Provozuje:
Juris Real Estate

Měsíční splátka hypotéky v metropoli je vyšší než ve zbytku republiky.

O hypotéku žádají mladší ročníky.

Měsíční splátka hypotéky v metropoli je vyšší než ve zbytku republiky.

autor. JURIS REAL (Zdroj: Hypoindex)

O hypotéku žádají mladší ročníky.

Podle analýzy dat portálu Ušetřeno.cz činí průměrná splátka hypotéky v Praze o pět tisíc korun měsíčně vyšší než jinde. Meziročně v hlavním městě splátka stoupla o 35 procent, zatímco v ostatních regionech jen o 18 procent. Zpřísněné podmínky poskytování hypoték podle analýzy mají na žadatele významný dopad. Průměrná cena nemovitosti v Praze pak meziročně vzrostla o 1,115 milionu korun na 5,455 milionu. Ve zbytku země to bylo pouze o 240 tisíc na průměrnou hodnotu 3,086 milionů korun.

„Větší rozvoj zájmu o hypotéky bohužel zpomaluje skutečnost, že nemovitosti jsou v porovnání s platy drahé a není jich dost. Jejich vysokou cenu tedy žadatelé obvykle řeší přizváním dalšího žadatele, případně pokračují dále v nájmu,“ uvedl finanční analytik Daniel Gorol z Ušetřeno.cz. Věk žadatelů v hlavním městě klesl z 39 let na 33,5, zatímco ve zbytku republiky se drží na hranici 40 let. „V Praze se začíná projevovat nový trend, kdy o hypotéku žádají mladší ročníky. Mnohdy jde o žadatele s nadprůměrnými platy, kteří se do Prahy stěhují díky získání atraktivní pracovní nabídky,“ dodává Gorol.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

V Karlových Varech začíná rekonstrukce Císařských lázní.

Dlouho připravovaná záchrana národní kulturní památky bude stát skoro 830 milionů korun. Zahájení rekonstrukce se dnes zúčastní i premiér Andrej Babiš (ANO). Více»

Senát schválil PENB i pro větší budovy.

Průkaz energetické náročnosti budou muset mít na dobře viditelném místě nově všechny budovy s celkovou užitnou plochou větší než 500 m2, které často navštěvuje veřejnost. Více»

Vznik zákona o sociálním bydlení podporuje 85 procent občanů.

Vznik zákona o sociálním bydlení by v České republice podpořilo 85 % lidí mezi 18 a 74 lety. Celkem 93 procent dotázaných míní, že zřizování sociálních bytů je potřebné. Více»

Končí velká rekonstrukce v areálu baziliky na Svatém Kopečku u Olomouce.

V areálu baziliky Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku u Olomouce, který byl loni prohlášen za národní kulturní památku, končí dlouho plánovaná a 18 měsíců trvající obnova za 114 milionů korun. Více»

Bez smrku ve vyš. nadmořských výškách budou povodně v ČR větší než v historii.

Na tiskové konferenci tuto informaci sdělil člen republikového výboru Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů ČR Radomír Charvát. Více»

Všechny články a aktuality »»