Provozuje:
Juris Real Estate

Metropole odkoupí kostel svatého Šimona a Judy za 99,99 milionu korun.

Hlavní město koupí odsvěcený kostel svatého Šimona a Judy na Starém Městě, který nyní slouží jako koncertní síň pro Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK. Za památku zaplatí 99,99 milionu korun. Koupi schválili pražští zastupitelé.

Metropole odkoupí kostel svatého Šimona a Judy za 99,99 milionu korun.

autor. JURIS REAL, ČTK

Hlavní město koupí odsvěcený kostel svatého Šimona a Judy na Starém Městě, který nyní slouží jako koncertní síň pro Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK. Za památku zaplatí 99,99 milionu korun. Koupi schválili pražští zastupitelé.

Vlastníkem kostela je Českomoravská provincie Hospitálského řádu svatého Jan z Boha - Milosrdných bratří.

"Kostel svým významem přesahuje běžné nemovitosti. Jedná se o objekt, ve kterém dlouhodobě sídlí FOK a slouží jako koncertní síň. Hlavní město platí nájem a v minulosti byly do nemovitosti investovány nemalé prostředky," konstatoval radní Jan Chabr (TOP 09). Původní cena kostela sv. Šimona a Judy činila 125 milionů korun. Město po dlouhých jednáních dohodlo slevu. Podle dokumentu, který radní schválili, koupi kostela Praze nabídl vlastník. Magistrát podle smlouvy platné od 1. ledna 2016 do 31. prosince 2020 platí roční nájemné 800.000 korun. Pokud by se v budoucnu Praha chtěla kostela zbavit, předkupní právo bude mít zmíněný církevní řád.

Nákup kostela kritizoval opoziční zastupitel Ivan Pilný (ANO). "Myslím, že tohle to jsou věci, které by se daly odložit do doby, kdy budeme vědět, co si můžeme dovolit. Odložení o pár měsíců by tomu neuškodilo. Já bych byl rád, kdybychom tato rozhodnutí odložili," řekl Pilný. Peníze by podle něj měla Praha dát např. na dorovnání platů učitelů. Chabr s ním nesouhlasil, neboť se prý jedná o peníze ve schválené rozpočtové kapitole na nákupy pozemků. "Nákup kostela by pak měl být zaplacen z výplaty dividend z Obecního domu," řekl Chabr.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

V Pražské tržnici byl dnes otevřen komunitní prostor H40.

V Pražské tržnici byl dnes otevřen komunitní prostor H40 s podnikatelským inkubátorem Art&Digital. Lidé tam mohou přijít na vzdělávací i kulturní akce. Více»

Státním vojenským lesům loni poklesl zisk o 88 procent na 9,1 mil. Kč.

Státním Vojenským lesům a statkům ČR (VLS) loni klesl meziročně zisk o 88 procent na 9,1 milionu korun. Obrat firmy poklesl o zhruba 12 procent na 2,79 miliardy Kč. Společnost to uvádí ve své výroční zprávě umístěné ve Sbírce listin. Více»

Stavbaři prorazili 840 metrů dlouhý tunel Mezno.

Má zrychlit vlaky. Více»

Sportovní celebrity skupují v metropoli luxusní nemovitosti.

Rezidence na Smíchově, byty v Karlíně nebo na Vinohradech. To je pouze malý výčet nemovitostí, které vlastní české sportovní hvězdy. Více»

EK ČR vítá stanovisko vlády ČR ohledně návrhu poslanců na zrušení exekutorů.

Exekutorská komora České republiky vítá stanovisko vlády ČR k návrhu části poslanců na vydání zákona o změně a zrušení zákona č. 120/2001 Sb., o soudních exekutorech a exekuční činnosti (exekuční řád), ve znění pozdějších předpisů. Více»

Všechny články a aktuality »»