Provozuje:
Juris Real Estate

MK zvažuje koupi Hrabalovy chaty.

Ministerstvo kultury (dále jen "MK") zvažuje, že by mohlo koupit bývalou chatu spisovatele Bohumila Hrabala v Kersku na Nymbursku.

MK zvažuje koupi Hrabalovy chaty.

autor. JURIS REAL (Zdroj: ČTK)

Ministerstvo kultury (dále jen "MK") zvažuje, že by mohlo koupit bývalou chatu spisovatele Bohumila Hrabala v Kersku na Nymbursku.

Mluvčí MK Michaela Lagronová dnes ČTK řekla, že o případné koupi bude jednat s možnými dalšími partnery, třeba s krajem.

Chata je na prodej v nabídce realitní kanceláře, prodávající za ni požaduje 11,9 milionu korun.

Myšlenka, že by stát či kraj mohly chatu získat, je podle mluvčí iniciativa ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD), podle něhož je Hrabal jedním z nejvýznamnějších českých spisovatelů druhé poloviny 20. století.

"Vše je na začátku, chceme jednat třeba s krajem, zda by se na koupi nepodílel," uvedla mluvčí. Chata není prohlášena kulturní památkou, ministerstvo nemá žádné předkupní právo, vše tedy záleží na dalších jednáních.

Podle mluvčí její hodnota nespočívá v architektonické kvalitě, ale především ve spojení se spisovatelem, který přímo na ní vytvářel některá svá slavná díla.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

MPO připravuje vytvoření státního obchodníka s energiemi.

Má sloužit především pro nákup plynu, do budoucna možná i dalších energií. Cílem státního obchodníka je mj. zvýšení energetické bezpečnosti, ale i zvýšení vlivu státu na zásobách plynu v ČR. Více»

Cena plynu pro evropský trh dál klesá.

Polevily obavy z nedostatku suroviny. Více»

Nejvíce kapitálu v českých firmách kontrolují i letos vlastníci z Lucemburska.

Firmy a fyzické osoby z Lucemburska jsou podle objemu ovládaného kapitálu v základním jmění podruhé v řadě největšími zahraničními vlastníky českých firem. Více»

Stát za dostavbu D4 zaplatí stejně bez ohledu na růst finančních nákladů.

Stát za dostavbu dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem zaplatí stejně bez ohledu na růst nákladů. Protože jde o tzv. PPP projekt, jsou veškerá rizika přenášena na soukromý sektor. Více»

Nehammer podpoří rozšíření ropovodu TAL.

Rakouský kancléř Karl Nehammer je podle premiéra Petra Fialy (ODS) připraven podpořit rozšíření kapacity ropovodu TAL (Transalpinský ropovod). ČR by tak měla zajištěnu dostatečnou kapacitu pro případ, že by nemohlo využívat ropu z Ruska. Více»

Všechny články a aktuality »»