Provozuje:
Juris Real Estate

MČ Praha 5 plánuje koupit pozemky na Vidouli.

"Pětka" se v těchto dnech účastní výběrového řízení Ministerstva obrany na koupi pozemků na Vidouli.

MČ Praha 5 plánuje koupit pozemky na Vidouli.

autor. JURIS REAL

"Pětka" se v těchto dnech účastní výběrového řízení Ministerstva obrany na koupi pozemků na Vidouli.

Radní chtějí současně požádat Radu hl m. Prahy o udělení souhlasu k zastupování města při jednáních s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových, s nímž městská část jedná o možnosti převodu podílů vybraných pozemků na hl. m. Praha.

Praha 5 chce od Ministerstva obrany ČR koupit pozemky na stolové hoře Vidoule. Účastní se proto výběrového řízení na jejich prodej, které ministerstvo vyhlásilo 31. ledna 2017.

„Původně jsme požádali ministerstvo o zrušení prvního výběrového řízení, které vypsalo na podzim 2016, a bezúplatný převod. Bohužel, toto nám bylo zamítnuto s tím, že ministerstvo má záměr nakládat s pozemky úplatně. Jdeme tedy do soutěže a nabízíme tržní cenu,“ říká starosta Radek Klíma (TOP 09).

Výběrové řízení se týká pozemků 1350/2 a 1353/4 o celkové rozloze 11 452 m2, které jsou dle územního plánu vedené jako sady, zahrady a vinice a městská a krajinná zeleň.

„Minimální kupní cenu stanovilo ministerstvo na pět a půl milionu korun,“ dodává radní Pavel Richter (TOP 09), v jehož kompetenci je majetek městské části.

„Jiná situace je v případě lesního pozemku, kde zmíněné ministerstvo avizovalo, že s ohledem na veřejný zájem individuálně, byť striktně (přísně), posuzuje případné bezúplatné převody. Věřím, že naše argumenty ministerstvo vyslyší,“ dodává starosta. Konkrétně se jedná o pozemky 1350/2, 1353/4 a 1355/3.

Radní páté městské části také chtějí požádat Radu hl m. Prahy o udělení souhlasu k zastupování města při jednáních s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových, s nímž Praha 5 jedná o možnosti převodu podílů vybraných pozemků na hl. m. Praha.

Konkrétně se jedná o podíl na pozemcích 1368/2, 1368/3 a 1375/8.

„Pozemky by získalo hl. m. Praha, následně bude městská část žádat o svěření do správy,“ uvádí radní Richter.

Radnice již v listopadu 2016 požádala členy zastupitelstva o souhlas, aby mohla zahájit jednání s privátními vlastníky pozemků v této lukrativní lokalitě, aby je mohla vykoupit či směnit.

„V oblasti Vidoule máme vlastní, koncepční plány, počítáme zde s vybudováním oddechového, volnočasového areálu, který bude veřejně přístupný,“ vysvětlil již tehdy jednání radnice zástupce starosty Martin Slabý (ANO), který má v gesci zeleň a veřejná prostranství. Ještě v listopadu radní schválili i výběr zpracovatele „Ověřovací urbanistická studie Vidoule“, kterým se stal CMC architects.

„Získání pozemků na Vidouli do naší správy je jediná možnost, jak zabránit případnému znovuoživení snah o obnovení zástavby. Díky studii navíc budeme přesně vědět, jakým směrem se dál pohybovat,“ dodává starosta.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Lichtenštejnové neuspěli u Ústavního soudu ve sporu o les u Říčan.

Nadace knížete z Lichtenštejna neuspěla u Ústavního soudu ve sporu s Českou republikou o les u středočeských Říčan. Soud odmítl stížnost nadace proti předchozímu verdiktu o nevydání 600 hektarů říčanského lesa Lichtenštejnům. Více»

Z bývalý ruských kasáren se staly ruiny, ale i škola či muzeum.

Někdejší pobyt sovětské armády v České republice připomíná i po 30 letech řada opuštěných budov. Část objektů po úpravách našla nové uplatnění jako byty, sklady či sociální ústavy. Více»

V Berlíně včera vstoupil v platnost zákon, který na pět let zmrazuje nájemné.

Cílem kontroverzního opatření je zastavit prudký růst nákladů na bydlení z posledních let, kvůli kterému se řada obyvatel z německého hlavního města vystěhovala. Jmenovaný zákon se dotýká 1, 5 mil. bytů. Více»

Velkolepý rodinný dům v blízkosti vily Tugendhat je na prodej.

Bydlet v ulici Černopolní v Brně něco znamená. Rezidenční čtvrť, která začala vznikat před první světovou válkou, skrývá ale i další méně známé poklady, jako je např. čtyřpatrový dům s benátskými žaluziemi a parapety z mramoru. Více»

Ztráta bydlení 1 000 lidí stojí rozpočet 250 milionů Kč ročně.

Zjistila podrobná analýza. Více»

Všechny články a aktuality »»