdělil šéf letiště Engelbert Lütke Daldrup. Více»

Po 177 letech se U Fleků roztočilo světlé pivo.

Pivovar vábí Čechy. Více»

Vláda se v Polsku dohodla s odbory na postupném ukončení těžby uhlí.

Polská vláda se dohodla s odbory na postupném ukončení těžby uhlí v zemi. Oznámili to dnes zástupci vlády a odborů. Poslední uhelné doly v Polsku mají být podle dohody uzavřeny v roce 2049. Více»

Všechny články a aktuality »»