Provozuje:
Juris Real Estate

Nájemné v městských bytech v Mladé Boleslavi se zvýší.

Rada města schválila růst o deset procent. "Valorizace nájemného se nedotkne sociálních bytů ani domů pro seniory. Týká se jen klasických bytů nájemních, služebních a startovacích," sdělila mluvčí města Šárka Charousková.

Nájemné v městských bytech v Mladé Boleslavi se zvýší.

autor. JURIS REAL, Deník Právo

Rada města schválila růst o deset procent. "Valorizace nájemného se nedotkne sociálních bytů ani domů pro seniory. Týká se jen klasických bytů nájemních, služebních a startovacích," sdělila mluvčí města Šárka Charousková.

Ačkoliv měla Mladá Boleslav na základě smluv možnost valorizovat nájemné o výši inflace, tj. tedy o více než 15 procent, zvedne ho pouze o 10 procent. Naposledy se přitom zdražovalo v roce 2019 a předtím v roce 2011. "Při současném nárůstu cen energií a dalších nákladů však byl tento krok aktuálně nevyhnutelný," doplnila Charousková.

Např. u startovacího bytu o velikosti 30 m2 znamená navýšení nájmu platbu zhruba 150 korun měsíčně navíc. Rovněž v ostatních bytech vychází navýšení plateb zhruba o 200 korun měsíčně. Aktuální cena v nájemních, služebních a startovacích bytech činí 63 korun za m2, v sociálních bytech a pečovatelských domech dokonce jen 50 korun za metr čtvereční.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Čepro odstartovala v Hněvicích výstavbu šesti nádrží na pohonné hmoty.

Společnost Čepro, která je státním distributorem paliv, zahájila v areálu v Hněvicích na Litoměřicku výstavbu šesti velkokapacitních nádrží na skladování automobilového benzinu a motorové nafty. Více»

Centrální banka na své hlavní budově odhalila emblémy Živnostenské banky.

Česká národní banka na své hlavní budově odhalila emblémy Živnostenské banky. Zdobné prvky v podobě písmen ŽB se po osmdesáti letech vrátily na své původní místo - mříže oken budovy v ulici Na Příkopě. ČNB o tom informovala novináře. Více»

Cena silové elektřiny bude dva roky klesat.

S plynem potíže nebudou. Více»

Centra Kyjeva a Lvova jsou světovým dědictvím v ohrožení.

Rozhodlo UNESCO. Více»

Šéfové sportu se kvůli škrtům v rozpočtu bojí mj. i devastace sportovišť.

Šéfové velkých sportovních organizací, jako je Česká unie sportu (ČUS), Česká obec sokolská a Sdružení sportovních svazů ČR (SSS ČR), kvůli navrhovanému snížení rozpočtu píší premiérovi Petru Fialovi a ministru financí Zbyňku Stanjurovi. Více»

Všechny články a aktuality »»