Provozuje:
Juris Real Estate

Lidé u justice často pomoc nehledají, bojí se totiž vysokých fin. nákladů.

Došlo ke škodě či podvodu a hrozí justiční spor. Situace, kterou poznalo už mnoho Čechů. I když se poškození cítí být v právu, se svou kauzou se na soud často neobrátí.

Lidé u justice často pomoc nehledají, bojí se totiž vysokých fin. nákladů.

autor. JURIS REAL

Došlo ke škodě či podvodu a hrozí justiční spor. Situace, kterou poznalo už mnoho Čechů. I když se poškození cítí být v právu, se svou kauzou se na soud často neobrátí.

Hlavním důvodem je totiž většinou obava z finanční náročnosti celého soudního řízení.

Toto zjištění vyplývá z nedávného průzkumu společností ProcesInvest a Ipsos provedeného mezi podnikateli, živnostníky a manažery na vysokých postech. Až třetina dotázaných se v minulosti alespoň jednou dostala do situace, kdy se chtěla soudit, soudní spor však nakonec nezahájila. Nejčastěji respondenty odradila finanční náročnost celého řízení. Finanční náklady soudních sporů bývají často poměrně vysoké. Pokud se chce účastník sporu vydat standardní cestou, bude muset počítat s výdaji za advokáta a se soudními poplatky, které činí pět procent z vymáhané částky. Dalším důvodem, proč se lidé do soudních sporů pouštět nechtějí, je časová náročnost. Doba, za niž se vyřídí jeden civilní spor, vzrostla podle údajů ministerstva spravedlnosti až na 398 dní. Mohou za to především osobní bankroty. Naopak se snížila procesní doba trestního řízení, a to na 179 dní.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Jaderné úložiště by mělo být u Temelína, na Vysočině nebo na Klatovsku.

Hlubinné úložiště jaderného odpadu má v tuzemsku vzniknout na jedné ze čtyř následujících lokalit - Janoch u Temelína, Horka na Třebíčsku, Hrádek na Jihlavsku či Březový potok na Klatovsku. Více»

V hotelu jako doma za měsíční nájem.

Pražské hotely nabízejí pokoje k dlouhodobému bydlení, řeší takto nedostatek především zahraničních turistů. Více»

Na Staroměstském náměstí v metropoli dnes bude vztyčen mariánský sloup.

Na Staroměstském náměstí v centru Prahy dnes bude vztyčena napodobenina mariánského sloupu ze 17. století. Plány na umístění sloupu vyvolaly mezi občany kontroverze. Více»

Hatě praskají ve švech.

Za tři týdny, kdy se opětovně otevřela nákupní centra po zmírnění pandemie, nakoupili čeští zákazníci v outletovém centru v Hatích u Znojma o polovinu více zboží než za stejné období loňského roku. Více»

SŽDC zahájila rekonstrukci vlakového nádraží v Českých Budějovicích.

Památkově chráněnou budovu opraví sdružení firem Metrostav, Edikt a Avers. Více»

Všechny články a aktuality »»