Provozuje:
Juris Real Estate

Ministerstvo kultury zamítlo přestavbu odsvěceného kostela svatého Michala.

Zjistilo totiž řadu pochybení. Pražští magistrátní památkáři, kteří stavbu v minulosti povolili, postupovali ilegálně, vyplývá jednoznačně ze správního rozhodnutí ministerstva.

Ministerstvo kultury zamítlo přestavbu odsvěceného kostela svatého Michala.

autor. JURIS REAL

Zjistilo totiž řadu pochybení. Pražští magistrátní památkáři, kteří stavbu v minulosti povolili, postupovali ilegálně, vyplývá jednoznačně ze správního rozhodnutí ministerstva.

V kostele jsou pohřbeni i významní univerzitní děkani i rektoři. Po josefínských reformách sloužil mj. jako skladovací prostor. Na konci 20. století v něm vznikla pro změnu nevkusná expozice o české národní historii. Následně tam soukromý vlastník zřídil klub, jehož diskotékový program zpestřuje či obohacuje striptýzová show. Jeho vlastník, společnost Michal Praha, tam podle projektu plánoval zřídit "výstavní prostory, prodejní galerii a ubytovací zařízení malého typu". Tak hovoří stavebně-plánovací dokumentace ke stavebnímu povolení. Ovšem odborníci tomu nevěří. "Zdá se, že by požadované stavební úpravy mohly bohužel umožnit ještě efektivnější, ale hlavně légální provoz současně fungujícího striptýzového kabaretu," sdělil před časem architekt Václav Králíček z magistrátní Kanceláře pro památky UNESCO.

Na ministerstvo se s podnětem na zahájení správního řízení obrátili experti z řad architektů a historiků. Poukázali mj. na údajné porušení památkového zákona a architektonickou devastaci památky. V dopise adresovanému ministerstvu a dalším institucím mj. poukázali i na oprávněné podezření ze znesvěcení kosterních pozůstatků. Ministerstvo jim dalo za pravdu a v aktuálním stanovisku zrušilo rozhodnutí pražských památkářů, které mělo vést ke kontroverzní přestavbě. Současně doporučilo magistrátu zrušit stavební povolení, proti kterému se již v loni odvolala Praha 1. Obávala se, že by vlastník mohl objekt využívat pro erotické služby. Odborníci upozornili na provizorní, a tudíž protiprávní uložení 92 koster, které byly už dřív vyzvednuty z krypty a umístěny na pozemku vedlejšího domu. Nevhodné je podle nich i uložení hromadných kosterních pozůstatků ve vyhloubené jámě pod kryptou.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Justice odmítla žalobu kraje na NP Šumava a MŽP kvůli zónám.

Krajský soud v Českých Budějovicích odmítl žalobu Jihočeského kraje na šumavský národní park a ministerstvo životního prostředí (MŽP) kvůli poslednímu návrhu zón území. Soud uvedl, že na rozhodování ve sporu nemá pravomoc. Více»

Lidstvo loni podle studie zničilo 11,9 milionu hektarů tropického lesa.

V loňském roce se na světě vykácelo nebo vypálilo 11,9 milionu hektarů tropického lesa. Toto zjištění vyplývá ze studie, kterou uveřejnila organizace Global Forest Watch (GFW). Více»

Nařízení o zrušení zmrazení nájemného u bytů je účinné ode dneška.

Zmrazení nájemného u bytů, které vláda zavedla kvůli koronaviru 23. dubna, dnes definitivně končí. Vládní nařízení, které cenové moratorium nájemného z bytů ruší, včera vyšlo ve Sbírce zákonů a dnes vejde v účinnost. Více»

Po otevření barů v Evropě čeká na konzumenty milion piv.

S tím, jak se po celé Evropě otevírají bary a hospody, čeká na konzumenty až milion předplacených piv. Více»

Jaderné úložiště by mělo být u Temelína, na Vysočině nebo na Klatovsku.

Hlubinné úložiště jaderného odpadu má v tuzemsku vzniknout na jedné ze čtyř následujících lokalit - Janoch u Temelína, Horka na Třebíčsku, Hrádek na Jihlavsku či Březový potok na Klatovsku. Více»

Všechny články a aktuality »»