Provozuje:
Juris Real Estate

Metropole vybrala podobu bytového domu, jenž má stát u vršovického Ďolíčku.

Pražská developerská společnost (dále i jako "PDS") vybrala podobu bytového domu, který plánuje postavit vedle vršovického stadionu Ďolíček. V architektonické soutěži uspěl návrh studia Kuba & Pilař architekti.

Metropole vybrala podobu bytového domu, jenž má stát u vršovického Ďolíčku.

autor. JURIS REAL, ČTK

Pražská developerská společnost (dále i jako "PDS") vybrala podobu bytového domu, který plánuje postavit vedle vršovického stadionu Ďolíček. V architektonické soutěži uspěl návrh studia Kuba & Pilař architekti.

ČTK to sdělila PR zástupkyně PDS Markéta Miková. V domě na městském pozemku má být 139 nájemních bytů a maloobchodní prostory v přízemí.

Praha plánuje také rekonstrukci samotného stadionu a naproti přes Vršovickou ulici chce postavit sportovní halu.

PDS je příspěvková organizace pražského magistrátu, která má na starosti přípravu městských bytových projektů. Pozemek, kde má nová budova vyrůst, se nachází mezi ulicemi Vršovická a Petrohradská na západní straně stadionu.

Teď se tam nachází parkoviště. Do soutěže se podle informací PDS přihlásilo 47 ateliérů, do druhého kola jich odborná porota vybrala pět.

Podle předsedkyně poroty, architektky Pavly Pannové, vítězný návrh kombinuje typy chodbového a pavlačového bytového domu, které jsou typické pro urbanistickou strukturu Vršovic.

"Návrh zahrnuje jak variabilní dispozice bytů, tak flexibilní prostory pro obchody a služby v přízemí. Nabízí nová veřejná prostranství s parkovou úpravou podél Botiče, vtahuje vodní tok do poloveřejného vnitrobloku pomocí pobytových schodišť, vytváří menší náměstí u Vršovické ulice a vnitroblok osvěžuje stromy," popsala architektka.

Pražská developerská společnost vybrala podobu bytového domu (na vizualizaci), který plánuje postavit vedle vršovického stadionu Ďolíček.

Součástí stavby mají být parkovací stání pro obyvatele domu a případně i pro další obyvatele Prahy 10. Městské nájemní byty v domě budou určeny pro lidi pracující v profesích zásadních pro chod města, jako jsou učitelé nebo zdravotníci, a také pro seniory či samoživitelky.

Ve Vršovické plánuje město rovněž rekonstrukci stadionu Ďolíček, který vlastní od roku 2018. Magistrát zvažuje při rekonstrukci možnost rozšířit tribunu o přístavbu s komerčními prostory, na projekt PDS připravuje soutěž.

Dalším záměrem je krytá sportovní hala naproti stadionu u Gymnázia Přípotoční. Ta by měla zahrnovat vyjma sportovních ploch i obchodní prostory k pronájmu a garáž pro 300 aut. Parkování má být k dispozici i místním obyvatelům.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Osobnosti se v otevřeném dopise táží, co brání stavbě koncertního sálu v Brně.

Osobnosti kulturního života se v otevřeném dopise obrátily na vedení města Brna s dotazy, proč město odkládá stavbu nového koncertního sálu. Podle signatářů mohlo výběrové řízení na zhotovitele stavby začít už víc než před rokem. Více»

Rekonstrukce Armádního muzea Žižkov se stal muzejním počinem roku 2022.

Muzejním počinem roku 2022 se stala rekonstrukce Armádního muzea Žižkov a jeho nové expozice. Více»

PS rozhodne o razantnějším zvýšení horní hranice poplatku za odpad.

Sněmovna rozhodne příští týden o razantnějším zvýšení horní hranice poplatku, který mohou obce vybírat od obyvatel za komunální odpad. Řádná schůze dolní komory pokračuje od úterního odpoledne. Více»

Zákon o podpoře v bydlení půjde následující týden do připomínkového řízení.

Zákon o podpoře v bydlení, který připravuje ministerstvo pro místní rozvoj (dále i jako "MMR"), by měl příští týden zamířit do meziresortního připomínkového řízení, kde se k němu vyjádří ostatní instituce a další připomínková místa. Více»

Aktivisté žádají o zabavení činžovního domu, který patří rodině rus. zbrojaře.

Na pražském Žižkově aktivisté ze skupiny Kaputin vyvěšením transparentu na domu, jenž patří rodině ruského zbrojaře, upozornili na pokračující ruskou agresi na Ukrajině. Více»

Všechny články a aktuality »»