Provozuje:
Juris Real Estate

MČ Praha 1 dále plánuje prosazovat jednotnou zavírací dobu restaurací.

Praha 1 chce dál prosazovat jednotnou zavírací dobu restaurací. Podobný návrh vinohradské radnice vedení hlavního města přitom minulý týden zamítlo.

MČ Praha 1 dále plánuje prosazovat jednotnou zavírací dobu restaurací.

autor. JURIS REAL

Praha 1 chce dál prosazovat jednotnou zavírací dobu restaurací. Podobný návrh vinohradské radnice vedení hlavního města přitom minulý týden zamítlo.

Zastupitelstvo Prahy 1 proto žádá magistrát, aby ho informoval, jak chce v příštích letech rušení pořádku a nočního klidu řešit. Radnice o stanovení otevírací doby vyhláškou požádala v roce 2014.

Podle vyjádření primátorky Adriany Krnáčové (ANO) z minulého týdne není plošná regulace řešením problémů lokálního charakteru.

Radnice ale chtěly omezení jen na určitých místech, Praha 2 žádala omezit otevírací dobu restaurací v Trojické ulici do 23:00.

Praha 1 chce především, aby restaurace ve vybraných ulicích v centru zavíraly v jednotnou dobu. Den před dnem pracovního klidu by to mělo být ve 03:00, v ostatní dny ve 02:00. Strážníci by tak mohli pořádek lépe kontrolovat.

"Počty strážníků jsou dlouhodobě zcela nedostatečné, ba ani nedosahují tabulkových čísel," uvedl radní pro bezpečnost Prahy 1 Ivan Solil (ČSSD). Městská část má podle něj tabulkově přiděleno 279 strážníků, reálně jich je 239. Podle radního navíc situace na ulicích před restauracemi a kluby bude ještě horší, až začne platit protikuřácký zákon.

Radnice se opírají mimo jiné o nález Ústavního soudu, který v minulosti souhlasil s tím, že prodejem a konzumací alkoholu se vytvářejí podmínky pro rušení nočního klidu na veřejných prostranstvích.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Lichtenštejnové neuspěli u Ústavního soudu ve sporu o les u Říčan.

Nadace knížete z Lichtenštejna neuspěla u Ústavního soudu ve sporu s Českou republikou o les u středočeských Říčan. Soud odmítl stížnost nadace proti předchozímu verdiktu o nevydání 600 hektarů říčanského lesa Lichtenštejnům. Více»

Z bývalý ruských kasáren se staly ruiny, ale i škola či muzeum.

Někdejší pobyt sovětské armády v České republice připomíná i po 30 letech řada opuštěných budov. Část objektů po úpravách našla nové uplatnění jako byty, sklady či sociální ústavy. Více»

V Berlíně včera vstoupil v platnost zákon, který na pět let zmrazuje nájemné.

Cílem kontroverzního opatření je zastavit prudký růst nákladů na bydlení z posledních let, kvůli kterému se řada obyvatel z německého hlavního města vystěhovala. Jmenovaný zákon se dotýká 1, 5 mil. bytů. Více»

Velkolepý rodinný dům v blízkosti vily Tugendhat je na prodej.

Bydlet v ulici Černopolní v Brně něco znamená. Rezidenční čtvrť, která začala vznikat před první světovou válkou, skrývá ale i další méně známé poklady, jako je např. čtyřpatrový dům s benátskými žaluziemi a parapety z mramoru. Více»

Ztráta bydlení 1 000 lidí stojí rozpočet 250 milionů Kč ročně.

Zjistila podrobná analýza. Více»

Všechny články a aktuality »»