Provozuje:
Juris Real Estate

Nápor turistů v Beskydech přináší problémy přírodě a obcím.

Nápor turistů, který v posledních týdnech zažívají Beskydy, přináší problémy přírodě i obcím. Lidé často ruší chráněnou zvěř, pohybují se mimo značené stezky a zanechávají po sobě odpadky.

Nápor turistů v Beskydech přináší problémy přírodě a obcím.

autor. JURIS REAL, ČTK

Nápor turistů, který v posledních týdnech zažívají Beskydy, přináší problémy přírodě i obcím. Lidé často ruší chráněnou zvěř, pohybují se mimo značené stezky a zanechávají po sobě odpadky.

Zaparkovaná auta komplikují dopravu. Představitelé kraje i horských obcí proto vyzývají návštěvníky hor k ohleduplnosti a respektování pravidel.

ČTK to sdělila mluvčí krajského úřadu Nikola Birklenová.

Problémy podle ní hlásí provozovatelé středisek z celého Moravskoslezského kraje, největší nával turistů v posledních týdnech zažívají např. Pustevny nebo Lysá hora.

Nezodpovědné chování turistů trápí také přilehlé obce. "Prosíme návštěvníky o ohleduplnost. Kvůli špatně odstaveným vozům se mnohdy nemohou obyvatelé dostat do svých domovů, odstavená auta navíc velmi často komplikují anebo zcela brání průjezdu záchranným složkám," řekla starostka obce Ostravice Pavlína Stankayová. Problémy podle ní způsobují také turisté, kteří chodí mimo vyznačené trasy. "O nepořádku, který po některých zůstává, nemluvě," uvedla. Situací na horách se zabývají nejen ochránci přírody, ale také policie, která musí řešit nesprávné parkování, ale také např. nedodržování epidemických opatření.

Náměstek hejtmana Jan Krkoška (ANO) lidem, kteří se do hor chystají, doporučuje, aby volili jiné cíle než ty nejnavštěvovanější v Jeseníkách či Beskydech.

"Vřele doporučuji podívat se do map a vybrat si cestičku, která vede mimo nejexponovanější místa našich hor. A ještě lépe, zkuste vyrazit třeba do Oderských vrchů, na Budišovsko, do Poodří nebo třeba na trojmezí na Hrčavě," vzkázal turistům a připomněl, že i na horách je nutné myslet na všechna epidemická opatření.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Firmy z České republiky vyráběly i loni materiál pro ruské reaktory.

Firmy z ČR pokračovaly i loni s dodávkami materiálu pro reaktory typu VVER ruské státní korporace Rosatom. Více»

Počet nových smluv o stavebním spoření loni poklesl.

Stavební spořitelny loni uzavřely zhruba 462.000 nových smluv o stavebním spoření, což byl meziroční pokles o pět procent. Toto zjištění vyplývá z informací, které uveřejnilo ministerstvo financí na webu. Více»

Otevření prvního vesmírného hotelu se plánuje na rok 2027.

Pokud sníte o budoucích cestách, zatímco jste během pandemie uvázli doma, proč si v duchu představovat pláže na Bali nebo benátské kanály, když by vaší budoucností mohla být dovolená ve vesmíru? Více»

V sousedním Německu se loni poprvé vyrobilo více energie z větru než z uhlí.

Podíl obnovitelných zdrojů energie na výrobě proudu se dostal na rekordních 47 procent ze 42,3 procenta v roce 2019. S odkazem na údaje německého statistického úřadu o tom na svém webu informuje týdeník Die Zeit. Více»

Pražská práva výjimečně přijímají přihlášky ke studiu až do konce března.

Zájemci o pětileté magisterské studium oboru právo na Právnické fakultě Univerzity Karlovy mohou letos podávat elektronické přihlášky až do 31. března 2021. Více»

Všechny články a aktuality »»