Provozuje:
Juris Real Estate

MČ Praha 5 plánuje koupit pozemky na Vidouli.

"Pětka" se v těchto dnech účastní výběrového řízení Ministerstva obrany na koupi pozemků na Vidouli.

MČ Praha 5 plánuje koupit pozemky na Vidouli.

autor. JURIS REAL

"Pětka" se v těchto dnech účastní výběrového řízení Ministerstva obrany na koupi pozemků na Vidouli.

Radní chtějí současně požádat Radu hl m. Prahy o udělení souhlasu k zastupování města při jednáních s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových, s nímž městská část jedná o možnosti převodu podílů vybraných pozemků na hl. m. Praha.

Praha 5 chce od Ministerstva obrany ČR koupit pozemky na stolové hoře Vidoule. Účastní se proto výběrového řízení na jejich prodej, které ministerstvo vyhlásilo 31. ledna 2017.

„Původně jsme požádali ministerstvo o zrušení prvního výběrového řízení, které vypsalo na podzim 2016, a bezúplatný převod. Bohužel, toto nám bylo zamítnuto s tím, že ministerstvo má záměr nakládat s pozemky úplatně. Jdeme tedy do soutěže a nabízíme tržní cenu,“ říká starosta Radek Klíma (TOP 09).

Výběrové řízení se týká pozemků 1350/2 a 1353/4 o celkové rozloze 11 452 m2, které jsou dle územního plánu vedené jako sady, zahrady a vinice a městská a krajinná zeleň.

„Minimální kupní cenu stanovilo ministerstvo na pět a půl milionu korun,“ dodává radní Pavel Richter (TOP 09), v jehož kompetenci je majetek městské části.

„Jiná situace je v případě lesního pozemku, kde zmíněné ministerstvo avizovalo, že s ohledem na veřejný zájem individuálně, byť striktně (přísně), posuzuje případné bezúplatné převody. Věřím, že naše argumenty ministerstvo vyslyší,“ dodává starosta. Konkrétně se jedná o pozemky 1350/2, 1353/4 a 1355/3.

Radní páté městské části také chtějí požádat Radu hl m. Prahy o udělení souhlasu k zastupování města při jednáních s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových, s nímž Praha 5 jedná o možnosti převodu podílů vybraných pozemků na hl. m. Praha.

Konkrétně se jedná o podíl na pozemcích 1368/2, 1368/3 a 1375/8.

„Pozemky by získalo hl. m. Praha, následně bude městská část žádat o svěření do správy,“ uvádí radní Richter.

Radnice již v listopadu 2016 požádala členy zastupitelstva o souhlas, aby mohla zahájit jednání s privátními vlastníky pozemků v této lukrativní lokalitě, aby je mohla vykoupit či směnit.

„V oblasti Vidoule máme vlastní, koncepční plány, počítáme zde s vybudováním oddechového, volnočasového areálu, který bude veřejně přístupný,“ vysvětlil již tehdy jednání radnice zástupce starosty Martin Slabý (ANO), který má v gesci zeleň a veřejná prostranství. Ještě v listopadu radní schválili i výběr zpracovatele „Ověřovací urbanistická studie Vidoule“, kterým se stal CMC architects.

„Získání pozemků na Vidouli do naší správy je jediná možnost, jak zabránit případnému znovuoživení snah o obnovení zástavby. Díky studii navíc budeme přesně vědět, jakým směrem se dál pohybovat,“ dodává starosta.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Na Černém Mostě hlavní město privatizuje další panelák.

Panelový dům v Bojčenkově ulici na Černém Mostě bude moci odkoupit družstvo nájemců. Pražští zastupitelé po diskuzi o pravidlech privatizace jednomyslně schválili cenu asi 181 milionů korun. V činžovním domě se nachází 60 bytů. Více»

Pražské metro má svou architektku.

Vzhled metra včetně připravované nové linky D má v dopravním podniku nově na starosti architektka Anna Švarc. Ta uspěla ve výběrovém řízení. Více»

V metropoli vznikne Muzeum paměti 20. století.

Jeho účelem je zachovat historickou paměť o klíčových událostech minulého století, které souvisely s totalitními režimy v Československu. Více»

Přízemní mráz může poškodit úrodu.

Varovali meteorologové. Více»

SŽDC čelí exekuci kvůli sporům o desítky tisíc korun.

Správa železniční dopravní cesty čelí exekuci kvůli dvěma sporům o desítky tisíc korun. Uvedl to server Euro.cz. Více»

Všechny články a aktuality »»