Provozuje:
Juris Real Estate

Ministerstvo kultury zamítlo přestavbu odsvěceného kostela svatého Michala.

Zjistilo totiž řadu pochybení. Pražští magistrátní památkáři, kteří stavbu v minulosti povolili, postupovali ilegálně, vyplývá jednoznačně ze správního rozhodnutí ministerstva.

Ministerstvo kultury zamítlo přestavbu odsvěceného kostela svatého Michala.

autor. JURIS REAL

Zjistilo totiž řadu pochybení. Pražští magistrátní památkáři, kteří stavbu v minulosti povolili, postupovali ilegálně, vyplývá jednoznačně ze správního rozhodnutí ministerstva.

V kostele jsou pohřbeni i významní univerzitní děkani i rektoři. Po josefínských reformách sloužil mj. jako skladovací prostor. Na konci 20. století v něm vznikla pro změnu nevkusná expozice o české národní historii. Následně tam soukromý vlastník zřídil klub, jehož diskotékový program zpestřuje či obohacuje striptýzová show. Jeho vlastník, společnost Michal Praha, tam podle projektu plánoval zřídit "výstavní prostory, prodejní galerii a ubytovací zařízení malého typu". Tak hovoří stavebně-plánovací dokumentace ke stavebnímu povolení. Ovšem odborníci tomu nevěří. "Zdá se, že by požadované stavební úpravy mohly bohužel umožnit ještě efektivnější, ale hlavně légální provoz současně fungujícího striptýzového kabaretu," sdělil před časem architekt Václav Králíček z magistrátní Kanceláře pro památky UNESCO.

Na ministerstvo se s podnětem na zahájení správního řízení obrátili experti z řad architektů a historiků. Poukázali mj. na údajné porušení památkového zákona a architektonickou devastaci památky. V dopise adresovanému ministerstvu a dalším institucím mj. poukázali i na oprávněné podezření ze znesvěcení kosterních pozůstatků. Ministerstvo jim dalo za pravdu a v aktuálním stanovisku zrušilo rozhodnutí pražských památkářů, které mělo vést ke kontroverzní přestavbě. Současně doporučilo magistrátu zrušit stavební povolení, proti kterému se již v loni odvolala Praha 1. Obávala se, že by vlastník mohl objekt využívat pro erotické služby. Odborníci upozornili na provizorní, a tudíž protiprávní uložení 92 koster, které byly už dřív vyzvednuty z krypty a umístěny na pozemku vedlejšího domu. Nevhodné je podle nich i uložení hromadných kosterních pozůstatků ve vyhloubené jámě pod kryptou.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Počet uchazečů o oddlužení klesá.

Během září bylo podáno pouze 3 410 insolvenčních návrhů, což v komparaci s červencovým rekordem představuje propad o skoro pětinu. Více»

Zákon zakazující prodej v obchodech o stanovených svátcích bude i nadále platit.

Nebude se ale již nově vztahovat na velkoobchod. Rozhodla tak Sněmovna, když odmítla návrh Senátu na zrušení zákona o prodejní době. Více»

Ústavní soud se postavil proti zdanění finančních náhrad z církevních restitucí.

Kontroverzní část právní normy zrušil, vyhověl tak návrhu senátorů. Více»

Na pražském Smíchově se má stavět nová čtvrť.

Dominovat jí bude bankovní centrála. Více»

Metropole vypíše nový tendr dostavby vyhořelého Průmyslového paláce.

Pražský magistrát vypíše nové výběrové řízení na dostavbu vyhořelého křídla Průmyslového paláce na Výstavišti. Původní tendr zrušili pražští radní. Více»

Všechny články a aktuality »»