Provozuje:
Juris Real Estate

Madeta postaví do dvou let sýrárnu za stovky milionů.

Největší česká mlékárna Madeta chce do dvou let otevřít v Plané nad Lužnicí sýrárnu za stovky milionů korun. Madetě se loni dařil odbyt másla, prodala ho 7 600 tun.

Madeta postaví do dvou let sýrárnu za stovky milionů.

autor. JURIS REAL (s využitím)

Největší česká mlékárna Madeta chce do dvou let otevřít v Plané nad Lužnicí sýrárnu za stovky milionů korun. Madetě se loni dařil odbyt másla, prodala ho 7 600 tun.

V letošním roce plánuje firma poprvé tržby přes šest miliard korun. ČTK to sdělil generální ředitel Madety Milan Teplý. Madeta má asi 1 500 zaměstnanců. Nová sýrárna v Plané nad Lužnicí by měla být hotová v roce 2020. "Bude to výroba tvrdých sýrů," řekl Teplý. Loni Madeta přesunula provoz z Řípce u Veselí nad Lužnicí do Plané nad Lužnicí. Dokončila tak tříletou investici v Plané za 300 milionů. Čtvrtkilové balení másla stojí v obchodech skoro 60 Kč. "Máslo je mercedes, z našeho másla se stal pojem. Zázrak jihočeského másla je v tom, že je z čerstvé smetany, to je zásada všeho: čerstvost," konstatoval ředitel.

V roce 2016 měla Madeta konsolidovaný zisk po zdanění 371,2 milionu Kč, konsolidované tržby 5,25 miliardy Kč. Výsledky za roky 2017 a 2018 ještě neuveřejnila. Letos plánuje tržby přes šest miliard, poprvé v historii. "Ceny potravin půjdou nahoru a my se musíme dostat do relací, které budou konkurenceschopné. Záleží na tom, jak seženeme mléko," uvedl Teplý. Dovozy mléka začínají podle něj mírně klesat. Dodavatelé Madety ale Teplému oznámili, že od července budou vyvážet větší množství mléka do Německa. "Je to způsobené tím, že tam mají vyšší cenu o 40 haléřů (na litr), poněvadž jim přispívá stát. Česká republika požádala rovněž o dotování nákladů na čistý, ekologický svoz mléka, což je na západě od nás běžné, ve výši skoro 80 haléřů," poznamenal ředitel.

Loni firma dokončila modernizaci tvarohárny v Jindřichově Hradci asi za 200 milionů Kč. Součástí jsou dvě nové balicí linky, každá za 82 milionů. Produkce krémů Lipánek, jež vyrábí od roku 1966, stoupne až o 30 procent. Nárůst prodejů plánuje Madeta letos i u nivy, tu vyrábí v Českém Krumlově. Madeta exportuje pětinu produkce, hlavními vývozními artikly jsou bílé přírodní sýry, sýry eidamského typu a sušené mléko. Nejvíc do zemí Blízkého východu, jako jsou Libanon nebo Spojené arabské emiráty. Madeta zpracuje 950.000 litrů mléka denně. Má čtyři výrobní závody - v Plané nad Lužnicí, Českém Krumlově, Jindřichově Hradci a Pelhřimově. Má asi 230 dodavatelů mléka.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

ČNB může mít v letošním roce prostor pro jedno zvýšení úrokových sazeb.

To by se mohlo uskutečnit spíše v první polovině roku, poněvadž ve druhé polovině má nastat odložený odchod Velké Británie z Evropské unie. V rozhovoru s agenturou Bloomberg to konstatoval člen bankovní rady ČNB Tomáš Holub. Více»

Průměrná sazba hypotečních úvěrů v březnu klesla na 2,9 pct.

Průměrná úroková sazba hypoték v březnu klesla na 2,90 procenta z únorových 2,99 procenta. Je to největší meziměsíční propad od března roku 2015. Více»

Katedrála v Paříži je skoro zachráněná.

Většinu částí pařížské katedrály Notre-Dame, u kterých po požáru z počátku tohoto týdne hrozilo zřícení, se podařilo zabezpečit, a chrám je tak téměř zachráněn. V sobotu večer to uvedl francouzský ministr kultury Franck Riester. Více»

ŘSD začalo stavět druhou část obchvatu Českých Budějovic.

Ta bude součástí D3. Více»

Nedostatek bytů hodlá metropole řešit podporou družstevní bytové výstavby.

Hlavní město by mělo poskytnout pozemky pro výstavbu družstevních bytů. Praha by tím doplnila bytový fond a cena za m2 by mohla klesnout na 60 tisíc korun. Více»

Všechny články a aktuality »»