Provozuje:
Juris Real Estate

Lidé a firmy se stále více zadlužují.

Dnes opět o nesplácení hypotečních úvěrů.

Lidé a firmy se stále více zadlužují.

Dnes opět o nesplácení hypotečních úvěrů.

autor. JURIS REAL

Podle inkasní agentury M.B.A. Finance se mezi dlužníky propadá stále více lidí ze střední třídy, problémy nastávají po dvou až čtyřech letech existence hypotečního úvěru. Když po této době začnou v novém bydlení vypovídat službu elektrospotřebiče, auto apod., uchylují se lidé automaticky k pořizování dalších spotřebitelských půjček, aniž by ale příliš dbali na svoje finanční možnosti. Z problémů se zdaleka nedostaly ani firmy.

Nejvyšší podíly na nesplácených podnikových půjčkách mají živnostníci, pak realitní kanceláře a taktéž zpracovatelský průmysl. Bankéři tvrdí, že přesto úvěry v problémových průmyslových sektorech neomezují. Od počátku světové hospodářské krize si ale hlídají, jaký podíl jednotlivé sektory na jejich portfolio drží. Každá hypoteční banka má stanovené sektorové limity, aby řídila koncentrační riziko svého úvěrového portfolia. Avšak nyní žádný z těchto limitů nebrání realizaci takových úvěrových obchodů, které jsou hypoteční bankou považovány za dostatečně bonitní. To, že firma podniká v ohroženém odvětví, se ale může odrazit v ceně úvěru. Nastavení úrokové sazby závisí na finanční situaci klienta, je proto důležité pečlivě zhodnotit jeho zdraví. Pokud jsou firmy v jednom odvětví finančně slabší než v jiném, pak se to odrazí na úrokové sazbě. Úroková sazba podnikových úvěrů přitom zůstává v průměru stejná, rozšiřuje se však pásmo mezi nejrizikovějšími a nejbohatšími dlužníky.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Průměrná sazba hypotečních úvěrů v lednu poklesla podesáté v řadě.

Průměrná úroková sazba hypoték v lednu klesla na 1,94 procenta z prosincových 1,96 procenta. Sazba se snížila desátý měsíc v řadě. Více»

Byty v Plané nad Lužnicí a Táboře nebude vytápět uhlí.

Firma C-Energy z Plané nad Lužnicí chce skončit s vytápěním bytů v Plané nad Lužnicí a v Táboře uhlím. Plánuje, že tím do roku 2025 sníží emise oxidu uhličitého o 92 procent. Více»

Vláda příště bude lépe odůvodňovat výjimky z restrikcí.

Vláda bude příště velmi důkladně zdůvodňovat výjimky z restrikcí. Rozhodnutí Ústavního soudu o zrušení části opatření týkající se maloobchodu a služeb vnímá jako stav minulý. Více»

V Plzni otevřeli kavárnu.

V době restrikcí prodává zatím z okénka. Více»

V Jelením přikopu se stromy při rekonstrukci Mockerových domů kácet nebudou.

Ani to nikdy nebylo v plánu. Více»

Všechny články a aktuality »»