Provozuje:
Juris Real Estate

Metropole chce kontrolovat Airbnb.

Praha spustila ve čtyřech jazycích web, který poskytuje informace a doporučení ohledně sdíleného ubytování. Informoval o tom magistrát.

Metropole chce kontrolovat Airbnb.

autor. JURIS REAL

Praha spustila ve čtyřech jazycích web, který poskytuje informace a doporučení ohledně sdíleného ubytování. Informoval o tom magistrát.

Lidé, kteří nabízejí nebo si pronajímají byty prostřednictvím Airbnb a podobných služeb, na stránkách naleznou informace o zákonných povinnostech.

Web na doménách sdileneubytovani.praha.eu a shared-accommodation.praha.eu funguje v české, anglické, německé a francouzské verzi.

"Ubytovatele web informuje o daňové a živnostenské povinnosti, poplatku za lázeňský nebo rekreační pobyt, oznamovací povinnosti cizinecké policii a podobně. Ti, kdo se chtějí v Praze ubytovat, tam zase najdou doporučení a důležitá pravidla týkající se například domovního řádu, dodržování nočního klidu mezi 22:00 a 6:00 a spoustu dalších informací," uvedla primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Podle radního pro kulturu a cestovní ruch Jana Wolfa (KDU-ČSL/Trojkoalice) řada pronajímatelů o svých povinnostech neví. Informovat je o nich je prvním krokem k tomu, přimět je k dodržování pravidel.

Podle odhadů magistrátu město ročně přichází zhruba o 120 milionů korun na neuhrazených ubytovacích poplatcích z krátkodobého ubytování.

Vyplývá to z porovnání počtu nabízených nemovitostí přes Airbnb a počtu vlastníků nemovitostí, kteří jsou přihlášeni k placení místního poplatku.

Vlastníci bytů mají povinnosti platit místní poplatek za lázeňský nebo rekreační pobyt 15 korun na osobu a den. Výtěžek si dělí magistrát a městská část.

Airbnb se svými službami v Praze už vyrovnala objemu obchodu klasických ubytovacích zařízení. Podle vládní analýzy v hlavním městě Airbnb dosáhla ročního objemu obchodu 2,2 miliardy korun.

Magistrát prověřuje i další možnosti, jak sdílené ubytování dostat pod kontrolu. Téma sdílených služeb se řeší i na vládní úrovni.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Počet uchazečů o oddlužení klesá.

Během září bylo podáno pouze 3 410 insolvenčních návrhů, což v komparaci s červencovým rekordem představuje propad o skoro pětinu. Více»

Zákon zakazující prodej v obchodech o stanovených svátcích bude i nadále platit.

Nebude se ale již nově vztahovat na velkoobchod. Rozhodla tak Sněmovna, když odmítla návrh Senátu na zrušení zákona o prodejní době. Více»

Ústavní soud se postavil proti zdanění finančních náhrad z církevních restitucí.

Kontroverzní část právní normy zrušil, vyhověl tak návrhu senátorů. Více»

Na pražském Smíchově se má stavět nová čtvrť.

Dominovat jí bude bankovní centrála. Více»

Metropole vypíše nový tendr dostavby vyhořelého Průmyslového paláce.

Pražský magistrát vypíše nové výběrové řízení na dostavbu vyhořelého křídla Průmyslového paláce na Výstavišti. Původní tendr zrušili pražští radní. Více»

Všechny články a aktuality »»