Provozuje:
Juris Real Estate

Nádraží Florenc a okolí se promění podle českého architektonického návrhu.

Více menších budov místo rozlehlých monobloků. Autobusové nádraží schované v přízemí a případně v suterénu domů. Urbanistická soutěž na podobu celé Florence má vítěze.

Nádraží Florenc a okolí se promění podle českého architektonického návrhu.

autor. JURIS REAL (Zdroj: Idnes.cz)

Více menších budov místo rozlehlých monobloků. Autobusové nádraží schované v přízemí a případně v suterénu domů. Urbanistická soutěž na podobu celé Florence má vítěze.

Vyhrál společný návrh dvou českých ateliérů – UNIT architekti a studio A69 – spolu s londýnskou firmou Marko&Placemakers.

„Když se podíváme na vítězný návrh, tak asi nejcennější je měřítko,“ hodnotí místostarostka Prahy 7 a architektka Lenka Burgerová (Praha sobě), která byla jednou z členek poroty. Návrh respektuje strukturu okolní zástavby nejen v bezprostřední blízkosti, ale i směrem do Karlína a nevnáší do místa žádné větší monobloky.

Tuzemští architekti zvolili pro oblast autobusového nádraží a okolí zástavbu větším počtem menších objektů, mezi kterými je místo pro zeleň. Severojižní magistrála má nadále přemostění nad kolejištěm Masarykova nádraží, dál ale klesne na úroveň okolního terénu.

Vyjma Florence se totiž řešila i navazující plochu Těšnova. „Ta tvoří důležitou část zeleného pásu utvářeného parkovými plochami a významnými kulturními stavbami,“ uvedli autoři vítězného projektu.

Soutěž vyhlášená letos na jaře se týkala autobusového nádraží, sousedního areálu bývalých skladů a nákladové části Masarykova nádraží severně od kolejiště a východně od magistrály.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Spořitelna založila společnost ČS Dostupné bydlení.

Česká spořitelna chce ve spolupráci s městy stavět nájemní byty. Více»

CTP se dále rozšiřuje v areálu firmy Zetor.

Společnost CTP se dohodla se Zetor Tractors a rozšiřuje svůj areál CTPark Brno Líšeň o 69 tisíc metrů čtverečních pronajímatelné plochy. Více»

V Brně se prodalo nejvíce bytů od krize.

Realitní trh v Brně zažil v uplynulém roce období plné extrémů. Více»

Vstupné na státní památky se zvýší v průměru o 30 korun.

V průměru o 30 korun, tedy asi o 15 procent zdraží vstupné na památky spravované státem. Důvodem jsou zvýšené výdaje Národního památkového ústavu (NPÚ), především za ceny energií a služby spojené se zabezpečením objektů. Více»

Antikvariát Knihobot loni zvýšil čtyřnásobně obrat na 76 mil. Kč.

Chystá expanzi. Více»

Všechny články a aktuality »»