Provozuje:
Juris Real Estate

MČ Praha 1 dále plánuje prosazovat jednotnou zavírací dobu restaurací.

Praha 1 chce dál prosazovat jednotnou zavírací dobu restaurací. Podobný návrh vinohradské radnice vedení hlavního města přitom minulý týden zamítlo.

MČ Praha 1 dále plánuje prosazovat jednotnou zavírací dobu restaurací.

autor. JURIS REAL

Praha 1 chce dál prosazovat jednotnou zavírací dobu restaurací. Podobný návrh vinohradské radnice vedení hlavního města přitom minulý týden zamítlo.

Zastupitelstvo Prahy 1 proto žádá magistrát, aby ho informoval, jak chce v příštích letech rušení pořádku a nočního klidu řešit. Radnice o stanovení otevírací doby vyhláškou požádala v roce 2014.

Podle vyjádření primátorky Adriany Krnáčové (ANO) z minulého týdne není plošná regulace řešením problémů lokálního charakteru.

Radnice ale chtěly omezení jen na určitých místech, Praha 2 žádala omezit otevírací dobu restaurací v Trojické ulici do 23:00.

Praha 1 chce především, aby restaurace ve vybraných ulicích v centru zavíraly v jednotnou dobu. Den před dnem pracovního klidu by to mělo být ve 03:00, v ostatní dny ve 02:00. Strážníci by tak mohli pořádek lépe kontrolovat.

"Počty strážníků jsou dlouhodobě zcela nedostatečné, ba ani nedosahují tabulkových čísel," uvedl radní pro bezpečnost Prahy 1 Ivan Solil (ČSSD). Městská část má podle něj tabulkově přiděleno 279 strážníků, reálně jich je 239. Podle radního navíc situace na ulicích před restauracemi a kluby bude ještě horší, až začne platit protikuřácký zákon.

Radnice se opírají mimo jiné o nález Ústavního soudu, který v minulosti souhlasil s tím, že prodejem a konzumací alkoholu se vytvářejí podmínky pro rušení nočního klidu na veřejných prostranstvích.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Na Černém Mostě hlavní město privatizuje další panelák.

Panelový dům v Bojčenkově ulici na Černém Mostě bude moci odkoupit družstvo nájemců. Pražští zastupitelé po diskuzi o pravidlech privatizace jednomyslně schválili cenu asi 181 milionů korun. V činžovním domě se nachází 60 bytů. Více»

Pražské metro má svou architektku.

Vzhled metra včetně připravované nové linky D má v dopravním podniku nově na starosti architektka Anna Švarc. Ta uspěla ve výběrovém řízení. Více»

V metropoli vznikne Muzeum paměti 20. století.

Jeho účelem je zachovat historickou paměť o klíčových událostech minulého století, které souvisely s totalitními režimy v Československu. Více»

Přízemní mráz může poškodit úrodu.

Varovali meteorologové. Více»

SŽDC čelí exekuci kvůli sporům o desítky tisíc korun.

Správa železniční dopravní cesty čelí exekuci kvůli dvěma sporům o desítky tisíc korun. Uvedl to server Euro.cz. Více»

Všechny články a aktuality »»